Formularz kontaktowy
801 300 801 Infolinia
Znajdź lokalizację
Logistyka 24/dobę

Rozwiązania Jungheinrich Polska dla Rohlig Suus Logistics

Rohlig Suus Logistics to jeden z największych operatorów logistycznych w Polsce, zajmujący się zarządzaniem logistyką i łańcuchami dostaw. Oferuje komplementarny wachlarz usług obejmujący transport drogowy, morski, lotniczy i kolejowy, usługi magazynowe, projekty cargo oraz obsługę celną.

Oczekiwania Klienta

 • Kompleksowe doposażenie nowego magazynu Rohlig Suus w Gliwicach w wózki widłowe;
 • Zastosowanie nowoczesnych technologii nawigacyjnych;

Produkty Jungheinrich

 • 17 maszyn różnego typu do kompleksowej obsługi magazynu;
 • Wózki systemowe: 3 sztuki EKS 110 i 4 sztuki EKX 410;
 • Dodatkowo: 1 wózek czołowy EFG 216k, 5 unoszących ERE 120 oraz 4 wysokiego składowania ETV 214;
 • Nawigacja magazynowa Jungheinrich zintegrowana z systemem informatycznym klienta.
 • Pełna opieka serwisowa

Osiągnięte cele

 • Kompleksowa obsługa magazynu – 17 wózków widłowych pokrywa pełne zapotrzebowanie na pracę;
 • Usprawnienie procesów magazynowych, dzięki zastosowaniu rozwiązań z zakresu automatyki i nawigacji magazynowej;
 • Większy komfort pracy operatorów dzięki zastosowaniu nawigacji magazynowej;
 • Płynne wykonywanie zadań w magazynie – opcja full service niweluje przestoje w pracy w przypadku awarii sprzętu.


Rohlig Suus – Logistyka dostępna 24 godziny na dobę
Rohlig Suus Logistics to jeden z największych operatorów logistycznych w Polsce, zajmujący się zarządzaniem logistyką i łańcuchami dostaw. Oferuje komplementarny wachlarz usług obejmujący transport drogowy, morski, lotniczy i kolejowy, usługi magazynowe, projekty cargo oraz obsługę celną.
W Polsce firma zbudowała własny system dystrybucji drobnicowej o zdolności realizacji dostaw nawet do 24 h. Jest to możliwe dzięki przewozom całopojazdowym obejmującym kraj i zagranicę. Z kolei w Europie stworzony przez Rohlig Suus Logistics partnerski system drobnicowy, obsługuje ponad 200 regularnych połączeń drogowych tygodniowo.
W ramach logistyki kontraktowej firma realizuje swoje usługi w centrach logistycznych o łącznej powierzchni ponad 200 000 mkw. Są one wyposażone w zaawansowane technologie i proekologiczne rozwiązania. W Polsce Rohlig Suus posiada 20 magazynów w najważniejszych punktach. Centra firmy można znaleźć m.in. w Warszawie, Krakowie, Białymstoku i Wrocławiu. Odbywa się tu standardowa obsługa magazynowa, jak również procesy dedykowane konkretnym klientom, a także zaawansowane VAS (Value-Added Services). Są to wielowymiarowe pakiety usług, które współtowarzyszą podstawowym procesom magazynowym, jak np. etykietowanie, pakowanie, czy przepakowywanie. Te ostatnie nie ograniczają się już tylko do prac manualnych, ale również dotyczą innych aktywności, jak np. programowanie czy konfiguracja, wymagające umiejętności z zakresu IT.

W każdym z tych magazynów pracują wózki widłowe Jungheinrich, których we wszystkich oddziałach jest łącznie ponad 250. Jedno z takich centrów jest zlokalizowane w Gliwicach. W ramach realizacji strategii dynamicznego rozwoju firmy oraz chęci zwiększenia wartości biznesu swoich klientów, w 2017 r. Rohlig Suus zarządza tutaj obiektem o powierzchni 10 tys. mkw. W magazynie o wysokości 10,5 metrów realizowane są procesy dla kluczowego klienta firmy z branży automotive. Odbywa się tutaj składowanie, kompletacja i transport komponentów do produkcji samochodów, przez co wykonywane zadania wymagają specjalistycznych rozwiązań. Po raz kolejny ich dostarczeniem zajęła się firma Jungheinrich Polska.
Jungheinrich dostarczył do gliwickiego magazynu łącznie 17 wózków, w tym: 1 wózek czołowy EFG 216k, 5 unoszących ERE 120 oraz 4 wysokiego składowania ETV 214. Najbardziej wyróżniającym się sprzętem w magazynie Rohlig Suus są wózki systemowe EKS 110 oraz EKX 410. Jungheinrich dostarczył ich odpowiednio po trzy i cztery sztuki. To najbardziej zaawansowane technologicznie maszyny. Wspomagają one codzienną pracę operatorów przy wykonywaniu powtarzalnych zadań, dzięki czemu praca w magazynie jest płynna. Wykorzystanie tych dwóch rodzajów wózków systemowych w magazynie Rohlig Suus sprawia, że firma jest jednym z liderów w dziedzinie usług logistyki kontraktowej. Wózki EKS 110 są idealnym rozwiązaniem do kompletacji pionowej sięgającej trzeciego poziomu regału w magazynie z szerokimi korytarzami. Maksymalna wysokość pobierania towarów wynosi 4,6 metra, a ich konstrukcja pozwala na podejmowanie zarówno otwartych, jak i zamkniętych palet.
Wózki EKX z obrotową karetką wideł to idealne rozwiązanie do ekonomicznej kompletacji artykułów w regałach wysokiego składowania. To maszyny typu man up, w których kabina operatora i widły są zawsze na tej samej wysokości. Wózki mogą podnosić ładunki nawet na wysokość 18 metrów. Co więcej, modele EKX 410 przy pomocy nawigacji magazynowej poruszają się po nitce indukcyjnej, samodzielnie wjeżdżając w korytarze robocze, zapobiegając możliwości wystąpienia kolizji.
W wózkach zastosowano także nawigację magazynową Jungheinrich, która pozwala uzyskać większą skuteczność prowadzonych procesów magazynowych. Wzrost efektywności sięga nawet kilkunastu procent w skali roku.
Dzieje się tak, ponieważ wózek sam pozycjonuje się względem regałów. Automatycznie podnosi maszt w celu pobrania lub odłożenia palet, pozwalając operatorowi na skupienie się na innych aspektach zadania. Niezwykle istotną cechą nawigacji magazynowej Jungheinrich jest jej bezproblemowa integracja z systemem informatycznym zainstalowanym w magazynie. Dzięki specjalnym terminalom radiowym Jungheinrich, maszyna jest bezpośrednio skomunikowana z systemem nawigacji. Istotne jest również, że wózki EKX wymagają węższych korytarzy roboczych, co pozwala optymalnie wykorzystać powierzchnię magazynową.

Grzegorz Łukaszek, dyrektor oddziału Rohlig Suus "Jungheinrich Polska jest naszym wieloletnim partnerem, ponieważ cenimy sobie elastyczność współpracy, która opiera się na różnych formach, od wynajmu krótko- i długoterminowego, aż po zakup produktów. Dlatego firma dostarcza sprzęt do wszystkich naszych magazynów. W trakcie realizacji projektu w Gliwicach także postawiliśmy na współpracę z Jungheinrich Polska, ponieważ odbywające się tutaj prace wymagają specjalistycznego sprzętu, który jest dostępny od ręki u sprawdzonego przez nas lidera branży usług intralogistycznych. Dodatkowo sprawny serwis gwarantuje nam bezpieczeństwo procesów magazynowych i wydajną pracę bez przestojów. Jesteśmy niezwykle zadowoleni z wieloletniej współpracy z Jungheinrich Polska. Chcieliśmy stać się pionierami w dziedzinie usług logistyki kontraktowej w Polsce. Zdecydowaliśmy się więc na realizację razem z Jungheinrich, ponieważ dzięki nowoczesnym rozwiązaniom, takim jak wózki systemowe i nawigacja magazynowa, jesteśmy w stanie budować konkurencyjną pozycję na rynku."