Formularz kontaktowy
801 300 801 Infolinia
Znajdź lokalizację
Kobieta z wózkiem podnośnikowym elektrycznym – jungheinrich.pl

8 korzyści z posiadania wózka podnośnikowego elektrycznego

W przemyśle wykorzystuje się różnego rodzaju urządzenia, które pozwalają odciążyć pracowników w dźwiganiu ciężkich towarów czy przedmiotów. Wśród nich warto wyróżnić wózki podnośnikowe. Takie pojazdy są dostępne m.in. w wersji elektrycznej. Jakie są ich największe zalety?

1. Wózek podnośnikowy elektryczny równa się większa wydajność pracy

Wózek podnośnikowy elektryczny pozwala znacznie szybciej podnosić i transportować ciężkie towary. Wpływa to bezpośrednio na wydajność prac prowadzonych na terenie magazynu czy zakładu przemysłowego. Dzięki urządzeniom tego typu pracownicy nie muszą dźwigać przedmiotów o znacznej masie. Z użyciem specjalistycznych podnośników układanie towarów na półkach i przewożenie ich pomiędzy stanowiskami przebiega znacznie sprawniej.

Urządzenia tego typu pozwalają poprawić wydajność pracy zarówno w magazynach wielkopowierzchniowych, niewielkich zapleczach sklepów, halach produkcyjnych czy placach przeładunkowych. Ograniczają ryzyko wystąpienia kontuzji u pracowników, a więc pomagają uniknąć częstych zwolnień lekarskich.

2. Szybkość ładowania nowoczesnych wózków podnośnikowych elektrycznych

Nowoczesne wózki podnośnikowe elektryczne wyposaża się w akumulatory, które pozwalają na szybkie ładowanie. Dzięki nim możliwe jest wyeliminowanie przestojów w pracy firmy, także tej działającej w systemie 3-zmianowym. Współczesne akumulatory zachowują swoją sprawność przez wiele lat, nie tracąc zdolności do pełnego ładowania w ciągu około godziny.

3. Wózek elektryczny podnośnikowy bezpieczny dla zdrowia i środowiska

Wózek elektryczny podnośnikowy nie generuje spalin, które mogłyby stanowić zagrożenie dla pracowników znajdujących się w pomieszczeniu. Dzięki temu takie urządzenia mogą być wykorzystywane w przestrzeniach zamkniętych, zgodnie z przepisami BHP. Co więcej, akumulator jest najbardziej ekologicznym z dostępnych typów napędu. W niektórych firmach podnośniki ładuje się z użyciem instalacji fotowoltaicznej, co pozwala ograniczyć koszty i negatywny wpływ na środowisko.

4. Wózek podnośnikowy elektryczny wyposażony w nowoczesne funkcje

Obecnie produkowane wózki podnośnikowe elektryczne są wyposażone w szereg nowoczesnych rozwiązań, które zwiększają ich funkcjonalność i bezpieczeństwo korzystania. Mowa tu o hamulcach, systemach stabilizacyjnych, czujnikach ruchu czy alarmach. W niektórych wózkach stosuje się też dodatkowe oprogramowanie, które pozwala kontrolować poziom naładowania baterii i czas pracy urządzenia.

5. Niski koszt utrzymania wózka podnośnikowego elektrycznego

Na ogół koszt utrzymania wózka podnośnikowego zasilanego energią elektryczną jest mniejszy, niż ma to miejsce w przypadku modeli wyposażonych w napęd spalinowy. Takie wózki da się również ładować z użyciem własnej instalacji fotowoltaicznej zamontowanej na dachu budynku, co pozwala ograniczyć wydatki do minimum. Współczesne urządzenia elektryczne często są mniej awaryjne niż te spalinowe i nie wymagają tak częstych prac konserwacyjnych.

6. Łatwość obsługi wózków podnośnikowych elektrycznych

Wózek podnośnikowy elektryczny Jungheinrich – jungheinrich.pl

Wózki podnośnikowe elektryczne są łatwiejsze w obsłudze niż modele mechaniczne. To dobra wiadomość dla właścicieli firm, w których następuje dość duża rotacja pracowników. Prosta budowa pozwala wyeliminować konieczność każdorazowego szkolenia nowego operatora. Większość wózków elektrycznych działa w dość podobny sposób. Poszczególne modele mogą różnić się od siebie dodatkowymi funkcjami.

7. Wózek podnośnikowy elektryczny – uniwersalny dla wielu przestrzeni

Wózki podnośnikowe elektryczne są projektowane w taki sposób, by można było korzystać z nich w nawet trudno dostępnych przestrzeniach. Cechują się niewielkimi gabarytami, pozwalającymi na łatwe manewrowanie. Takie wózki sprawdzają się świetnie np. podczas prac prowadzonych w ciasnych alejkach w magazynach czy pomiędzy maszynami przemysłowymi na halach. Na rynku znaleźć można urządzenia o różnych gabarytach i udźwigu, co pozwala na dopasowanie odpowiedniego modelu do specyfiki obiektu i przechowywanych w nim towarów.

8. Wózki podnośnikowe elektryczne na plac przeładunkowy

Wózki podnośnikowe elektryczne pozwalają na wykorzystywanie zarówno w środku budynku, jak i na placu przeładunkowym. Takie pojazdy mogą pokonywać różnego rodzaju przeszkody, jak np. progi i różnice poziomów pomiędzy pomieszczeniami. Kluczowe jest dobranie odpowiednich opon do miejsca, w którym korzysta się z wózka widłowego podnośnikowego. Trzeba również pamiętać, że wózki widłowe elektryczne są wyposażone w rozbudowane instalacje zasilane prądem, dlatego warto trzymać je w suchym miejscu.

Szukają Państwo funkcjonalnych wózków podnośnikowych elektrycznych? Zapraszamy do zapoznania się z ofertą na jungheinrich.pl.