Jezdny system regałowy

Regał jezdny jako logistyczne rozwiązanie całościowe

Nic gotowego – logistyczne rozwiązanie całościowe

Powiększ zdjęcie za pomocą myszki

Kontakt z doradcą

Informacje podstawowe

  • Nawet 90% oszczędności miejsca przeznaczonego na korytarze regałowe
  • Integracja Warehouse Management System i radiowej transmisji danych
  • W pełni elektroniczna dokumentacja magazynowa
  • Optymalne wykorzystanie powierzchni magazynowej plus oszczędność czasu
  • Możliwość realizacji zasady „first in first out”
  • Do regałów paletowych, półkowych i wspornikowych

Regały jezdne Jungheinrich składają się z regałów paletowych (jednostanowiskowych/rzędowych) lub regałów wspornikowych zamontowanych na jezdnych podstawach. Ponieważ są wyposażone w silniki, można je przesunąć po szynach tak, aby otworzyć potrzebny korytarz międzyregałowy. Taki system umożliwia zrezygnowanie z 9 z 10 korytarzy roboczych i utworzenie w ich miejscu nowej przestrzeni magazynowej. Dzięki kompleksowemu rozwiązaniu z systemem WMS Jungheinrich (Warehouse Management System) w magazynie i przy przeładunku towaru zyskuje się czas oraz maksymalizuje stopień wykorzystania pomieszczenia.

Zalety wózka

  • Zastosowanie
  • Obsługa

Pokaż opisy zalet

Opisy zalet

Zastosowanie

Regały jezdne redukują liczbę korytarzy roboczych i zapewniają wysoki stopień wykorzystania pomieszczenia. Po otwarciu potrzebnego korytarza międzyregałowego jednostka ładunkowa jest zawsze bezpośrednio dostępna. Ponieważ system WMS Jungheinrich posiada interfejsy do automatycznego sterowania instalacją przesuwającą regały, operatorzy wózków nie muszą z nich schodzić, ani obsługiwać pilota, aby otworzyć potrzebny korytarz. Dzięki integracji systemu WMS Jungheinrich oraz radiowej transmisji danych – z uwagi na zaoszczędzony czas – zdolność przeładunkowa magazynu wzrasta.

Obsługa

Regały jezdne można obsługiwać z wózka. Obsługa nie wymaga dużej ilości miejsca, ponieważ tylko jeden korytarz jest otwarty na całą szerokość wjazdową. Rzędami regałów można sterować niecentralnie z poszczególnych regałów, zdalnie z pojazdu lub poprzez system zarządzania magazynem (WMS Jungheinrich). Wózki podnośnikowe są wyposażone w radiowe terminale danych i czytniki. System zarządzania magazynem (WMS Jungheinrich) steruje wejściem towaru, odkładaniem/pobieraniem ładunków oraz kompletacją, dostawami, łączeniem zleceń i wysyłką. Komunikuje się on przy tym z operatorami wózków i pracownikami zajmującymi się kompletacją drogą radiową, co pozwala na zrezygnowanie z papieru.

Kontakt z doradcą

Zapytanie online

Masz jakąś sprawę, którą chcesz się z nami podzielić? Prześlij nam swoje zapytanie!

Zapytanie online