Formularz kontaktowy
801 300 801 Infolinia
Znajdź lokalizację
IFOY_Award_2019_overall_Visual
05/16/2019

Wózek magazynowy Jungheinrich ETV 216i z nagrodą IFOY

Jungheinrich z kolejnym międzynarodowym sukcesem. Firma zdobyła nagrodę w prestiżowym konkursie IFOY (International Forklift Truck of the Year) w kategorii „Wózek Magazynowy”. Wyróżniony został model do wysokiego składowania ETV 216i z wbudowanym akumulatorem litowo-jonowym.

Wręczenie tegorocznych nagród IFOY odbyło się 26 kwietnia w Wiedniu. Spośród 15 nominowanych rozwiązań i urządzeń, 29 niezależnych jurorów wybrało zwycięzców w sześciu kategoriach. Trofeum za najbardziej innowacyjny wózek widłowy otrzymała firma Jungheinrich za model ETV 216i. Jury konkursu argumentując przyznanie nagrody, doceniło „wyjątkowe korzyści dla klienta”, jakie niesie ze sobą praca z tym urządzeniem. Wpływ na taką decyzję miał fakt, że jest to pierwszy na świecie wózek wysokiego składowania z w pełni zintegrowanym akumulatorem litowo-jonowym.

Zastosowanie takiego rozwiązania sprawia, że ETV 216i ma liczne zalety. Zwarta konstrukcja zapewnia większą zwrotność pojazdu. Dzięki temu operator ma znacznie większą swobodę ruchów i lepszą widoczność swojego otoczenia. To przekłada się na sprawną obsługę maszyny, co podnosi poziom bezpieczeństwa w magazynie. W porównaniu z konwencjonalnymi wózkami wysokiego składowania, ETV 216i wpływa na znaczny wzrost efektywności pracy. Wykorzystując dodatkowy przeciwciężar w wózku, Jungheinrich zdołał przesunąć środek ciężkości wózka do tyłu, zyskując większą wydajność.  ETV 216i może podnieść na wysokość 9 metrów nominalny ładunek o wadze 1,6 tony – to o 230 kilogramów więcej niż w porównywalnych modelach. Ponadto, prędkość podnoszenia z ładunkiem wzrosła aż o 23 procent.

To wyjątkowe wyróżnienie w imieniu firmy Jungheinrich odbierał Christian Erlach, członek zarządu Jungheinrich AG. Miał on zaszczyt przyjąć je z rąk Andreasa Scheuera, ministra transportu. Dziękując za otrzymaną nagrodę, Christian Erlach powiedział: „Jesteśmy pierwszym producentem w branży intralogistycznej, który konsekwentnie rozwija technologię litowo-jonową w swoich wózkach widłowych. Korzyści wynikające z zastosowania tej technologii są wykorzystywane już na etapie projektowania naszych maszyn. To sprawiło, że zintegrowaliśmy akumulator li-ion z pojazdem, czyniąc z ETV 216i najbardziej kompaktowym i wydajnym urządzeniem w swojej klasie. Kupując ten model, klienci Jungheinrich zyskują lepszą ergonomię pracy, wyjątkową zwrotność maszyny i większą efektywność wykonywanych zadań. W przyszłości, podczas projektowania kolejnych modeli, będziemy dalej korzystać z technologii litowo-jonowej”.

Nagrody IFOY

Nagroda IFOY (International Intralogistics and Forklift Truck of the Year) przyznawana jest firmom za najbardziej ekonomiczne oraz innowacyjne rozwiązania i jest uznawana za najważniejsze wyróżnienie w dziedzinie intralogistyki. Zwycięzcy są wybierani co roku przez niezależne Jury, składające się z czołowych międzynarodowych dziennikarzy branżowych. Jungheinrich jest obecnie niekwestionowanym liderem laureatów IFOY – zdobywając łącznie 10 nagród od 2003 roku.