Formularz kontaktowy
801 300 801 Infolinia
Znajdź lokalizację
Wózek widłowy systemowy w magazynie

Wózki systemowe – niezawodny sprzęt do przenoszenia palet

Jak usprawnić przenoszenie i układanie palet na regałach magazynowych? Dzięki wózkowi systemowemu może być bardzo proste. Wózki systemowe Jungheinrich wykorzystują inteligentne komponenty i oprogramowanie. Jak mogą usprawnić działanie Państwa magazynu?

Jak działa wózek systemowy?

Wózki systemowe już na pierwszy rzut oka różnią się od innych rodzajów wózków wykorzystywanych w magazynach. Choć wymagają obsługi operatora, mogą służyć także do automatyzacji niektórych procesów. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu w nich inteligentnego oprogramowania, takiego jak np. nawigacja magazynowa. Konstrukcja wózka systemowego pozwala wykorzystywać go w magazynach z wąskimi korytarzami pomiędzy regałami.

ETX515_[MAM-22057]

Nowe wózki widłowe dostępne w ofercie Jungheinrich

Wózek widłowy systemowy może wykorzystywać nawigację magazynową, która przyspiesza i podnosi wydajność procesów składowania.

Rodzaje wózków systemowych Jungheinrich

Jaki wózek widłowy systemowy sprawdzi się w Państwa magazynie? W Jungheinrich oferujemy następujące modele tych urządzeń:

  • wózki systemowe z operatorem na dole
  • wózki systemowe z operatorem w unoszonej kabinie

Cechy charakterystyczne wózków systemowych EFX

Modele wózków EFX 410/413 są przeznaczone do pracy zarówno w wąskich, jak i szerokich korytarzach pomiędzy regałami magazynowymi, a także w strefie przedregałowej.

Wózek systemowy wysokiego składowania EFX jest wyposażony w obrotową karetkę wideł. Modele z tej serii można wykorzystać do pracy na wysokości do 7 metrów. Maksymalny udźwig to od 1 do 3 ton, w zależności od modelu.


Cechy charakterystyczne wózków systemowych EKX

To wózki systemowe, które najlepiej sprawdzą się w wąskich korytarzach magazynowych. Za ich pomocą można podnosić palety na wysokość nawet 18 metrów. Silnik o niskim zużyciu energii i wydajne akumulatory pozwalają korzystać z wózka przez długi czas bez konieczności ładowania. Te modele wózków systemowych Jungheinrich wyróżniają się wysoką zdolnością przeładunkową dzięki dużej prędkości podnoszenia i przesuwu. To wózek typu man up, w którym kabina operatora i widły są zawsze na tej samej wysokości.


Cechy charakterystyczne wózków systemowych ETX

Wózki typu ETX najczęściej wykorzystuje się do podnoszenia i układania palet na średnich i dużych wysokościach (do 13 metrów). Wózek widłowy systemowy ETX jest wyposażony w obrotową karetkę wideł. Może także, podobnie jak inne rozwiązania, być wyposażony w system kamer, które ułatwiają obsługę położonych wyżej regałów. Kabina operatora znajduje się na dole wózka, a fotel usytuowany jest bokiem do kierunku jazdy.


Cechy charakterystyczne automatycznych wózków AGV

Szczególnym rodzajem wózków są automatyczne systemy transportowe, wykorzystywane w magazynach wysokiego składowania, tzw. AGV. Ich bazą są wózki systemowe, uzupełnione o szereg innowacyjnych rozwiązań i automatycznych komponentów.


Innowacyjne rozwiązania w wózkach systemowych Jungheinrich

W wózkach systemowych Jungheinrich znajdą Państwo szereg innowacyjnych rozwiązań. W jaki sposób mogą one usprawnić pracę w Państwa magazynie?


  • Technologia prądu zmiennego – wysoki moment obrotowy silnika zapewnia wysoką wydajność i niższe zużycie energii.
  • Oszczędność energetyczna – bezobsługowe akumulatory litowo-jonowe o długiej żywotności, umożliwiające pracę przez nawet 2 zmiany. Takie akumulatory wymagają krótkich doładowywań zamiast długiego ładowania ciągłego. Odzyskiwanie energii podczas hamowania silnikiem i opuszczania wideł wózka.
  • Inteligentne sterowanie – dzięki integracji z nowoczesnym oprogramowaniem obsługa wózka jest ograniczona do minimum.
  • Systemy ochrony osób i system antykolizyjny, umożliwiający pracę wielu wózków w jednym korytarzu.


Opcjonalnie wózki systemowe mogą być zintegrowane z wykorzystywanym przez Państwa systemem magazynowym WMS, a także wyposażone w funkcję inteligentnego lokalizowania wózka czy tłumienia drgań.


Czy wózek systemowy to rozwiązanie, które sprawdzi się w Państwa magazynie? Chętnie odpowiemy na pytania związane z naszymi produktami. Zapraszamy do kontaktu!