Formularz kontaktowy
801 300 801 Infolinia
Znajdź lokalizację
Computer Keyboard_[MAM-50457]

Blog

Zapraszamy do zapoznania się z artykułami na naszym blogu.

W magazynach stosuje się różnego rodzaju systemy, które pozwalają na maksymalne wykorzystanie przestrzeni i zachowanie porządku. Wśród nich warto wyróżnić przede wszystkim regały karuzelowe. Czym dokładnie są, jak działają i gdzie najczęściej znajdują zastosowanie?

Dowiedz się więcej

Kupując części do wózków widłowych warto pamiętać o kilku kwestiach. Czym kierować się podczas wyboru?

Dowiedz się więcej

Wiele firm w swojej działalności wykorzystuje wózki widłowe. Zarządzanie rozbudowaną flotą ułatwia korzystanie z systemu typu FMS (Fleet Management System).

Dowiedz się więcej

Wózki widłowe to urządzenia wykorzystywane w halach magazynowych oraz przemysłowych, a także m.in. w branży budowlanej. Do jakich zadań używa się takich urządzeń?

Dowiedz się więcej

Akumulatory pojawiają się w konstrukcji wielu urządzeń, a nawet niektórych pojazdów. Ich działanie jest dość skomplikowane. Na czym dokładnie polega? Jak przebiega proces ładowania akumulatorów kwasowo-ołowiowych?

Dowiedz się więcej

Magazyny wysokiego składowania cieszą się popularnością od lat. Obecnie stawia się jednak na zautomatyzowanie takich miejsc. Mowa tu o systemach pozwalających na odciążenie pracowników z wielu prac. Jak działa automatyczny magazyn wysokiego składowania?

Dowiedz się więcej

Wózki widłowe są podstawowymi pojazdami w wielu przedsiębiorstwach. Pozwalają one na bezpieczne przestawianie palet z ciężkim towarem, ważącym nawet ponad tonę. Nie zawsze trzeba jednak kupować nowy wózek widłowy. Kiedy sprawdzą się używane modele?

Dowiedz się więcej

Regały wysokiego składowania pojawiają się w wielu magazynach. Pozwalają one na maksymalne wykorzystanie przestrzeni na danej hali. Aby jednak korzystanie z nich było w pełni bezpieczne, konieczne jest przestrzeganie różnych przepisów. Które normy dotyczą regałów wysokiego składowania?

Dowiedz się więcej

Wózki widłowe mogą służyć również do transportu towarów niebezpiecznych. Pracownicy wykonujący takie zadania muszą być odpowiednio przygotowani – to, jakie uprawnienia muszą uzyskać, jest regulowane przepisami. Przewożenie wózkiem widłowym ładunków niebezpiecznych powinno być zgodne z wymogami ADR.

Dowiedz się więcej

Wózki unoszące to niezbędne wyposażenie większości magazynów. Takie urządzenia mogą unosić ładunek maksymalnie na 30 cm, są znacznie bardziej zwrotne i poręczne niż większe wózki widłowe, dlatego cieszą się sporą popularnością. Jakie wymagania prawne trzeba spełnić, by ich używać?

Dowiedz się więcej

Składowanie blokowe jest jednym ze sposobów zarządzania ładunkiem w magazynie. Jest przy tym jedną z najprostszych do wdrożenia metod przechowywania, a przy tym może przynosić wiele korzyści. Aby tak było, należy dobrze poznać jej specyfikę, a także mieć świadomość ewentualnych ograniczeń.

Dowiedz się więcej

Zarządzanie magazynem dopasowane do określonych potrzeb i możliwości logistycznych przekłada się na lepszą przepustowość, właściwy przepływ materiałów i efektywność pracy. Dlatego tak ważne jest wybranie właściwej techniki transportu ładunków. Mogą w tym pomóc niezawodne urządzenia. Sprawdź, jakie.

Dowiedz się więcej
5-6 października 2022

Elektrycznie, Ekologicznie, Efektywnie, Ergonomicznie. W nowoczesnym magazynie wszystko musi idealnie pasować. Poznaj co dodaje mocy nowoczesnej intralogistyce. Zapraszamy już 5-6 października na Dni Otwarte.

Dowiedz się więcej