Formularz kontaktowy
801 300 801 Infolinia
Znajdź lokalizację
Akumulatorowy wózek unoszący (© Wózki unoszące sprawdzą się jako urządzenia do unoszenia ładunków na niewielkie wysokości.)

Wózek widłowy unoszący – do czego służy i gdzie się go wykorzystuje?

Wózki widłowe unoszące to wydajne i łatwe w obsłudze urządzenia, które idealnie sprawdzą się w pracy związanej z unoszeniem ładunków na niewielkie wysokości. Ponadto, świetnie poradzą sobie również z ich przetransportowaniem. Zapraszamy do sprawdzenia najpopularniejszych zastosowań tych urządzeń!

Do czego służą wózki widłowe unoszące?

Podstawowym zadaniem unoszących wózków widłowych jest pobieranie towarów leżących na przykład na posadzkach i przewożenie ich w inne miejsce czy też rozładowywanie samochodów ciężarowych.

Nowe wózki widłowe dostępne w ofercie Jungheinrich

Wózek widłowy unoszący czy podnośnikowy? Najważniejsze różnice

Choć oba rodzaje urządzeń nazywa się wózkami widłowymi, to tak naprawdę jest między nimi więcej różnic niż podobieństw. Zarówno wózki unoszące widłowe, jak i wózki podnośnikowe wykorzystuje się w magazynach, hurtowniach, centrach logistycznych, jednak ich zastosowanie i sposób działania są zupełnie inne.

Czym różnią się od siebie wózki widłowe unoszące i podnośnikowe?

 • Zasięgiem działania: tylko wózki podnośnikowe mogą być wykorzystywane do pobierania towaru z wyższych półek – są wyposażone w maszt podnoszący widły na wysokość nawet kilku metrów. Z kolei wózki unoszące łatwo zmieszczą się w naczepach samochodów ciężarowych.
 • Ceną: wózki unoszące w podstawowej wersji, są tańsze niż wózki podnośnikowe. W przypadku tych drugich  trzeba liczyć się z wyższymi kosztami zakupu.

To tylko podstawowe różnice. Szukając wózka unoszącego czy podnośnikowego, który spełni Państwa oczekiwania, warto zwrócić uwagę także na parametry poszczególnych modeli: maksymalny udźwig, wysokość podnoszenia, sposób sterowania czy pozycję operatora (obsługę w pozycji stojącej lub siedzącej).

Gdzie wykorzystuje się wózki unoszące?

Wózek unoszący widłowy ułatwia załadunek i transport wszędzie tam, gdzie składuje się towar na paletach. To urządzenia, które wykorzystuje się m.in.:

 • w magazynach;
 • w centrach logistycznych;
 • na zapleczach dużych sklepów;
 • w hurtowniach;
 • zakładach produkcyjnych.

Warto przy tym pamiętać, że wózki podnośnikowe i unoszące nie muszą być dla siebie konkurencyjnym rozwiązaniem. W wielu firmach używa się obu rodzajów wózków. Wygodne w użyciu wózki widłowe unoszące służą do transportu towaru i pobierania go z nisko położonych półek, a wózki podnośnikowe pozwalają na obsługę wyższych poziomów regałów magazynowych.

Wybierając rodzaj wózka unoszącego na potrzeby swojej firmy, warto pamiętać o kilku kwestiach. Kluczowe są przede wszystkim odległości, na jakie wózek będzie się przemieszczał. W przypadku mniejszych magazynów czy hurtowni z powodzeniem wystarczą wózki unoszące kierowane przy pomocy dyszla. Jeśli jednak powierzchnia magazynowa jest duża, warto zainwestować w akumulatorowe wózki unoszące z miejscem siedzącym dla operatora. Ważne są także parametry poszczególnych modeli: maksymalny udźwig i wysokość unoszenia (powinna być dostosowana do wysokości półek w Państwa magazynie).

Żółty wózek widłowy unoszący (© Akumulatorowy wózek widłowy unoszący w magazynie.)

Akumulatorowe wózki unoszące – przegląd modeli oferowanych przez Jungheinrich

Akumulatorowy wózek unoszący jest tym, czego potrzebują Państwo, by usprawnić pracę magazynu? Pora na przegląd dostępnych rozwiązań!


Jakie modele akumulatorowych wózków unoszących mogą Państwo wybrać z oferty Jungheinrich?

 • Podstawowe akumulatorowe wózki unoszące z serii EJE. To wydajna, a zarazem oszczędna alternatywa dla ręcznych wózków paletowych. Są lekkie, łatwe w obsłudze i zwrotne, a ich konstrukcja zapewnia operatorowi dobrą widoczność i bezpieczeństwo w czasie transportu. To modele wózków unoszących Jungheinrich przeznaczone do przewożenia lżejszych ładunków, ważących do 1,5 t.
 • Zaawansowane modele z serii EJE –charakteryzują się większym, w porównaniu z modelami podstawowymi, udźwigiem. Są w stanie transportować ładunki ważące nawet 3,5 t. Mimo dużej mocy są łatwe w obsłudze, zwrotne i stabilne. Akumulatory kwasowo-ołowiowe lub litowo-jonowe umożliwiają osiąganie optymalnych parametrów pracy nawet w przypadku transportu towarów o dużej masie.
 • Akumulatorowe wózki unoszące z dyszlem z serii ERE. To urządzenia, które doskonale sprawdzą się na średnich dystansach. Operator stoi na platformie, dzięki czemu pokonywanie odległości jest bardziej komfortowe.
 • Akumulatorowe wózki unoszące z miejscem siedzącym dla operatora. Seria ESE jest przeznaczona do większych magazynów, w których wózki pokonują długie trasy. Ergonomiczne miejsce siedzące dla pracownika zapewnia nie tylko wygodę, ale również wydajną pracę.


Który z rodzajów wózków unoszących Jungheinrich jest najlepszą odpowiedzią na potrzeby Państwa firmy? Zapraszamy do kontaktu – nasi specjaliści chętnie doradzą w wyborze optymalnego rozwiązania.