Formularz kontaktowy
801 300 801 Infolinia
Znajdź lokalizację
296A5785_3
Usprawnienie procesów magazynowych

Rozwiązania Jungheinrich Polska dla CCC S.A.

CCC S.A. jest największym producentem obuwia i najszybciej rosnącą spółką obuwniczą w Europie. Po zdobyciu pozycji zdecydowanego lidera rynkowego w Polsce CCC rozpoczęła w roku 2012 intensywną ekspansję zagraniczną, szybko zostając największą detaliczną spółką obuwniczą w Europie Środkowej. Grupa

Oczekiwania Klienta

 • Doposażenie nowej części magazynu w regały i wózki wysokiego składowania;
 • Zastosowanie nowoczesnych technologii energetycznych sprzyjających środowisku;
 • Zwiększenie komfortu i wydajności pracy operatorów;
 • Poprawa bezpieczeństwa pracy

Produkty Jungheinrich

 • 20 maszyn typu VNA – wózków systemowych do pracy w bardzo wąskich korytarzach, w tym:
 • 16 modeli EKX 516k, które pod-noszą ładunki na wysokość 13,5 m;
 • 4 wózki EKX516 z masztami o maksymalnej wysokości podno-szenia równej 17,5 m;
 •  Regały wysokiego składowania na łącznie 63 tys. miejsc paletowych w standardzie euro;
 • Stacja ładowania akumulatorów w technologii litowo-jonowej.

Osiągnięte cele

 • Usprawnienie procesów magazynowych: nowe wózki mogą pracować zarówno w nowo powstałej, jak i użytkowanej do tej pory części magazynu;
 • Większy komfort operatorów dzięki systemom wspomagającym ich pracę;
 • Zagospodarowanie całej dostępnej powierzchni i wysokości magazynu dzięki inteligentnemu rozstawieniu regałów;
 • Redukcja do 0 ilości wydzielanych gazów do środowiska;
 • Poprawa wydajności energetycznej poprzez zastosowanie technologii litowo-jonowej.

CCC – Lider branży obuwniczej w Polsce

CCC S.A. jest największym producentem obuwia i najszybciej rosnącą spółką obuwniczą w Europie. Po zdobyciu pozycji zdecydowanego lidera rynkowego w Polsce CCC rozpoczęła w roku 2012 intensywną ekspansję zagraniczną, szybko zostając największą detaliczną spółką obuwniczą w Europie Środkowej. Grupa CCC posiada własną fabrykę butów skórzanych, zatrudnia ponad 15 000 pracowników i rocznie sprzedaje blisko 50 mln par obuwia. Prestiż i wiarygodność finansową podkreśla obecność Spółki na GPW w Warszawie i udział w zaszczytnym gronie 20 największych spółek z WIG 20. Modne i atrakcyjne cenowo produkty CCC dostępne są w 29 krajach. Klienci odwiedzający sklepy mają do wyboru asortyment produktowy na każdą okazję – od butów do noszenia na co dzień, przez buty sportowe, aż po eleganckie obuwie skórzane. Poza obuwiem damskim, męskim i dziecięcym, CCC w ramach asortymentu posiada torebki, kosmetyki do pielęgnacji obuwia oraz akcesoria i drobną galanterię. Grupa CCC poprzez swoją spółkę zależną eobuwie.pl jest również liderem e-commerce na rynku obuwia w Europie Środkowo-Wschodniej. Dynamiczny rozwój i ciągle rosnąca liczba zamówień online spowodowały potrzebę rozbudowania magazynu firmy w Polkowicach o dodatkowe 18 500 m kw. Obecnie posiada on łączną powierzchnię 110 tys. m kw. i wysokość 22 m i jest jednym z największych tego typu obiektów w Polsce. Jego możliwości składowania to 23 mln par butów, co stanowi niemal połowę rocznej sprzedaży. 


Sprawność przeprowadzanych procesów logistycznych ma kluczowe znaczenie dla terminowego dostarczania towarów do sklepów i klientów. Nowa przestrzeń musiała być zagospodarowana tak, aby optymalnie wykorzystać dostępną powierzchnię i wysokość. Efektywne i niezawodne rozwiązania dostarczył sprawdzony partner CCC – firma Jungheinrich. CCC zleciło Jungheinrich wyjątkowe zadanie, które wymagało oferty uszytej na miarę. Jungheinrich dostarczył system regałowy wysokiego składowania zawierający ok. 63 tysiące miejsc na palety w standardzie euro. Zgodnie z wymogami inwestora, regały zostały przygotowane pod montaż instalacji tryskaczowej oraz zostały odpowiednio zaadaptowane dla terenu zagrożonego szkodami górniczymi, na którym znajduje się magazyn CCC. Co więcej, system regałowy został uzupełniony o rozwiązania z zakresu wózków widłowych typu VNA, czyli urządzeń systemowych do pracy w bardzo wąskich korytarzach. Do magazynu CCC dostarczono łącznie 20 wózków systemowych EKX, z czego 16 to EKX 516k. Podnoszą one ładunki do wysokości 13,5 m. 4 pozostałe sztuki to EKX 516 z masztami o maksymalnej wysokości podnoszenia równej 17,5 m. Zadbano również o możliwość pracy urządzeń zarówno w nowo powstałej, jak i użytkowanej do tej pory części magazynu, które różnią się między sobą szerokością alejek roboczych. Wózki systemowe EKX z podnoszoną kabiną są wyposażone w bezobsługowy napęd synchroniczny 80 V, który sprawdzi się na wysokości podnoszenia do 17,5 m. Jego zastosowanie zapewnia duży poziom wydajności i redukuje utratę energii o dodatkowe 10 procent. Wysoka energooszczędność pozwala eksploatować urządzenie w trybie trzyzmianowym bez konieczności wymiany akumulatora, nawet w przypadku intensywnych prac. Cała flota została wyposażona w innowacyjne akumulatory litowo – jonowe, które zapewniają wysoką wydajność pracy. Dzięki temu możliwy jest transport większej liczby palet na godzinę i jeszcze dłuższy czas pracy wózka pomiędzy ładowniami akumulatora.
W wózkach zastosowano także dodatkowe systemy, które mają na celu usprawnić pracę operatorów. Moduł sideshift PLUS umożliwia pracę w korytarzach o różnej szerokości, co przy wózkach typu VNA jest bardzo trudne do osiągnięcia. Moduł sideshift PLUS to nie jedyna dodatkowa opcja w jaką zostały wyposażone wózki dostarczone do magazynu w Polkowicach. Przy wysokości podnoszenia sięgającej 17,5 m mogą pojawić się drgania na maszcie i w kabinie spowodowane nierównościami posadzki. Zastosowano więc system FloorPro, który je redukuje.
Bartosz Podsiadły – Maintenance Department Manager w CCC S.A.
Jesteśmy zadowoleni ze współpracy z firmą Jungheinrich. To solidny partner biznesowy, którego cenimy za kompleksowość obsługi i elastyczność rozwiązań. Przy realizacji projektu zostały uwzględnione wszystkie nasze potrzeby i stojący za nimi najważniejszy cel: usprawnienie procesów magazynowych.
Najbardziej dostrzegalną korzyścią, jest technologiczny „przeskok” na akumulatory litowo – jonowe. Korzystanie z nich pozytywnie wpłynęło na eksploatację energetyczną urządzeń, a możliwość ich szybkiego doładowania w każdej chwili, poprawiła wydajność pracy.
Istotna jest dla nas także usługa serwisu, z gwarancją krótkiego czasu reakcji - do 4 godzin od momentu zgłoszenia. Nie możemy pozwolić sobie na przestoje w pracy wózków widłowych, a oferowane przez Jungheinrich warunki serwisu pozwalają na ich minimalizację. Z tego względu rekomendujemy współpracę z firmą Jungheinrich.