Formularz kontaktowy
801 300 801 Infolinia
Znajdź lokalizację
Stage Fahrzeugsimulator
Bezpieczne i efektywne szkolenia

Symulator jazdy wózkiem widłowym

Symulator jazdy wózkiem widłowym to oszczędność kosztów, przestrzeni i zasobów. Profesjonalne oprogramowanie VR umożliwia bezpieczne szkolenia i egzaminy dla operatorów. 

Szkolenia operatorów bezpośrednio w zakładach pracy to świetny sposób na zwiększanie kwalifikacji operatorów. Symulator jazdy wózkiem Jungheinrich podejmuje się tego zadania, zastępując tym samym wózki widłowe, miejsca szkoleniowe i szkoleniowców. 

Symulator jazdy wózkiem Jungheinrich w 2019 r. został nagrodzony Service Management Prize przyznaną przez niemieckie stowarzyszenie obsługi klienta, co świadczy o wysokiej przydatności tego urządzenia. 

Symulator jazdy wózkiem w pigułce:


Więcej informacji o symulatorze jazdy wózkiem:

Czym dokładnie jest symulator jazdy wózkiem? 

Symulator jazdy wózkiem działa jak symulator lotów, który służy do szkoleń pilotów. Profesjonalne oprogramowanie VR pozwala na stworzenie wirtualnego magazynu, w którym operator poznaje funkcje wózka bez ryzyka wypadku. Największą zaletą symulatora jazdy jest opcja stworzenia magazynu odpowiadającego temu realnemu, w którym na co dzień pracują operatorzy. 

Symulator jazdy składa się z kompaktowej platformy, oprogramowania VR z zestawem słuchawkowym i monitorem oraz pakietu usług. Elementy kontrolne, dźwięki 3D i mobilna 4-osiowa ruchoma platforma dostarczają bardzo realnych odczuć. Oprogramowanie pozwala na różne poziomy uzupełniających się wzajemnie treningów, które są dostosowywane do stopnia zaawansowania operatora. Szkolenie może być dopasowane do stopnia zaawansowania operatora. Zaczyna się kontrolą bezpieczeństwa (kontrolą pojazdu), przeglądem funkcji wózka i poradami na temat bezpieczeństwa. Następnie operator wykonuje zadania, takie jak np. transport palet. Symulator jazdy wózkiem to bezpieczne i profesjonalne szkolenia operatorów oraz możliwość zweryfikowania umiejętności pracowników. 

Oprogramowanie symulatora pozwala na symulację jazdy wieloma modelami wózków Jungheinrich. 

Dzięki specjalnemu oprogramowaniu i możliwości wyboru modelu wózka operatorów można przygotować na najróżniejsze sytuacje. 

Jak używać symulatora jazdy wózkiem widłowym? 

Symulator Jungheinrich jest idealny do sesji nauki jazdy. Umożliwia również szybką weryfikację umiejętności potencjalnych pracowników wspierając proces rekrutacji. 

Bezpieczna nauka jazdy wózkiem z symulatorem VR

Szkolenie przyszłych operatorów przy użyciu symulatora jazdy wózkiem jest tak obszerne i profesjonalne jak klasyczne szkolenia. Oprogramowanie VR umożliwia odbywanie samodzielnego treningu na wybranym poziomie zaawansowania. Szkolenia mogą odbywać się w warunkach codziennej pracy, ponieważ symulacja umożliwia stworzenie dowolnego magazynu. 

Symulator jazdy wózkiem Jungheinrich to oszczędność czasu i pieniędzy, a jednocześnie wysoka jakość szkoleń. 

  • Większe bezpieczeństwo, brak ryzyka wypadku 
  • Lepsze wykorzystanie przestrzeni - korytarze nie muszą być zamykane na czas szkoleń 
  • Wszystkie wózki w magazynie są dostępne, nie muszą być wyłączone z użycia na czas szkolenia.
  • Inteligentne oprogramowanie umożliwia samodzielne szkolenia, bez potrzeby udziału osoby z zewnątrz.

Wybór nowych pracowników: sprawdzanie umiejętności na symulatorze jazdy. 

Symulator jazdy wózkiem jest niezwykle przydatny podczas zatrudniania nowych pracowników. Umożliwia on łatwe sprawdzenie umiejętności kandydatów i jego reakcji w różnych sytuacjach. Dzięki temu można sprawdzić przygootwanie pracownika do pracy na wysokości bez konieczności podnoszenia go na wybraną wysokość. 

Z symulatorem jazdy wózkiem wybór nowego pracownika jest dużo szybszy i łatwiejszy. Co więcej chroni on kandydatów przed wypadkiem czy wyrządzeniem szkody. A co najważniejsze - dokładne sprawdzenie, czy kandydat posiada dane umiejętności pozwala na oszczędność czasu i pieniędzy. 

Najważniejsze korzyści: 

  • Odczucia jak podczas jazdy wózkiem dzięki ruchomej platformie
  • Dźwięk 3D dla lepszych efektów dźwiękowych
  • Rozpoznawanie dłoni: operator widzi swoje dłonie przez okulary VR i pracuje z wirtualnymi towarami
  • Symulowany model pojazdu idealnie odpowiada rzeczywistym cechom wózka
  • Szkolenie na symulatorze jest tak realistyczne jak szkolenie na wózku

Szkolenie na symulatorze daje możliwość pracy z różnym wyposażeniem. Dodatkowo kilku użytkowników może szkolić się w tym samym czasie. Istnieje możliwość symulacji całego procesu pracy i tym samym przygotować operatorów na prawdziwe sytuacje. Korzystając z zestawu instruktażowego personel szkoleniowy może wprowadzić dowolną symulację i udzielić szczegółowych instrukcji. 

Symulator Jungheinrich: nagrodzony Service Management Prize 

W 2019 Jungheinrich otrzymał nagrodę Service Management Prize. Tym samym symulator jazdy wózkiem widłowym stał się największą innowacją w sektorze usług. W czasie intensywnych szkoleń symulator świetnie się sprawdza nie angażując dodatkowych pracowników, ani wózków. Zapewnia on profesjonalne szkolenie, nawet przy ograniczonych zasobach czy niewielkiej przestrzeni. 

Więcej informacji: