Formularz kontaktowy
801 300 801 Infolinia
Znajdź lokalizację
Żółty wózek widłowy na hali – jungheinrich.pl

Czym powinna wyróżniać się profesjonalna wypożyczalnia wózków widłowych?

Wózki widłowe to urządzenia, które ułatwiają transport wewnętrzny w zakładach przemysłowych. Obecnie nie trzeba kupować własnych pojazdów tego typu. Istnieje bowiem opcja ich wynajęcia. Czym powinna cechować się dobra wypożyczalnia wózków widłowych?

Oferta wypożyczalni wózków widłowych

Poszczególne wypożyczalnie wózków widłowych różnią się m.in. pod względem oferowanych modeli pojazdów. Niektóre z nich stawiają jedynie na kilka rodzajów maszyn, a inne na bieżąco uzupełniają swoją flotę najnowszymi urządzeniami pojawiającymi się na rynku. Warto wybierać wypożyczalnie, które gwarantują szeroki wybór wózków widłowych na wynajem. Wówczas możliwe jest dopasowanie odpowiedniej maszyny do wykonywanych prac – zarówno pod względem napędu, jak i wielkości czy maksymalnego udźwigu.

Jakość wózków dostępnych w wypożyczalni

Na rynku znaleźć można wózki widłowe różnych marek. Odbiegają od siebie m.in. pod względem zastosowanych rozwiązań technologicznych. We współczesnych przedsiębiorstwach stawia się na modele nowoczesne, wyposażone w systemy dbające o bezpieczeństwo operatora i innych pracowników. Takie maszyny zapewniają wydajność pracy, a także pozwalają ograniczyć ryzyko potencjalnych wypadków.

Różne opcje wynajmu w wypożyczalni wózków widłowych

Wiele wypożyczalni wózków widłowych oferuje elastyczny termin najmu, co pozwala na dopasowanie usługi do potrzeb danego klienta. Przedsiębiorcy mogą korzystać z pojazdów w czasie od kilku dni do nawet ponad roku. Warunki współpracy, włącznie z okresem obowiązywania umowy, są ustalane na samym początku. Od wybranego wariantu w wielu przypadkach zależy cena wynajmu za poszczególne dni.

Kontakt z pracownikami wypożyczalni wózków widłowych

Klienci zgłaszający się do wypożyczalni wózków widłowych często nie wiedzą, czym różnią się do siebie poszczególne modele pojazdów i który z nich sprawdzi się najlepiej w danym miejscu. Dlatego tak ważna jest obecność dobrze przeszkolonych doradców, którzy powinni chętnie odpowiadać na pytania i służyć pomocą na każdym etapie współpracy. Warto wybierać wypożyczalnie, z którymi można bez problemu skontaktować się także już po wynajęciu urządzenia, np. w sytuacji, gdy dojdzie do jego awarii.

Kwalifikacje pracowników wypożyczalni wózków widłowych

Pracownicy wypożyczalni wózków widłowych powinni dysponować wiedzą o budowie urządzenia, jego przeznaczeniu i parametrach. Wszystko to pomaga dobrać odpowiedni model maszyny do potrzeb danej osoby. Wykwalifikowani pracownicy wypożyczalni potrafią wskazać różnice pomiędzy poszczególnymi urządzeniami oraz polecić najlepszą maszynę do konkretnej pracy.

Pomoc wypożyczalni wózków widłowych w nagłych sytuacjach

Wózki widłowe, jak każde inne urządzenia, mogą ulec awariom. Wynajem takich maszyn ma ważną przewagę nad ich kupnem na własność. W wielu przypadkach wypożyczalnie zobowiązują się do szybkiego dostarczenia pojazdu zastępczego, gdy dojdzie do uszkodzenia użytkowanego egzemplarzu. Przed rozpoczęciem współpracy warto sprawdzić, jak wygląda procedura w takiej sytuacji. Trzeba bowiem pamiętać, że awaria wózka widłowego może przyczynić się do przestojów w pracy, a co za tym idzie – strat finansowych.

Stan techniczny maszyn z wypożyczalni wózków widłowych

Wózek widłowy stojący na hali przemysłowej – jungheinrich.pl

Wypożyczalnia wózków widłowych powinna regularnie dbać o stan techniczny wynajmowanych maszyn. Po powrocie od klienta muszą one przejść dokładny przegląd, który pozwoli wykryć ewentualne usterki, zanim zaczną stanowić realne zagrożenie dla użytkowników i samego urządzenia. Z tego powodu w profesjonalnych wypożyczalniach wózki widłowe są skrupulatnie kontrolowane, zanim trafią do kolejnej osoby. Co więcej, to firma będąca właścicielem pojazdów zajmuje się okresowymi przeglądami UDT.

Jasna współpraca z wypożyczalnią wózków widłowych

Zanim podejmiesz współpracę z wypożyczalnią wózków widłowych, zapoznaj się z jej warunkami. Wszystkie najważniejsze kwestie powinny zostać uwzględnione w umowie. Profesjonalne firmy jasno przedstawiają najważniejsze warunki współpracy, a także pozwalają na ich negocjowanie. Pod żadnym pozorem nie warto decydować się na wynajem urządzenia od wypożyczalni, która nie wymaga podpisania umowy.

Dodatkowe usługi wypożyczalni wózków widłowych

Profesjonalne wypożyczalnie wózków widłowych często oferują również usługi dodatkowe. Niektóre z nich są bezpłatne. Mowa tu m.in. o dostarczeniu urządzenia pod wskazany adres. Trzeba bowiem pamiętać, że do przewozu ponadgabarytowych ładunków konieczne jest dysponowanie odpowiednim samochodem, a także uprawnieniami.

Szukają Państwo profesjonalnej wypożyczalni wózków widłowych? Zapraszamy do zapoznania się z ofertą na jungheinrich.pl