GOLD-SAD Sp. z o.o.

Rozwiązania Jungheinrich

Grupa producentów GOLD-SAD Sp. z o. o. powstała w 2005 roku z inicjatywy 43 sadowników z województwa mazowieckiego i łódzkiego. Firma zajmuje się głównie produkcją i konfekcjonowaniem jabłek, a także gruszek, śliwek, wiśni, czereśni i malin. Posiada 300 ha sadów jabłonnych, z których rocznie pozyskuje blisko 11 tys. ton owoców. Przedsiębiorstwo znajduje się 50 km na południe od Warszawy, w Grójcu - miejscowości uznawanej za najważniejszy region polskiego sadownictwa. GOLD-SAD obsługuje sieci hipermarketów, centra dystrybucyjne i podmioty związane z handlem hurtowym. Zaopatruje klientów w owoce produkowane w kraju, zapewniając ciągłość dostaw dużych i ujednoliconych partii towaru. Firma sprzedaje też produkty na rynki europejskie m.in. do Rumunii, Portugalii i Czech. Producent posiada nowoczesne chłodnie, gwarantujące niską zawartość tlenu i azotu podczas przechowywania owoców – dzięki temu zachowują one o wiele dłużej swoją świeżość.

Efektywne wykorzystanie funduszy unijnych, przyczyniło się do rozwoju GOLD-SAD jak i całej branży sadowniczej – obecnie Polska znajduje się w czołówce europejskich producentów jabłek.

Przy udziale środków z Unii Europejskiej, w 2012 roku przedsiębiorstwo wybudowało nową siedzibę. W obiekcie wydzielono część produkcyjno-sortowniczą o powierzchni 3 tys. metrów, chłodnie mogące pomieścić do 2 tys. ton owoców oraz pomieszczenia socjalne. W ramach inwestycji zakupiono też nowy park maszynowy – urządzenia dostosowano do potrzeb firmy m.in. do jej produktywności czy wielkości budynku. Obecnie GOLD-SAD zatrudnia ponad 40 – stu pracowników.

Tak istotne zmiany przyczyniły się do poszukiwania dostawcy wózków widłowych, który spełniłby oczekiwania przedsiębiorstwa co do wysokiej wydajności pracy urządzeń oraz ich niezawodności.

Początkowo GOLD-SAD nabył jeden wózek widłowy Jungheinrich. Pojazd sprawdził się, dlatego po dwóch latach firma zdecydowała się na zakup kolejnych urządzeń. Dotychczas w Grupie pracowało 7 „żółtych” wózków, a od niedawna przedsiębiorstwo powiększyło flotę o 6 kolejnych urządzeń. Obok niskiej awaryjności pojazdów oraz sprawnego i kompleksowego serwisu, założeniem GOLD-SAD był zakup wózków widłowych od jednego producenta - takie podejście zapewnia pracownikom intuicyjną obsługę pojazdów, która jest jednakowa dla wszystkich urządzeń.

Dzięki akumulatorowym wózkom widłowym Jungheinrich udało się usprawnić załadunki i rozładunki towarów oraz podnieść wydajność pracy w magazynie - długa żywotność wymiennych akumulatorów sprawia, że urządzenia funkcjonują nieprzerwanie nawet przez 14 godzin. W GOLD-SAD pracują elektryczne czołowe wózki EFG 216k i 215. Przedsiębiorstwo wykorzystuje je do załadunków i rozładunków towarów, obsługi maszyn sortujących - podobnie jak elektryczne wózki unoszące ERE 120 i ERE 125. Wózki elektryczne pracują w chłodniach i na hali, gdzie są sortowane owoce. Pracę przedsiębiorstwa wspomagają także spalinowe wózki widłowe TFG 316. Urządzenia te pracują na zewnątrz, dlatego ich kabiny wyposażono w ogrzewanie, które jest szczególnie przydatne w okresie jesienno-zimowym.

Paweł Jendrzejczak – Prezes Zarządu GOLD-SAD Sp. z o. o.

Od samego początku mieliśmy bardzo pozytywne doświadczenia z wózkami Jungheinrich, dlatego zdecydowaliśmy się wyposażyć naszą flotę wyłącznie w urządzenia tego producenta. Wysoka wydajność pracy pojazdów, ich niska awaryjność oraz szybki i kompleksowy serwis, niewątpliwe umocniły nas w tej decyzji. Dlatego we flocie GOLD-SAD pracują tylko wózki sygnowane znakiem Jungheinrich.

 

Pobierz wersję pdf