Formularz kontaktowy
801 300 801 Infolinia
Znajdź lokalizację
Wessels&Müller
Wszystko z jednej ręki

Nowy magazyn centralny dla Wessels + Müller AG

Wessels + Müller AG jest jednym z największych sprzedawców hurtowych części i akcesoriów samochodowych, opon i wyposażenia warsztatów w całej Europie. Firma oferuje szeroki asortyment obejmujący ponad 175 tysięcy skatalogowanych artykułów do samochodów osobowych, użytkowych i jednośladów.

Dzień po dniu z dnia na dzień

W starej lokalizacji w Lotte wyczerpano już wszystkie możliwości optymalizacji. Aby móc nadal radzić sobie z ciągłą międzynarodową ekspansją firmy, konieczna była budowa nowego magazynu centralnego. Dzięki temu firma Wessels + Müller mogła nadal gwarantować terminowe dostawy artykułów do klientów.

Z nowego magazynu centralnego zlokalizowanego w Hedemünden w Dolnej Saksonii wszystkie punkty sprzedaży Wessels + Müller AG w Niemczech, Niderlandach i Austrii zaopatrywane są codziennie w towary z dnia na dzień. Aby móc pomieścić niezbędne do tego celu ilości towarów, zamontowano dziewięciokorytarzowy automatyczny magazyn wysokiego składowania zawierający ponad 40 tysięcy miejsc odkładania palet oraz automatyczny magazyn części drobnych (AKL) z 15 korytarzami i ponad 140 tysiącami miejsc odkładania pojemników. Automatyzacja pozwala uniknąć błędów w magazynowaniu i zapewnia większe bezpieczeństwo procesów. Obszar przyjęcia towaru, automatyczne obszary magazynowe, strefy kompletacji i wysyłki są ze sobą połączone za pomocą złożonego i niezwykle wydajnego systemu transportowego. Centrum logistyczne dysponuje dodatkowo obsługiwanym ręcznie magazynem z szerokimi i wąskimi korytarzami roboczymi.

Cała intralogistyka techniczna oraz kompletne oprogramowanie i systemy informatyczne magazynu pochodzą od nas. Należą do nich wskazówki wizualne, za pomocą których zoptymalizowano bezpieczeństwo procesów podczas kompletacji w magazynie części drobnych. Dzięki funkcji Pick-by Light odpowiedni sektor w pojemniku źródłowym, z którego należy pobrać towar, oznaczony jest punktem lasera. Następnie kontrolką oznaczany jest pojemnik docelowy przy użyciu metody Put-to Light.

Większa przejrzystość i kontrola kosztów

Całość uzupełnia dostosowany moduł „Zarządzanie pustymi opakowaniami” umożliwiający znacznie większą przejrzystość i kontrolę kosztów transportu pustych opakowań. Ponieważ nasze produkty są do siebie doskonale dopasowane, umożliwia to idealny przebieg procesów w magazynie.