Formularz kontaktowy
801 300 801 Infolinia
Znajdź lokalizację
ERC213a
06/15/2020

Automatyczny system transportowy Jungheinrich w firmie Dahlhausen Medizintechnik

Firma Dahlhausen Medizintechnik GmbH zleciła firmie Jungheinrich zautomatyzowanie transportu palet między nowo wybudowanym działem towarów przychodzących a istniejącym magazynem w zakładzie Halberstadt. Celem jest niezawodny i efektywny transport dużej ilości towarów na długich odcinkach. Dahlhausen jest kompleksowym dostawcą produktów medycznych. Firma współpracuje z Jungheinrich od momentu powstania zakładu w Halberstadt. „W ciągu ostatnich kilku lat rozwinęliśmy się. W pewnym momencie zaczęło brakować miejsca” - wyjaśnia Holger Linke, dyrektor zarządzający Dahlhausen Medizintechnik GmbH w Halberstadt. „Poszukiwaliśmy rozwiązania, które będzie niezawodne i wydajne, a jednocześnie odciąży naszych pracowników od długich i monotonnych transportów. Automatyczny system transportowy bez oczywistym wyborem ”- mówi Linke.

Rozwiązanie Jungheinrich dla Dahlhausen w Halberstadt obejmuje dwa urządzenia ERC 213a. Pojazdy powstały na bazie seryjnych wózków podnośnikowych Jungheinrich, które zostały wyposażone w komponenty automatyki i nawigacji. ERC 213a są prowadzone za pomocą laserów i reflektorów umieszczonych wzdłuż trasy. Skanery bezpieczeństwa stale sprawdzają obszar wokół pojazdu wykrywając ewentualne przeszkody. Zapewnia to bezpieczeństwo podczas jazdy we wszystkich kierunkach, wśród pieszych i wózków widłowych kierowanych przez operatorów.

Korzystanie z automatycznych systemów transportowych odciąża pracowników w przypadku powtarzalnych zleceń transportowych i daje im możliwość skupienia się na innych zadaniach. System pomaga rozsądnie wykorzystywać ograniczone zasoby oraz oszczędzać czas i minimalizować koszty. Dzięki automatyzacji procesy transportowe są niezawodne i bezpieczne.