Formularz kontaktowy
801 300 801 Infolinia
Znajdź lokalizację
IMG_6648
Innowacyjność, która napędza biznes

Rozwiązania Jungheinrich dla Fresh Logistics Polska

Fresh Logistics Polska to operator logistyczny o międzynarodowym zasięgu należący do Grupy Raben. Realizacja w Wojanowie to kolejny wspólny projekt Grupy Raben oraz Jungheinrich – w magazynie  w Gądkach pracuje już 37 wózków widłowych Jungheinrich z technologią litowo – jonową.

Oczekiwania klienta

 • elastyczna praca 24 godziny na dobę;
 • możliwie jak najlepsze wykorzystanie czasu pracy pracowników, lean management, eliminacja marnotrawstw;
 • budowanie wartości dodanej dla klientów i zapewnianie efektywności kosztowej;
 • stworzenie bezpiecznego i przyjaznego miejsca pracy – zgodnie z wdrożonym w firmie projektem SHE.

Produkty Jungheinrich

 • wózek wysokiego składowania ETV z technologią li-ion;
 • 5 sztuk unoszących wózków widłowych ERE z platformą dla operatora, wyposażonych w akumulatory litowo-jonowe;
 • 3 sztuki podnośnikowych wózków widłowych ERD z li-ion;
 • 3 sztuki unoszących wózków widłowych z dyszlem EJE;
 • wyposażonych w technologię li-ion;
 • wózek spalinowy;
 • regały rzędowe wysokiego składowania o pojemności 13 000 miejsc paletowych.

Osiągnięte cele

 • praca wózków widłowych w trudnych warunkach magazynu chłodniczego;
 • stała gotowość urządzeń do pracy w trybie trzyzmianowym;
 • wydajna realizacja licznych operacji magazynowych na dużej liczbie pozycji asortymentowych;
 • optymalizacja procesów i układu instalacji regałowej zwiększająca efektywność;
 • zastosowanie rozwiązań zapewnia-jących ergonomiczną i bezpieczną pracę.

Innowacyjność, która napędza biznes

Fresh Logistics Polska to operator logistyczny o międzynarodowym zasięgu należący do Grupy Raben. Firma zajmuje się logistyką produktów świeżych, które wymagają kontrolowanej temperatury, a swoją działalność opiera na trzech filarach:  innowacyjności, odpowiedzialności za jakość oraz bezpieczeństwie składowanych produktów oraz przyjaznym środowisku pracy. To właśnie nieustanne wdrażanie nowoczesnych rozwiązań pozwala Fresh Logistics Polska zapewnić jej klientom efektywność kosztową. Przykładem tego jest nowy magazyn chłodniczy w Wojanowie, koło Gdańska. Ekologiczna instalacja chłodnicza oparta o znikome ilości glikolu i amoniaku zapewnia o 30% mniejsze zużycie energii. Przedsiębiorstwo stawia na standaryzację, lean management, a przede wszystkim rozwija logistykę w duchu „paperless”, opartą o elektroniczną wymianę danych i inwestowanie w najnowsze systemy zarządzania magazynem i infrastrukturę magazynową. W tę koncepcję idealnie wpisują się produkty Jungheinrich.

Odpowiedzialność za bezpieczeństwo

Magazyn liczący ponad 10 000 metrów kwadratowych podzielony został na cztery komory, z różnymi zakresami temperatur, dzięki czemu można w nim magazynować różne grupy asortymentowe. Instalacja chłodnicza posiada pełen monitoring pracy i stanu urządzeń za pomocą systemów IT, gwarantując tym samym właściwą temperaturę, a co za tym idzie bezpieczeństwo składowanej żywności. 

Dla Fresh Logistics Polska równie ważne jak bezpieczeństwo produktów jest stworzenie przyjaznego i bezpiecznego środowiska pracy. Potwierdza to wdrożenie w całej Grupie Raben projektu SHE (Safety, Health and Environment) mającego na celu budowanie silnej kultury bezpie-czeństwa wśród pracowników i dostawców, zapobieganie zdarze-niom mogącym powodować zagro-żenie dla życia, zdrowia ludzkiego oraz środowiska naturalnego, poprzez eliminowanie ich źródeł.

Wartości te są tożsame z priorytetami Jungheinrich, dlatego postawienie na produkty tego sprawdzonego partnera biznesowego było naturalnym wyborem firmy Fresh Logistics Polska.

Kompleksowe rozwiązania

Realizacja w Wojanowie to kolejny wspólny projekt Grupy Raben oraz  Jungheinrich – w magazynie  w Gądkach pracuje już 37 wózków widłowych Jungheinrich z technologią litowo – jonową. Tym razem rozszerzono współpracę i postawiono na komple-ksowe wyposażenie magazynu, zarówno w wózki widłowe, jak i regały.  Projekt rozpoczęto w 2018, a skończono w 2020.

W Wojanowie pracuje 13 wózków widłowych Jungheinrich. Są wśród nich zwrotne, unoszące wózki widłowe EJE – z dyszlem, wózki ERE – wyposażone w  platformę dla operatora, niezawodne podnośnikowe wózki widłowe ERD oraz wydajny wózek wysokiego składowania ETV. Wszystkie pojazdy zostały wyposażone w technologię li-ion i są standardowo przystosowane do pracy w trudnych warunkach, jakie panują w magazynie chłodniczym. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych akumulatorów zoptymalizowano proces ładowania baterii, co pozwoliło na jeszcze lepsze wykorzystanie czasu pracy pracowników i zapewniło praktycznie stałą dostępność urządzeń. Teraz nawet krótką przerwę operatorzy wykorzystują na doładowanie pojazdów. Umożliwia to elastyczną pracę w trybie trzyzmianowym. Brak konieczności inwestowania w aku-mulatorownię zapewnia lepsze wykorzystanie powierzchni maga-zynowej. Technologia litowo-jonowaJungheinrich to także większa efektywność i mniejsze zużycie energii, co wpisuje się w wartości firmy Fresh Logistics Polska. Prosta obsługa wózków i ergonomiczne rozwiązania stwarzają przyjazne środowisko pracy.

Magazyn w Wojanowie wyposażono ponadto w rzędowe regały wysokiego składowania o pojemności 13 000 miejsc paletowych. Dzięki optymalizacji ustawienia i pojemności instalacji regałowej osiągnięto wydajniejsze procesy magazynowe, a statyka regałowa o zwiększonej nośności umożliwia ewentualną przebudowę w przyszłości. To istotne z punktu widzenia przyszłego rozwoju firmy Fresh Logistics Polska.

Krzysztof Dybiec, Menedżer Logistyki Kontraktowej, Fresh Logistics Polska: 

Bezpieczeństwo jest nienegocjowalne w naszej firmie. Nieustannie poszukujemy coraz to nowych rozwiązań technologicznych, aby zapewniać najwyższe normy bezpieczeństwa na każdym etapie procesu. Dlatego też do współpracy zapraszamy takie firmy dla których, tak jak dla nas,  innowacyjność, bezpieczeństwo oraz ekologia są wartościami nadrzędnymi. Naszą misją jest zapewnienie przewagi konkurencyjnej dla naszych klientów oraz efektywności kosztowej, co jest możliwe właśnie poprzez inwestowanie w nowoczesną infrastrukturę, która bez wątpienia wspomaga procesy optymalizacyjne. Jako firma działająca w duchu społecznej odpowiedzialności biznesu, dbamy także o nasz wpływ na środowisko naturalne, szukając rozwiązań najbardziej przyjaznych dla naszej planety. Dlatego postawiliśmy na firmę Jungheinrich.

Krzysztof Dybiec
Menedżer Logistyki Kontraktowej

Jako firma działająca w duchu społecznej odpowiedzialności, dbamy także o nasz wpływ na środowisko naturalne, szukając rozwiązań przyjaznych dla naszej planety.