Nawigacja w magazynie – szeroki korytarz

Pokonywanie tras jak w samochodzie osobowym

Powiększ zdjęcie za pomocą myszki

Kontakt z doradcą

Informacje podstawowe

  • Obniżenie kosztów eksploatacji
  • Obliczanie najkrótszej trasy do punktu docelowego
  • Automatyczne potwierdzenie do Warehouse Management System
  • Zwiększenie bezpieczeństwa procesów
  • Półautomatyczny wybór wysokości podnoszenia

Nawigacja w magazynie w szerokim korytarzu oferuje podobną funkcjonalność jak ta, którą znamy z systemów nawigacyjnych w samochodach. Można korzystać z niej we wszystkich obszarach strefy przedregałowej oraz w szerokich korytarzach. Lokalizacja nie odbywa się poprzez GPS, lecz np. za pomocą optycznych systemów lokalizacyjnych z kodami kreskowymi 2D na suficie hali lub znacznikami na podłodze i czytnika kodu kreskowego na dachu każdego pojazdu. Możliwe są także inne systemy lokalizacyjne. Dzięki wbudowanemu, półautomatycznemu wyborowi wysokości podnoszenia można zrezygnować z czasochłonnego pozycjonowania precyzyjnego masztu. Pozwala to na dodatkową oszczędność czasu.

Zalety wózka

  • Elementy silnika
  • Półautomatyczny wybór wysokości podnoszenia
  • Opis

Pokaż opisy zalet

Opisy zalet

Elementy silnika

W najkrótszym czasie. Najszybszą drogą. Nawigacja w magazynie w szerokich korytarzach prowadzi operatora najkrótszą drogą przez magazyn do wybranego miejsca docelowego. Dzięki temu pracochłonne szukanie drogi należy do przeszłości. Oprócz produktywności poprawia się dzięki temu także jakość odkładania i pobierania ładunku. Można wyeliminować błędy i znacznie odciążyć operatora. Półautomatyczny wybór wysokości podnoszenia jeszcze bardziej oszczędza czas. Dodatkowo istnieje możliwość ograniczenia odczytów ręcznych przy odkładaniu/pobieraniu całych palet poprzez automatyczne potwierdzenia wysyłane do systemu WMS.

Opis

Wszystkie środki ładunkowe, towary lub miejsca składowania są wyposażone w transpondery. Gdy operator wjeżdża w paletę lub stanowisko regałowe, system RFID wózka automatycznie odczytuje dane z tych transponderów. Za pomocą interfejsu logistycznego Jungheinrich odpowiednie informacje są przekazywane do systemu zarządzania magazynem WMS. Anteny RFID do odczytu transponderów można umieścić z boku wózka lub zintegrować w widły.

Półautomatyczny wybór wysokości podnoszenia

Dodatkowo do nawigacji w magazynie interfejs logistyczny oblicza wysokość podnoszenia przynależną do danego miejsca składowania. Jak tylko operator dotrze do regału, interfejs logistyczny „rozmawia” z układem sterowania wózka. Maszt, sterowany przez operatora, wysuwa się i zatrzymuje się samoczynnie po osiągnięciu wybranej wysokości. Dzięki temu operator może całkowicie zrezygnować z czasochłonnego precyzyjnego pozycjonowania, co pozwala na dodatkową oszczędność czasu. W razie potrzeby półautomatyczny wybór wysokości ponoszenia działa także samodzielnie, bez nawigacji.

Kontakt z doradcą

Zapytanie online

Masz jakąś sprawę, którą chcesz się z nami podzielić? Prześlij nam swoje zapytanie!

Zapytanie online