Formularz kontaktowy
801 300 801 Infolinia
Znajdź lokalizację
Stage Automatyczny magazyn na drobne elementy

Automatyczny magazyn z regałami paletowymi

Krótkie cykle zamówieniowe, mniejsze partie towaru, krótsze czasy dostaw: magazyny automatyczne stanowią odpowiedź na rosnące wymagania rynku. Ich zalety: duża przepustowość, szybszy i bezpieczniejszy przepływ materiałów oraz zdolność do obsługi różnych nośników ładunku.

Wyższa wydajność w automatycznym magazynie z regałami paletowymi

Szybkość i efektywność to czynniki decydujące o sprawnym przeładunku towarów. Automatyczne magazyny z regałami paletowymi najlepiej sprawdzają się tam, gdzie w trybie wielozmianowym i/lub na ograniczonej przestrzeni, składowana i przeładowywana jest duża ilość artykułów. System regałowy, oprogramowanie i pozostałe urządzenia muszą przy tym idealnie ze sobą współpracować. Dlatego planowanie i realizację automatycznego magazynu z regałami paletowymi warto powierzyć doświadczonym ekspertom, takim jak firma Jungheinrich.

Wykorzystanie pomieszczenia na najwyższym poziomie

Automatyczne magazyny z regałami paletowymi dostępne są w wersji do zabudowy lub jako wolnostojące magazyny silosowe o wysokości do 45 m. Zapewnia to ekstremalnie wysoki stopień wykorzystania przestrzeni. Stanowiska dla palet, skrzyń kratowych i indywidualnych systemów nośnych mogą przyjmować ładunki do 7,5 t. W wersji o pojedynczej, podwójnej lub wielokrotnej głębokości magazyny te nadają się do niemal wszystkich rodzajów towarów. Można wykorzystywać je jako magazyny normalnych temperatur, magazyny sterowane temperaturą lub jako mroźnie (do –35°C).

Precyzyjna automatyzacja procesów intralogistycznych 

Rozwiązania automatyzacji, które precyzyjnie i niezawodnie funkcjonują w ramach danego modelu biznesowego, nie tylko zwiększają satysfakcję klientów – są również opłacalne. Dzięki nim będą Państwo gotowi na przyszłe wyzwania. A kiedy stosunek kosztów do korzyści w automatyzacji się zgadza, szybciej osiągane są zwroty z inwestycji (ROI). Porozmawiajmy o tym, jakie rozwiązanie automatyzacyjne najlepiej pasuje do Państwa magazynu.

Wózek wysokiego składowania: gwarancja wydajności w automatycznym magazynie z regałami paletowymi

Konstrukcja naszych zautomatyzowanych wózków wysokiego składowania opiera się na sprawdzonych w praktyce pojazdach seryjnych, które zostały uzupełnione o niezbędne komponenty automatyczne i zabezpieczające. Rezultatem są niezawodne i efektywne automatyczne wózki transportowe do zadań magazynowych na wysokości podnoszenia do 13 m. Zautomatyzowane wózki wnoszą do magazynu z regałami paletowymi maksimum dostępności i wydajności. Aby wózki mogły pracować przez całą dobę, istnieje możliwość ich zasilania szynami prądowymi. 

Układnice regałowe: duża prędkość w automatycznym magazynie z regałami paletowymi

Specjalne układnice pracujące z dużą prędkością nadają tempo przy wkładaniu i wyjmowaniu towaru i charakteryzują się udźwigiem do 7 t. Do stanowisk o różnej głębokości dostępne są różne nośniki ładunku. Aby w pełni wykorzystać pojemność magazynu, można zastosować układnice pracujące po łuku, obsługujące jednocześnie kilka korytarzy. A wraz ze wzrostem zapotrzebowania na zdolność przeładunkową zintegrować w istniejący system magazynowy kolejne urządzenia.