Formularz kontaktowy
801 300 801 Infolinia
Znajdź lokalizację
Stage Case Study Kotz
Zoptymalizowana dystrybucja części zamiennych

Centralny magazyn dystrybucyjny na potrzeby Fahrzeugbedarf Kotz

W całej swojej historii firma zajmowała się handlem oryginalnym wyposażeniem do produkcji pojazdów i przyczep. Później zakres ten został uzupełniony o części do napraw, które stanowią odzwierciedlenie aktualnej wartości pojazdu.

Wymagające zarządzanie częściami zamiennymi

Od końca lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku branża części zamiennych odgrywa coraz ważniejszą rolę. Nowy budynek był konieczny, aby scentralizować różne magazyny części zamiennych, które wcześniej znajdowały się w całej Austrii. Właściwe części były zawsze w magazynie, ale często w niewłaściwym miejscu. W związku z tym podjęto decyzję o budowie centralnego magazynu dystrybucyjnego.

Wydane zarządzanie częściami zamiennymi

Jednym z głównych wymogów nowego magazynu było założenie, że musi obsłużyć 75–80% wszystkich austriackich dostaw części. Fahrzeugbedarf Kotz odpowiada za 90% sprzedaży z około 5000 części z asortymentu produktów. Niemniej jednak części kategorii B i C muszą być również dostępne w magazynie. Dlatego też projekt magazynu musiał być dokładnie dostosowany do tych potrzeb i innych specyficznych wymagań branży części zamiennych do pojazdów użytkowych.

Zwiększona wydajność dzięki kompletnemu rozwiązaniu intralogistycznemu

Firma Fahrzeugbedarf Kotz zdecydowała się na samodzielną organizację i nadzór nad budową. Ta decyzja pozwoliła uzyskać pełną informację o wszelkich szczegółach. Aby uniknąć kontaktów z pojedynczymi wykonawcami, szukano dostawcy oferującego pełen zakres usług. Decyzja została szybko podjęta na korzyść Jungheinrich. Nasze doświadczenia z firmą Jungheinrich były bardzo pozytywne. Otrzymaliśmy kompletny, bezobsługowy pakiet,” wyjaśnia Andreas Rappold, prezes zarządu Fahrzeugbedarf Kotz & Co. KG.

Andreas Rappold
CEO Fahrzeugbedarf Kotz & Co. KG

"Nasza współpraca z Jungheinrich była bardzo udana. Otrzymaliśmy kompleksowe rozwiązanie i nie musieliśmy się o nic martwić."  

Szukają Państwo rozwiązań zwiększających produktywność i wydajność? 

Zachęcamy na indywidualne konsultacje

kontakt ogólny

Kontakt z doradcą

Jungheinrich

Skontaktuj się z nami


Pozostałe referencje