Stage Automatyczny magazyn z regałami paletowymi

Automatyczny magazyn na drobne elementy

W automatycznych magazynach na drobne elementy o wydajności decydują prędkość i precyzja w parze z optymalną oszczędnością energii. System regałowy, oprogramowanie, podłączone urządzenia transportowe i układnica regałowa jako serce całej instalacji perfekcyjnie przy tym ze sobą współpracują. 

Wymagające rozwiązania charakteryzujące się dużą zdolnością przeładunkową i optymalnym wykorzystaniem przestrzeni

Efektywne magazynowanie drobnych elementów jest zawsze tak dobre, jak dobre są związane z tym procesy i wskaźniki wydajności. Oczekują Pańswo szybkiego dostępu do każdego artykułu, dużej przepustowości oraz optymalnego wykorzystania przestrzeni? Automatyczne magazyny na drobne elementy zapewniają składowanie małych części w pojemnikach, kartonach lub tablarach. W tym systemie towar składuje się w regałach na profilach kątowych lub półkach, wykorzystując przy tym maksymalnie wysokość pomieszczenia – do 25 m. Udźwig wynosi przy tym do 300 kg. 

Automatyczne magazyny na drobne elementy – szeroka paleta zastosowań

Magazynowanie drobnych elementów w magazynach automatycznych o jednej lub kilku głębokościach doskonale sprawdza się w magazynach części zamiennych, kompletacyjnych i buforowych oraz w magazynach i centrach dystrybucyjnych. Automatyczne magazyny na drobne elementy można przystosować również do eksploatacji poniżej normalnej temperatury, wyposażyć w instalację sterowania w zależności od temperatury bądź zaprojektować jako mroźnie do –30°.

Najlepsze rozwiązanie spełniające Państwa wymagania 

Automatyczne magazyny na drobne elementy są tak indywidualne jak Państwa wymagania. W zależności od różnych czynników mogą spełniać różne zadania. Aby znaleźć rozwiązanie odpowiadające potrzebom klienta, wspólnie analizujemy procesy oraz struktury towarów i transportu i opracowujemy koncepcję magazynu, który spełnia konkretne wymogi.

Układnice regałowe najnowszej generacji 

W automatycznym magazynie na drobne elementy nasze inteligentne układnice regałowe troszczą się o duże prędkości, precyzję oraz doskonałe parametry wydajnościowe. Dzięki lekkiej i innowacyjnej konstrukcji z bardzo małymi wymiarami najazdowymi można optymalnie wykorzystać dostępny wolumen. Energia hamowania jest akumulowana w urządzeniu w tzw. SuperCaps i przekazywana do układu napędowego do wykorzystania przy kolejnych procesach przyspieszania. Modułowa konstrukcja umożliwia elastyczne dostosowanie instalacji do indywidualnych wymogów magazynu.