Formularz kontaktowy
801 300 801 Infolinia
Znajdź lokalizację
EKSa, ZT350_[MAM-55797]

Automatyczne wózki widłowe

Automatyczne wózki widłowe są sercem zautomatyzowanego magazynu. Dzięki specjalnym komponentom możemy automatyzować nasze sprawdzone wózki standardowe i dostosowywać je do indywidualnych potrzeb klienta.

W pełni automatyczne, precyzyjne i bezpieczne dla procesów

Wózki widłowe automatyczne AGV w magazynie - jungheinrich.pl


Najważniejsze zalety

Systemy bezpieczeństwa w AGV

Bez operatora, a mimo to bezpiecznie.

Liczne czujniki bezpieczeństwa chronią człowieka, ładunek i maszyny. Automatyczne systemy transportowe (AGV) poruszają się tylko po wyznaczonych trasach. Mimo to może dojść do sytuacji, w których pracownik przypadkowo przetnie drogę przejazdu. W takiej sytuacji kompleksowy system bezpieczeństwa natychmiast inicjuje hamowanie. Istotnym elementem tego systemu są czujniki ochrony osób, wyposażone w pole ostrzegawcze i pole ochronne, które przez cały czas nadzorują trasę przejazdu automatycznego systemu transportowego. Jeśli osoba wejdzie w pole ostrzegawcze, wózek natychmiast zwalnia. Jeśli osoba zatrzyma się, wózek dalej wyhamowuje, aż do całkowitego zatrzymania. Równocześnie do stanowiska dyspozytorskiego wysyłany jest sygnał, który informuje o zablokowaniu urządzenia.

Bezpieczeństwo przy dużej prędkości

We wszystkich automatycznych systemach transportowych standardowo dostępny jest skaner ochrony osób (w kierunku napędu). W zależności od prędkości jazdy długości pola dostosowywane są do obszaru bezpieczeństwa. Oznacza to, że im szybciej poruszają się urządzenia, tym większe wyznaczają pole ochronne (wynika to z innego skanowania otoczenia, niż przy wolniejszej jeździe).


Content Automatyczne systemy transportowe (AGV) zdjęcie 2 Bezpieczeństwo niezależnie od kierunku jazdy

Automatyczne systemy transportowe wykrywają również obiekty znajdujące się po bokach pojazdu. Dzięki zamontowanym czujnikom laserowym obiekty te można rozpoznać z wyprzedzeniem. Skanery pełnią również rolę dodatkowego zabezpieczenia podczas jazdy po łuku. W trakcie jazdy czujniki rozpoznają obiekty, które na zakręcie mogłyby zetknąć się z wózkiem, a w  przypadku ryzyka kolizji inicjują bezdotykowe zatrzymanie pojazdu.


Content Automatyczne systemy transportowe (AGV) Bezpieczeństwo Plus/On Top

Dodatkowe bezpieczeństwo dzięki specjalnej kurtynie do wykrywania przeszkód powyżej i poniżej poziomu czujników. System rozpoznaje palety i ładunki, które zbyt mocno wystają z regału. Kurtyna bezpieczeństwa działa nie tylko podczas jazdy na wprost, ale również rozpoznaje przeszkody na zakręcie.

Skuteczna automatyzacja w intralogistyce

Żółty wózek widłowy automatyczny AGV - jungheinrich.pl

Przebudowy magazynu należą do przeszłości

Zazwyczaj wdrożenie automatycznego systemu transportowego wymaga od klienta dużych przygotowań i wiąże się z irytującymi utrudnieniami w codziennej pracy. Aby tego uniknąć, nasze zautomatyzowane wózki są adaptowane do specyficznych warunków pracy i kompleksowo testowane jeszcze przed dostawą. W taki sposób redukujemy konieczność ewentualne przestoje w magazynie do minimum. Na miejscu automatyczny system transportowy jest integrowany w system hostowy klienta. Dzięki wysokiej jakości, standaryzowanemu sprzętowi i oprogramowaniu jesteśmy w stanie wdrożyć automatyczny system transportowy w sposób efektywny i chroniący zasoby.

Content Automatyczne systemy transportowe (AGV) (1)
Content Automatyczne systemy transportowe (AGV) 1

Połączenie funkcjonalności i designu

Optymalizacja procesów zaopatrzenia i produkcji bez dodatkowych kosztów? Z naszymi systemami transportowymi to żaden problem. Rutynowe zadania wykonują one automatycznie.

Automatyczne systemy transportowe w akcji

Dzięki sterowanej laserowo drodze przejazdu można zoptymalizować trasy transportowe i odciążyć pracowników. Łatwa integracja automatycznych systemów transportowych w istniejącą infrastrukturę pozwala na zachowanie dużej elastyczności. Warto zobaczyć zobacz nasze automatyczne systemy transportowe w akcji!

Wszystko z jednej ręki

Na każdym etapie realizacji projektu mają Państwo stały kontakt z doradcą Jungheinrich.


Stage Dywidenda

Dział Serwisu

Jungheinrich

Skontaktuj się z nami