Automatyczny magazyn z regałami wysokiego składowania

Typ ETXa/EKXa

Elastyczność mimo automatyzacji

Powiększ zdjęcie za pomocą myszki

Kontakt z doradcą

Informacje podstawowe

  • Wszechstronność zastosowań
  • Pełna dostępność systemu
  • Pełna swoboda w projektowaniu
  • Maksymalna modułowość

Elastyczność mimo automatyzacji! Dzięki automatycznym wózkom do składowania w regałach EKXa i ETXa Jungheinrich, które stanowią serce tego systemu magazynowego, można szybko przybliżyć się do tego celu.
Funkcja przełączania między trybem ręcznym, półautomatycznym lub automatycznym zapewnia gotowość do wszelkich zastosowań. Umożliwia także stopniową automatyzację funkcji magazynowych. Środowisko EKXa i ETXa składa się ze standardowych komponentów, takich jak regał, technika transportowa w strefie przedregałowej, system bezpieczeństwa, system kierowania lub menedżer transportu i system zarządzania magazynem (WMS). Modułowa konstrukcja tego systemu gwarantuje klientowi dużą swobodę przy planowaniu topologii magazynu, wysoką dostępność całego systemu oraz rozwiązanie przystosowane do indywidualnych potrzeb.

Zalety wózka

  • Właściwości
  • Korzyści dla klienta
  • Zastosowanie

Pokaż opisy zalet

Opisy zalet

Właściwości

Podstawę tego automatycznego systemu stanowią automatyczne wózki do składowania w regałach typu EKXa (Man-Up) oraz ETXa (Man-Down). Podczas pracy pozostają one zawsze w kontakcie – poprzez WLAN i prowadzenie indukcyjne – z nadrzędnym systemem sterowania i bezpieczeństwa. Przy zastosowaniu Jungheinrich Warehouse Control System WCS jako systemu sterowania lub menedżera transportu można, posiadając kilka wózków w jednym systemie regałowym, optymalnie dysponować zleceniami. Topologia magazynu nadal zależy od regałów i techniki transportowej w strefie przedregałowej. Strefa ta może być wyposażona w tradycyjne urządzenia do transportu bliskiego bądź działać w oparciu o samobieżne systemy transportowe, takie jak Jungheinrich Auto Pallet Mover (APM).

Zastosowanie

Automatyczne wózki do składowania w regałach ETXa i EKXa wykorzystują właściwości i zalety podstawowych typów ETX i EKX. Dlatego zasadniczo automatyzacja istniejących magazynów z regałami wysokiego składowania jest tak samo możliwa jak budowa nowego magazynu. Wyobrażalna jest także późniejsza automatyzacja pojazdów, którymi dysponuje zakład.
Dzięki przystosowaniu do jazdy na zakrętach nasze automatyczne wózki do składowania w regałach mogą elastycznie obsługiwać wiele korytarzy. Ponadto można je ekonomicznie wykorzystywać nawet wtedy, gdy stosunkowo mała wydajność odkładania i pobierania ładunku przypada na stosunkowo dużą pojemność magazynu, lub gdy topologia magazynu jest nierównomierna.

Korzyści dla klienta

Automatyzację można wprowadzać wieloetapowo, dzięki czemu klient zyskuje czas na przyzwyczajenie się do nowych rozwiązań oraz elastyczność przy planowaniu budżetu i optymalizacji kosztów eksploatacyjnych.
W porównaniu z tradycyjną techniką RBG klient ma większą swobodę i mniej nakładów związanych z planowaniem topologii magazynu.
Zwłaszcza przy ograniczonej wysokości budynku automatyczne magazyny z wózkami do składowania w regałach odznaczają się większą pojemnością magazynową niż tradycyjne rozwiązania RBG. Jeśli korzysta się z wielu urządzeń, każde z nich może mieć dostęp do wszystkich korytarzy. W przypadku awarii jednego urządzenia, drugie przejmie wtedy jego zadania – magazyn nadal będzie działać, a całkowita dostępność wzrośnie.
Skalowanie: jeśli wymagania wydajnościowe klienta się zmienią, w zależności od układu magazynu można wprowadzić nowe wózki automatyczne.

Kontakt z doradcą

Zapytanie online

Masz jakąś sprawę, którą chcesz się z nami podzielić? Prześlij nam swoje zapytanie!

Zapytanie online