Call4Service
Formularz kontaktowy
801 300 801 Infolinia
Znajdź lokalizację
Cantilever racking_[MAM-41359]

Zastosowanie regału wspornikowego w magazynie wysokiego składowania

Magazyny wysokiego składowania wymagają zastosowania specjalnych regałów. W takich miejscach często wykorzystuje się konstrukcje wspornikowe, które pozwalają na wygodne przechowywanie długich towarów. Co warto wiedzieć o takich regałach?

Czym jest regał magazynowy wspornikowy?

Regał magazynowy wspornikowy to konstrukcja składająca się ze specjalnych ram i wsporników. Elementy te umożliwiają bezpieczne i wygodne składowanie towarów dłużycowych, o różnej masie lub wymiarach. Regały tego typu można wyposażyć w dodatkowe zabezpieczenia, które zapobiegają ześlizgnięciu się towaru, co ma szczególne znaczenie w magazynach wysokiego składowania.

Na rynku pojawiają się zarówno klasyczne regały magazynowe wspornikowe wykorzystywane w tylko jednej lokalizacji, jak i te mobilne umożliwiające swobodne przestawianie. W magazynach wysokiego składowania stawia się na konstrukcje trwałe, używane w konkretnym miejscu.

Regał magazynowy wspornikowy na zamówienie

Regał magazynowy wspornikowy musi być dostosowany do rodzaju przechowywanych towarów. Takie konstrukcje wyposaża się w różną liczbę wsporników – zależy ona głównie od masy składowanych produktów. Obecnie istnieje opcja zamówienia regałów o dowolnej długości, co pozwala na magazynowanie nawet największych wyrobów. Ciekawą opcją są konstrukcje uniwersalne, umożliwiające przechowywanie długich przedmiotów oraz palet. W takim przypadku konieczne jest zastosowanie dodatkowych półek lub kratek pomostowych, które pozwolą na bezpieczne ustawienie drewnianych podestów.

W magazynach wysokiego składowania potrzebne są regały o wysokości nawet kilkudziesięciu metrów. To konstrukcje, które pomimo swojej wielkości są bardzo stabilne. Dotarcie do składowanych na nich towarów jest natomiast możliwe z wykorzystaniem specjalnych wózków.

Zabezpieczenia w regałach magazynowych wspornikowych

Regały magazynowe wspornikowe można wyposażyć w dodatkowe zabezpieczenia. To przede wszystkim elementy, które chronią produkty przed zsunięciem się. Dobrym wyborem są również osłony przeciwuderzeniowe, zapobiegające uszkodzeniom maszyn i wypadkom z udziałem ludzi wokół regału.

Uniwersalne regały magazynowe wspornikowe

Współczesne regały magazynowe wspornikowe do magazynów wysokiego składowania są wyposażone w elementy, które można szybko dostosować do zmieniających się potrzeb. Użytkownik ma opcję zmiany wysokości półek. Dzięki temu nie ma konieczności zamawiania dodatkowych regałów w sytuacji, gdy przedsiębiorstwo włączy do swojej oferty większe produkty.

W wielu miejscach doskonale sprawdzają się również regały magazynowe wspornikowe z dostępem z obu stron. Dzięki takiemu rozwiązaniu można oszczędzić czas i uniknąć konieczności okrążania całej konstrukcji. To duże udogodnienie zwłaszcza w magazynach wysokiego składowania, w których stosuje się specjalistyczne wózki widłowe.

Zewnętrzne regały magazynowe wspornikowe

Ciekawym wyborem są również zewnętrzne regały magazynowe wspornikowe. To konstrukcje wyposażone w dodatkowy dach, który chroni przechowywane przedmioty przed wiatrem, śniegiem, deszczem i innymi czynnikami atmosferycznymi. Regały tego typu można wzbogacić też w osłony boczne. Konstrukcje te są używane tam, gdzie istnieje opcja lub konieczność przechowywania długich towarów na świeżym powietrzu. Sprawdzą się też w niektórych magazynach wysokiego składowania, w których panuje m.in. obniżona temperatura.

Przeczytaj więcej o regałach wspornikowych: Regał wspornikowy – wszystko, co warto o nim wiedzieć

Jakie produkty przechowuje się na regałach magazynowych wspornikowych?

Regały wspornikowe powstają z myślą o długich towarach, które nie mieszczą się na klasycznych konstrukcjach. Najczęściej na takich meblach przechowuje się:

  • rury,
  • pręty,
  • płyty,
  • belki.

Na regałach magazynowych wspornikowych w magazynach wysokiego składowania zwykle przechowuje się materiały budowlane, które cechują się znacznymi wymiarami. Takie konstrukcje wykorzystuje się zarówno w magazynach, jak i zakładach produkcyjnych. Regały stanowią doskonałe miejsce do przechowywania zarówno półproduktów, jak i gotowych wyrobów, które mają trafić do klienta.

Gdzie korzysta się z regałów wspornikowych?

Stage regał wspornikowy

Regały magazynowe wspornikowe dzięki swojej konstrukcji  i zaletom sprawdzają się szczególnie dobrze w magazynach wysokiego składowania.

Regały wspornikowe są wykorzystywane przede wszystkim w magazynach wysokiego składowania i centrach dystrybucyjnych. Stosuje się także w sklepach z materiałami budowlanymi i w zakładach produkcyjnych. Umożliwiają przechowywanie surowców, które mają być wykorzystane do tworzenia docelowych wyrobów. Są używane do magazynowania długich opakowań zbiorczych.

Regały magazynowe wspornikowe można zastosować również w chłodniach i mroźniach, choć w takich miejscach warto postawić na modele wykonane z materiałów odpornych na działanie niskich temperatur. Wykorzystuje się je w przemyśle farmaceutycznym czy chemicznym. To uniwersalne konstrukcje stosowane wszędzie tam, gdzie klasyczne regały są zbyt krótkie do przechowywania produkowanych towarów.

Szukają Państwo funkcjonalnych regałów magazynowych wspornikowych do swojej firmy? Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.