Formularz kontaktowy
801 300 801 Infolinia
Znajdź lokalizację
Consultation_[MAM-45292]

Porady ekspertów Jungheinrich

Aktualna sytuacja wymaga wyjątkowych rozwiązań. W wielu firmach jest to czas przestoju, w innych natomiast nadmiernej eksploatacji. Jak w tych warunkach zadbać o sprzęt? Na Państwa pytania odpowiadają nasi eksperci. 

Czasowe wyłączenie wózków widłowych i akumulatorów z eksploatacji – jak prawidłowo się do tego przygotować?

Pandemia koronawirusa jest wyzwaniem dla całego świata. Wymaga ona modyfikacji lub zmiany przyjętego dotychczas modelu działania wielu firm. Choć niektóre z sektorów gospodarki obserwują ilość zamówień na dotychczasowym lub nawet większym poziomie, to jednak znaczna ich część już dziś ponosi skutki zamknięcia sklepów stacjonarnych i ograniczania popytu. Do tego dochodzą problemy z kadrą przebywającą na zwolnieniach lekarskich lub w kwarantannie. Niejednokrotnie firmy zmuszone są do ograniczenia  działalności, co ma przełożenie również na pracę w magazynach. Przedsiębiorcy mierzą się z koniecznością czasowego wyłączenia z użycia maszyn, w tym wózków widłowych. Jak zrobić to poprawnie?

O co należy zadbać, aby wózki widłowe i akumulatory po ponownym przywróceniu ich do eksploatacji działały bez zarzutu?

Prawidłowe przygotowanie urządzeń i właściwe przechowywanie ich w czasie tymczasowego przestoju zapobiegnie ewentualnym uszkodzeniom i nie wpłynie negatywnie na ich żywotność.  Będą gotowe do ponownego użycia przy zachowaniu ich sprawności na niezmienionym poziomie.

Serwis wózków widłowych w czasach pandemii

Pandemia, z którą mierzymy się obecnie zmienia wiele aspektów naszego życia. Konieczność modyfikacji procesów w przedsiębiorstwach, czy nowe nawyki konsumenckie to tylko niektóre z nich. Przede wszystkim szerszego znaczenia nabiera aspekt bezpieczeństwa. Widać to doskonale w branży intralogistycznej. Bezpieczna praca w magazynie to już nie tylko ergonomicznie zaprojektowane wózki widłowe, wyposażone w liczne, nowoczesne systemy wspomagania, ułatwiające pracę z ładunkiem. To między innymi nowa organizacja pracy.

WYNAJEM WÓZKÓW WIDŁOWYCH NAWET 30% TANIEJ! 

Jak zadbać o bezpieczną pracę w magazynie?

Wśród szeregu aktualnych obaw przedsiębiorstw, jest również i  ta o zdrowie pracowników. Praca w magazynie w czasie pandemii wymaga wprowadzenia nowych rozwiązań organizacyjnych. Firmy ograniczają liczbę personelu na zmianie, wyznaczają stałe składy osobowe, dbają o zachowanie odpowiedniej odległości między pracownikami. Klienci starają się także ograniczyć do minimum kontakt z osobami spoza organizacji. I tu powstaje pytanie: jak w obecnej sytuacji, chroniąc pracowników, zlecać i właściwie organizować prace serwisowe?

Serwis Jungheinrich był zawsze godny zaufania i chcemy, aby takim pozostał w tej trudnej, nietypowej sytuacji. Nieustannie wspieramy naszych klientów, aby zapewnić im bezpieczeństwo i ciągłość operacyjną.

Przeglądy regałów magazynowych w czasach COVID-19

W obecnej sytuacji właściciele magazynów muszą zmierzyć się nie tylko z  koniecznością wykonywania przeglądów i konserwacji wózków widłowych. Inną, równie ważną kwestią są przeglądy instalacji regałowych

Norma PN-EN 15635 nakłada na przedsiębiorstwa obowiązek wykonywania m.in. okresowych (rocznych) przeglądów instalacji regałowych. W obecnej sytuacji spowodowanej pandemią znaczna część użytkowników regałów wstrzymała się jednak od ich wykonywania, obawiając się wpuszczenia na teren swoich zakładów i magazynów osób spoza organizacji, w tym Inspektorów ds. Bezpieczeństwa Instalacji Regałowych. W początkowym okresie pandemii obowiązywał całkowity zakaz wejścia osób niezatrudnionych do firm produkujących i magazynujących żywność oraz leki. Firmy wstrzymując się od wykonania planowanych przeglądów, napraw regałów i bieżących zakupów części zamiennych oraz odkładając działania do czasu zmniejszenia zagrożenia epidemiologicznego zmniejszają bezpieczeństwo pracy w magazynach.

bezpieczne regały magazynowe w ofercie jungheinrich

Przy zachowaniu wysokich standardów sanitarnych nie ma konieczności i potrzeby przekładania terminów przeglądów regałów. Ich zaniechanie może negatywnie wpłynąć na poziom bezpieczeństwa w magazynach. Pomimo tego część klientów nadal oczekuje na rozwój sytuacji epidemiologicznej, wstrzymując się od podejmowania niezbędnych działań. I nie chodzi tu tylko o wykonywanie przeglądów. Niepokój budzi brak napraw i usuwania nieprawidłowości zleconych podczas kontroli regałów. Zaniechania w tym obszarze mogą wpływać na zmniejszenie bezpieczeństwa, a w konsekwencji prowadzić do niebezpiecznych zdarzeń. Dlatego tak ważne jest, aby użytkownicy regałów wraz z kolejnymi etapami „odmrażania gospodarki” zlecali zaległe i bieżące przeglądy regałów i naprawiali istniejące usterki.