Formularz kontaktowy
801 300 801 Infolinia
Znajdź lokalizację
Spare Parts_[MAM-37425]

Części zamienne do wózków widłowych – czy warto postawić na oryginalne?

Czy zakup tańszych zamienników oryginalnych części pozwala ograniczyć koszty eksploatacyjne? Oryginalne części zamienne do wózków widłowych kosztują więcej, ale pracują dłużej i pozwalają uniknąć awarii wózka. Dlaczego warto wybierać oryginalne części do wózków widłowych zamiast tanich zamienników?

Czym różnią się oryginalne części do wózków widłowych od zamienników?

Wśród sprzedawców części zamiennych do wózków widłowych popularny jest pewien chwyt marketingowy. Często określają oni sprzedawane w swoim sklepie części zamienne jako zamienniki oryginałów. Sugeruje to, że produkty te mogą być stosowane zamiennie z częściami zamontowanymi oryginalnie w wózku i niczym się od nich nie różnią. W rzeczywistości tak nie jest – tylko części pochodzące bezpośrednio od producenta wózka będą idealnie pasowały do danego modelu i zapewnią mu bezawaryjne działanie.

Czy zamienniki oryginalnych części do wózków widłowych mają zawsze taką samą jakość?

Zamienniki są często kojarzone z tanimi, niskiej jakości produktami importowanymi z Chin. Warto jednak pamiętać, że jakość nieoryginalnych części zamiennych może być różna. Niektóre z nich mają rozpoznawalne na rynku marki, a w wielu przypadkach produkcja odbywa się nawet w fabrykach, w których produkuje się oryginalne części do wózków widłowych.

Czy to oznacza, że podczas wymiany części w wózku widłowym warto postawić na wysokiej jakości zamienniki, a zakup oryginalnych produktów to niepotrzebny wydatek? Oszczędności to nie wszystko – należy pamiętać, że tylko oryginalne części zamienne są sposobem na przedłużenie żywotności wózka widłowego. Dobrej jakości zamienniki mogą wyglądać tak jak oryginały. Nigdy nie ma jednak pewności, z jakich materiałów i w jaki sposób zostały wykonane – niższe koszty produkcji mogą być efektem zastosowania tańszych komponentów lub przestarzałych technologii.

Worker with mask, Covid 19 protective measures_[MAM-55072] (1)

Części zamienne do wózków widłowych a gwarancja

W zakupionym wózku widłowym zepsuł się jeden z elementów i konieczna jest jego wymiana? Jakie części zamienne wybrać: oryginały czy zamienniki? Jeśli wózek nadal jest objęty gwarancją, to aby ją utrzymać, należy zamontować w nim oryginalną część zamienną. Wybór tańszego zamiennika może oznaczać utratę gwarancji.

Jakie są zalety korzystania z oryginalnych części do wózków widłowych Jungheinrich?

Gwarancja to jedna z kluczowych zalet korzystania z oryginalnych części zamiennych do wózków widłowych. Na tym jednak korzyści się nie kończą. Dlaczego warto wybierać oryginalne części do wózków widłowych Jungheinrich? Zakup oryginałów w sklepie internetowym Jungheinrich to:

  • idealne dopasowanie – części zamienne są dokładnym odzwierciedleniem elementów zamontowanych w wózku, dzięki czemu mają Państwo pewność, że będą kompatybilne ze wszystkimi urządzeniami i układami;
  • szeroki wybór części zamiennych;
  • przejrzysta oferta – brak dodatkowych kosztów;
  • stała dostępność – komponenty mogą Państwo otrzymać już w ciągu kilku dni roboczych.

Katalog części do wózków widłowych Jungheinrich: szeroki wybór i dostępność od ręki

Czy zakup produktów z katalogu części do wózków widłowych Jungheinrich online to dobry pomysł? A może lepiej udać się do serwisu, aby sprawdzić, czy część na pewno pasuje do danego modelu wózka widłowego?

Sklep internetowy z częściami do wózków widłowych Jungheinrich to doskonałe rozwiązanie dla osób, którym zależy na czasie i wygodzie. Zamówione części zamienne dotrą do Państwa w ciągu kilku dni roboczych. Dzięki temu Państwa wózek szybciej wróci do pełnej sprawności. Jak sprawdzić, czy zamawiana część jest odpowiednia dla danego modelu wózka? Informacje na temat modeli znajdują się w opisach produktów. Pomocne są także numery produktów, które można porównać z numerami części w wózku.

Jakie oryginalne części zamienne do wózków widłowych znajdą Państwo w sklepie internetowym Jungheinrich? To między innymi:

  • elementy układu sterowania;
  • elementy układu zawieszenia;
  • koła i rolki;
  • elementy hydrauliki.

W ofercie sklepu znajdują się także opony, akcesoria, materiały eksploatacyjne (płyny, oleje) oraz produkty do modernizacji wózków widłowych.

Dłuższa żywotność wózka, bezawaryjna praca i idealne dopasowanie? To możliwe tylko z oryginalnymi częściami do wózków widłowych. Zapraszamy Państwa do zakupu potrzebnych elementów w sklepie Jungheinrich!