Formularz kontaktowy
801 300 801 Infolinia
Znajdź lokalizację
296A2808o
Wielozadaniowe wózki zwiększają wydajność magazynu

Rozwiązania Jungheinrich dla RABEN Logistics Polska

Grupa Raben oferuje kompleksowe usługi logistyczne i spedycyjne dostosowane do potrzeb klientów z różnych branż. Firma obecna jest na rynku europejskim od ponad 85 lat, a jej oddziały zlokalizowane są w aż 12 krajach Europy.

Oczekiwania Klienta: 

  • wydajne energetycznie wózki do wielu zadań 
  • kompleksowe dostarczenie stacji ładowania: od konspektu po wykonanie 
  • zwiększenie komfortu i wydajności pracy operatorów

Produkty Jungheinrich:

  • 5 wózków wysokiego składowania ETV 318
  • 7 akumulatorowych wózków widłowych do kompletacji poziomej ECE 225
  • 7 akumulatorowych unoszących wózków widłowych ERE 225
  • stacja ładowania akumulatorów w technologii litowo-jonowej

Osiągnięte cele: 

  • optymalizacja kosztów eksploatacji energetycznej wózków
  • zwiększenie wydajności pracy w magazynie

RABEN Logistics Polska – sprawdzony partner branży logistycznej

Grupa Raben oferuje kompleksowe usługi logistyczne i spedycyjne dostosowane do potrzeb klientów z różnych branż. Firma obecna jest na rynku europejskim od ponad 85 lat, a jej oddziały zlokalizowane są w aż 12 krajach Europy.

W Polsce Grupa Raben działa od 1991 roku. Obecnie na naszym rynku jest reprezentowana przez 4 spółki. Należą do nich: Raben Logistics Polska, Raben Transport, Raben East i Fresh Logistics Polska.

To właśnie spółka Raben Logistics Polska zarządza Centrum Magazynowo – Logistycznym w Gądkach, niedaleko Poznania. Nowoczesne i dobrze wyposażone obiekty przeznaczone są do magazynowania substancji chemicznych w oryginalnych zamkniętych opakowaniach. Przeprowadzane tutaj operacje logistyczne, wykonywane są przez doświadczony personel, który potrzebuje najwyższej klasy sprzętu do zadań specjalnych. Zapewniła go firma Jungheinrich.

W maju 2019 firma Raben Logistics Polska rozbudowała swoje Centrum w Gądkach i dzisiaj dysponuje powierzchnią 120 000 m kw. W obiekcie dostępnych jest 185 000 miejsc paletowych o standardzie euro.

Nowo powstała hala magazynowa o powierzchni 21 000 m kw. wymagała kompleksowej obsługi i niezawodnego sprzętu. Jungheinrich dostarczył Raben Logistics Polska rozwiązania idealnie skrojone na potrzeby firmy. Dla zapewnienia większej wydajności pracy, firma zaopatrzyła obiekt w 19 wózków widłowych z akumulatorami w najnowszej, wydajnej technologii litowo-jonowej oraz całościowo zaprojektowała i wykonała infrastrukturę strefy ładowania.

Nowy obiekt Raben to specjalistyczny magazyn wysokiego składowania, którego wysokość osiągnęła 13,5 metra.  Mieści się w nim 41 000 palet umożliwiających przechowywanie m.in. aerozoli, czy utleniaczy. Realizacja tego projektu wymagała od ekspertów Jungheinrich specjalistycznego podejścia, czyli zapewnienia całej infrastruktury związanej z technologią litowo-jonową – od prostowników, przez strefę ładowania, na wózkach widłowych kończąc.

Jungheinrich dostarczył do magazynu Raben rozwiązania, które przyczyniły się do minimalizacji kosztów związanych z eksploatacją energetyczną wózków. Zastosowanie nowoczesnej technologii litowo–jonowej pozwoliło na zredukowanie czasu ładowania z 8 godzin do 30 minut. Zastosowane technologie pozytywnie wpłynęły na całodobowy dostęp do floty, płynność pracy oraz komfort operatorów. Raben został zaopatrzony w 5 modeli wózków wysokiego składowania ETV 318, 7 akumulatorowych wózków widłowych do kompletacji poziomej ECE 225 oraz 7 akumulatorowych unoszących wózków widłowych ERE 225. Wszystkie wyposażone w wysokowydajne akumulatory z technologią litowo-jonową, które wyróżnia długa żywotność i wytrzymałość, co optymalizuje koszty eksploatowania pojazdów.

Wózki wysokiego składowania z masztem wysuwnym typu ETV 318 są wyjątkowo kompaktowe i nie wymagają dużej szerokości korytarza roboczego – wystarczy im nawet 2 790 mm. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technik z zakresu napędu i sterowania osiągają większą zdolność przeładunkową przy jednoczesnym zmniejszeniu zużycia energii. Co więcej, osiągają duży udźwig resztowy, nawet na wysokości podnoszenia 11,5 m – jest to idealny wózek wysokiego składowania do pracy w magazynie Raben w Gądkach.

Modele z serii ECE to wózki widłowe do kompletacji poziomej. Łączą wysoką wydajność pracy i niskie zużycie energii z dużym komfortem jazdy. Ich wytrzymała konstrukcja przystosowana jest do intensywnej eksploatacji – pozwala na transport ładunków o masie nawet do 2,5 t. Wygodna obsługa, na wzór aut osobowych, zapewnia operatorowi intuicyjne sterowanie.

Unoszące wózki widłowe typu ERE umożliwiają sprawny załadunek i rozładunek samochodów ciężarowych, kompletację towarów oraz szybki transport ciężkich palet na długich dystansach. W inteligentny sposób łączą efektywność z komfortem pracy operatora, który porusza się na ergonomicznej platformie.

Wszystkie modele posiadają akumulatory w technologii litowo-jonowej. Jungheinrich rozwija ją w swoich wózkach widłowych od blisko dziesięciu lat – na czym korzystają klienci firmy. Dzieje się tak, ponieważ ten rodzaj zasilania zrewolucjonizował sposób, w jaki wózki działają w przestrzeniach magazynowych. Jest on także wydajniejszy od dotychczas używanych w akumulatorów kwasowych. Wózki wyposażone w litowo-jonowe baterie trakcyjne gwarantują znacznie dłuższy czas pracy maszyny oraz krótszy czas ładowania. To pozwala osiągnąć większą wydajność i uzyskać wyższą zdolność przeładunkową.

Możliwość doładowania wózka podczas nawet krótkiej przerwy w pracy zapewnia niemal stałą gotowość urządzenia – co jest istotne z perspektywy Raben. Praca w magazynie odbywa się w trybie 3-zmianowym, więc firma nie może sobie pozwolić na przestoje związane z procesem uzupełniania energii wózków.

Z tego względu Jungheinrich zapewnił firmie także całą infrastrukturę strefy ładowania akumulatorów litowo-jonowych. Dostarczył kompleksowe rozwiązanie – od koncepcji po finalny odbiór instalacji. Uwzględniając indywidualne potrzeby klienta, firma Jungheinrich poprowadziła pełną instalację elektryczną o odpowiednim przekroju. Dostarczyła także elementy techniczne niezbędne do zaaranżowania stacji.

Ogromne znaczenie dla klienta miało usytuowanie strefy i jej poszczególnych podzespołów. Specjaliści Jungheinrich zadbali, aby ich odległość od miejsca pracy wózków była jak najkrótsza – dla osiągnięcia jak największej wydajności wykonywanych zadań.

Jungheinrich zapewnił kompleksowy system, który obejmuje w całości wszystkie elementy, niezbędne do sprawnego działania technologii litowo-jonowej. Akumulatory, prostowniki, wózki widłowe i profesjonalne doradztwo – to rozwiązania szyte na miarę danego magazynu.  Dla maksymalnej elastyczności pracy oraz przejrzystości kosztów firma Raben korzysta z usługi wynajmu długoterminowego wózków widłowych Jungheinrich, w ramach której producent zapewnia pełną obsługę serwisową.

Lucyna Zaborowska – Princ – Dyrektor Logistyki Kontraktowej Regionu w RABEN Logistics Polska

Wybierając ofertę Jungheinrich i powierzając firmie wdrożenie technologii litowo-jonowej, postawiliśmy na partnera, który zapewni nam kompleksową opiekę. Proces powstawania strefy ładowania i dostarczenia wózków widłowych przebiegał niezwykle sprawnie od fazy koncepcji, aż po jego zakończenie. Dziś dostrzegamy zwiększenie wydajności pracy w magazynie oraz znaczącą oszczędność energii przy działaniu i ładowaniu wózków widłowych. Polecam współpracę z firmą Jungheinrich.