Formularz kontaktowy
801 300 801 Infolinia
Znajdź lokalizację
Content Zalety wynajmu

Sharing economy – współdzielenie w branży intralogistycznej

Są sytuacje, w których wózek widłowy okazuje się niezbędny.

Nie każda branża potrzebuje go do stałej pracy – niektóre, jedynie w określonych sytuacjach. Sezonowe zapotrzebowanie, wydarzenia plenerowe, dodatkowe zlecenie lubawaria bieżącego sprzętu – jest wiele momentów, w których warto zdecydować się na wypożyczenie wózka widłowego w ramach sharing economy.

Sharing economy – co to takiego?

Sharing economy najłatwiej przetłumaczyć jako ekonomię współdzielenia, czyli trend, który od pewnego momentu rewolucjonizuje między innymi świat intralogistyki. Nie bazuje ona na własności, a na elastycznym użytkowaniu towarów oraz usług. Atrakcyjność sharing economy polega na korzystaniu z przedmiotów, bez konieczności posiadania ich na własność.

Współdzielenie to trend wykorzystywany nie tylko w branży intralogistycznej. Bardzo popularny jest na przykład w branży motoryzacyjnej. To rozwiązanie, które dedykowane jest tym, którzy nie chcą kupować, a chcą używać. Podobnie jak wynajem samochodów, również wynajem wózków widłowych staje się coraz bardziej popularny.

Ekonomia współdzielenia w Jungheinrich

Dzięki ekonomii współdzielenia w obszarze intralogistyki można łatwo podnieść wydajność magazynu, bez konieczności ponoszenia kosztów zakupu sprzętu. Inwestowanie w procesy i dodatkowy sprzęt, które nie są bezpośrednio powiązane z główną działalnością firmy jest często nieekonomiczne, a wynajem, np. wózków widłowych, uwalnia kapitał do dalszego wzrostu firmy. Pozwala to znacznie obniżyć bieżące koszty i zyskać kapitał na inne inwestycje.

Wynajem wózków widłowych – outsourcing w Jungheinrich

Wynajem wózka widłowego to korzystna alternatywa dla zakupu nowego bądź używanego pojazdu, a także leasingowania nowego urządzenia. Dla wielu przedsiębiorców skorzystanie z możliwości wynajmu krótkoterminowego to bardziej opłacalna opcja, w przypadku, np. okazjonalnego lub sezonowego zapotrzebowania na wózki widłowe.

Stage Content Wózki na wynajem, korzyści 2

Fot. Outsourcing wózków widłowych w Jungheinrich to rozwiązanie, które sprawdzi się praktycznie każdym biznesie.

Outsourcing w Jungheinrich dedykowany jest nie tylko tym, którzy potrzebują skorzystać z wózka widłowego tymczasowo. Oprócz oferty wynajmu krótkoterminowego, dostępna jest także opcja długoterminowa, która pozwala wypożyczyć pojazd nawet na okres 72 miesięcy. Outsourcing przemysłowy kierowany jest do firm, których nie stać na zakup nowego wózka widłowego, z uwagi na ograniczenia budżetowe. „Sharing economy” w postaci wynajmu wózków widłowych to najlepsze rozwiązanie dla tych, którzy chcą uwolnić swój kapitał, jednocześnie oszczędzając czas i skupiając się na najważniejszych celach swojego biznesu.

Szeroka flota na wynajem do pełnej dyspozycji

W Jungheinrich do dyspozycji mamy ponad 5000 pojazdów na wynajem. W ofercie dostępne są także najnowsze modele wózków widłowych, wyposażonych w akumulator li-ion. W Jungheinrich klienci mogą wynająć m.in.:

 • Akumulatorowe czołowe wózki widłowe o dużej zwrotności, wysokiej wydajności oraz możliwości pracy także na ograniczonych przestrzeniach;
 • Czołowe wózki widłowe z silnikiem spalinowym, czyli wózki na olej napędowy oraz LPG - ergonomiczne urządzenia o maksymalnej zdolności przeładunkowej;
 • Akumulatorowe wózki unoszące, które mogą być prowadzone przez operatora idącego lub jadącego na platformie;
 • Akumulatorowe wózki podnośnikowe, bezpieczne i zwrotne pojazdy, które świetnie sprawdzą się w wąskich korytarzach roboczych;
 • Wózki widłowe wysokiego składowania, gwarantujące przeładunek palet nawet na dużych wysokościach;
 • Ciągniki – mocne, wydajne i łatwe w obsłudze;
 • Wózki systemowe służące zarówno do składowania, jak i kompletacji towarów;
 • Wózki do kompletacji poziomej.

Pełna opieka serwisowa nad serwisowaną flotą

Rental Food

Fot. Koncepcja sharing economy pozwala wynająć wózek widłowy Jungheinrich wraz z pełną opieką serwisową.

Niewątpliwą zaletą wynajmu Jungheinrich jest możliwość wyposażenia pojazdu w potrzebny osprzęt oraz dodatkowe wyposażenie. To jednak nie wszystko. Cena wynajmu wózków widłowych w Jungheinrich obejmuje także pełny serwis oraz badania UDT. W przypadku awarii firma gwarantuje reakcję w czasie do 4 godzin od zgłoszenia. Na czas ewentualnej naprawy przedsiębiorcy otrzymują bezpłatnie zastępcze wózki widłowe.

Jakie są zalety płynące z „sharing economy”?

Istnieje wiele plusów z dostępu do innych zasobów, bez konieczności nabywania ich na własność. Do zalet wynajmu wózków widłowych w Jungheinrich należą:

 • Elastyczność rozwiązania – usługa jest w pełni dopasowana do indywidualnych potrzeb przedsiębiorstwa;
 • Redukcja i przejrzystość kosztów, w tym możliwość przeznaczenia kapitału na inne cele biznesowe, a także przewidywalność kosztów, które ujęte są w stałym, comiesięcznym abonamencie;
 • Poprawa wydajności biznesu (flotę wózków widłowych można elastycznie dostosować do wymagań danej firmy);
 • Zmniejszenie przestojów w pracy;
 • Możliwość wynajmu wózków na kilka godzin wraz z operatorem;
 • Możliwość wynajmu na jeden dzień, miesiąc, a nawet do 72 miesięcy;
 • Bogata flota wynajmu, obejmująca ponad 5000 maszyn – w tym także najnowocześniejsze wózki widłowe wyposażone w technologię litowo-jonową;
 • Opcja doposażenia wózka widłowego w sprzęt niezbędny na magazynie, w tym: chwytaki, przedłużki do wideł, pozycjonery;
 • Pełna opieka serwisowa w trakcie całego okresu wynajmu wózków widłowych Jungheinrich;
 • Możliwość wypożyczenia wózka w 9 punktach wynajmu w całej Polsce;
 • Najlepszy serwis wózków widłowych – 260  techników serwisowych w kraju.