Formularz kontaktowy
801 300 801 Infolinia
Znajdź lokalizację
Computer Keyboard_[MAM-50457]

Blog

Odpowiednie wyposażenie to jeden z najistotniejszych czynników wpływających na łatwość składowania i przeładunku produktów, wydajność magazynu oraz komfort pracy zatrudnionych w nim osób. Sprawdźcie Państwo, jakie elementy powinny się znaleźć w profesjonalnie wyposażonym magazynie logistycznym.

Dowiedz się więcej

Optymalizacja logistyki produkcji polega w dużej mierze na usprawnieniu transportu wewnętrznego w firmie. W tym celu wykorzystuje się odpowiednio dobrane maszyny i urządzenia, które mogą zagwarantować efektywną realizację kluczowych zadań w hali produkcyjnej czy w magazynie. 

Dowiedz się więcej

Jak powinien przebiegać prawidłowy proces kompletacji w magazynie? Na co zwrócić uwagę, jeśli chodzi o metody składowania w magazynie? Czy automatyczny magazyn to dobre rozwiązanie?  W poniższym artykule znajdziesz podstawowe informacje odnośnie do rozmieszczenia magazynowanego towaru.

Dowiedz się więcej
Uniwersalny wózek do wielu zastosowań

Choć mogłoby się wydawać, że podstawowym kryterium wyboru wózków widłowych jest ich udźwig, w rzeczywistości znaczenie ma również wiele innych parametrów. Dlatego flotę pojazdów należy dobierać w sposób przemyślany. Jakie są rodzaje wózków widłowych i czy jest wśród nich wózek uniwersalny?

Dowiedz się więcej

Właściwa eksploatacja wózków widłowych związana jest m.in. z ich odpowiednim ładowaniem. Proces ten jest zależny od rodzaju zastosowanej w danym modelu baterii. Inaczej ładowane są bowiem akumulatory trakcyjne żelowe niż np. modele kwasowe. Jak prawidłowo ładować akumulatory wózków widłowych?

Dowiedz się więcej

Jednoczesny przewóz i ważenie towarów pozwala na znaczne skrócenie czasu realizacji wielu zadań w magazynach, warsztatach czy w halach produkcyjnych. Taką optymalizację pracy zapewnia specjalny wózek widłowy – paleciak z wagą.

Dowiedz się więcej

Umiejętność obsługi wózków widłowych i uprawnienia do wykonywania takich zadań od lat znajdują się wśród popularnych i pożądanych na rynku pracy kompetencji. Nie maleje zatem zainteresowanie stosownymi kursami i możliwością zdobycia oficjalnych uprawnień UDT na wózki widłowe. Jak je uzyskać?

Dowiedz się więcej

Elektryczne wózki widłowe bardzo dobrze sprawdzają się w magazynach zamkniętych.  Żeby jednak spełniały wszystkie stawiane przed nimi wymagania, muszą mieć sprawny akumulator.

Dowiedz się więcej

Wózek paletowy elektryczny to sprzęt niezbędny w każdym magazynie, cieszący się dużą popularnością wśród firm małych i dużych, które chętnie kupują bądź wynajmują takie urządzenia.

Dowiedz się więcej

Właściwa gospodarka magazynowa pozwala na redukcję kosztów przy jednoczesnym zachowaniu jakości. Zarządzanie magazynem to jednak dosyć skomplikowany proces: aby go uprościć, warto zastosować profesjonalne oprogramowanie do zarządzania magazynem.

Dowiedz się więcej

Regały wysokiego składowania wymagają odpowiedniej wysokości obiektu oraz specjalnych wózków widłowych do ich obsługi, ale są opłacalnym rozwiązaniem magazynowym. Sprawdź, kiedy warto wziąć je pod uwagę.

Dowiedz się więcej

Praca w roli operatora wózka widłowego to propozycja dla osób poszukujących stabilnego zatrudnienia, nie tylko w magazynie, oraz całkiem niezłych zarobków. 

Dowiedz się więcej

Szeroka oferta rynkowa sprawia, że firmy są dziś w stanie bardzo precyzyjnie dobierać potrzebny im do realizacji określonych zadań sprzęt. Dotyczy to także wielu rodzajów wózków widłowych, które przedsiębiorstwa mogą mieć w każdej chwili do swojej dyspozycji. Jak wygląda ich podział i klasyfikacja?

Dowiedz się więcej