Formularz kontaktowy
801 300 801 Infolinia
Znajdź lokalizację
EcoVadis
11/09/2020

Jungheinrich działa odpowiedzialnie

Firma Jungheinrich po raz kolejny została doceniona za zaangażowanie w zrównoważony rozwój i wyróżniona znakiem EcoVadis. Tym samym znalazła się w gronie ponad 55 000 certyfikowanych firm, w tym w dwóch procentach firm z branży budowy maszyn.

„Nasze zrozumienie zrównoważonego rozwoju jest podstawą, na której tworzymy trwałe wartości” - wyjaśnia dr hab. Lars Brzoska, prezes zarządu Jungheinrich AG. „Jungheinrich łączy odpowiedzialność społeczną i ekologiczną z wzrostem ekonomicznym. Fakt, że po raz kolejny otrzymaliśmy złoty status EcoVadis za nasze zaangażowanie w zrównoważony rozwój, jest ważnym potwierdzeniem skuteczności naszych wysiłków w tym zakresie.”

W procesie certyfikacji EcoVadis wyróżnia następujące obszary oceny: środowisko, prawa pracy i prawa człowieka, etykę i zrównoważone zakupy. W porównaniu do ubiegłych lat firma Jungheinrich rozwijała się we wszystkich tych obszarach. EcoVadis szczególnie docenia zaangażowanie firmy Jungheinrich w ochronę środowiska. Od lat nieustannie ulepszamy nasze produkty. Przeciętny ślad węglowy wózka widłowego został w tym czasie zmniejszony o 38 procent. Jungheinrich jest pionierem w zakresie elektromobilności. W 2019 roku 97 procent wszystkich naszych wózków stanowiły pojazdy elektryczne. Wśród nich bardzo szybko rósł udział produktów wyposażonych w nowoczesną technologię litowo-jonową. Odnosząc się do cyklu życia produktu, elektryczny wózek widłowy z akumulatorem litowo-jonowym ma około 52 procent niższą emisję CO2 niż wózek widłowy z silnikiem wysokoprężnym o tej samej klasie obciążenia. „Jungheinrich będzie w przyszłości nadal zwiększać swoje zaangażowanie w obszarze zrównoważonego rozwoju, aby tworzyć trwałą wartość dodaną dla klientów i społeczeństwa. Zrównoważony rozwój zajmie zatem szczególne miejsce w naszej strategii korporacyjnej 2025+, którą wkrótce przedstawimy.” - zapowiedział Brzoska.