Formularz kontaktowy
801 300 801 Infolinia
Znajdź lokalizację
Stage Automatyczne systemy transportowe (AGV)

Automatyczne wózki widłowe

Automatyczne wózki widłowe są sercem zautomatyzowanego magazynu. Dzięki specjalnym komponentom możemy automatyzować nasze sprawdzone wózki standardowe i dostosowywać je do indywidualnych potrzeb klienta.

W pełni automatyczne, precyzyjne i bezpieczne dla procesów

Content Automatyczne systemy transportowe (AGV) (2)


Najważniejsze zalety

Systemy bezpieczeństwa w AGV

Bez operatora, a mimo to bezpiecznie.

Liczne czujniki bezpieczeństwa chronią człowieka, ładunek i maszyny. Automatyczne systemy transportowe (AGV) poruszają się tylko po wyznaczonych trasach. Mimo to może dojść do sytuacji, w których pracownik przypadkowo przetnie drogę przejazdu. W takiej sytuacji kompleksowy system bezpieczeństwa natychmiast inicjuje hamowanie. Istotnym elementem tego systemu są czujniki ochrony osób, wyposażone w pole ostrzegawcze i pole ochronne, które przez cały czas nadzorują trasę przejazdu automatycznego systemu transportowego. Jeśli osoba wejdzie w pole ostrzegawcze, wózek natychmiast zwalnia. Jeśli osoba zatrzyma się, wózek dalej wyhamowuje, aż do całkowitego zatrzymania. Równocześnie do stanowiska dyspozytorskiego wysyłany jest sygnał, który informuje o zablokowaniu urządzenia.

Bezpieczeństwo przy dużej prędkości

We wszystkich automatycznych systemach transportowych standardowo dostępny jest skaner ochrony osób (w kierunku napędu). W zależności od prędkości jazdy długości pola dostosowywane są do obszaru bezpieczeństwa. Oznacza to, że im szybciej poruszają się urządzenia, tym większe wyznaczają pole ochronne (wynika to z innego skanowania otoczenia, niż przy wolniejszej jeździe).


Content Automatyczne systemy transportowe (AGV) zdjęcie 2

Bezpieczeństwo niezależnie od kierunku jazdy

Automatyczne systemy transportowe wykrywają również obiekty znajdujące się po bokach pojazdu. Dzięki zamontowanym czujnikom laserowym obiekty te można rozpoznać z wyprzedzeniem. Skanery pełnią również rolę dodatkowego zabezpieczenia podczas jazdy po łuku. W trakcie jazdy czujniki rozpoznają obiekty, które na zakręcie mogłyby zetknąć się z wózkiem, a w  przypadku ryzyka kolizji inicjują bezdotykowe zatrzymanie pojazdu.


Content Automatyczne systemy transportowe (AGV)

Bezpieczeństwo Plus/On Top

Dodatkowe bezpieczeństwo dzięki specjalnej kurtynie do wykrywania przeszkód powyżej i poniżej poziomu czujników. System rozpoznaje palety i ładunki, które zbyt mocno wystają z regału. Kurtyna bezpieczeństwa działa nie tylko podczas jazdy na wprost, ale również rozpoznaje przeszkody na zakręcie.

Skuteczna automatyzacja w intralogistyce

Content Automatyczne systemy transportowe (AGV) 11

Przebudowy magazynu należą do przeszłości

Zazwyczaj wdrożenie automatycznego systemu transportowego wymaga od klienta dużych przygotowań i wiąże się z irytującymi utrudnieniami w codziennej pracy. Aby tego uniknąć, nasze zautomatyzowane wózki są adaptowane do specyficznych warunków pracy i kompleksowo testowane jeszcze przed dostawą. W taki sposób redukujemy konieczność ewentualne przestoje w magazynie do minimum. Na miejscu automatyczny system transportowy jest integrowany w system hostowy klienta. Dzięki wysokiej jakości, standaryzowanemu sprzętowi i oprogramowaniu jesteśmy w stanie wdrożyć automatyczny system transportowy w sposób efektywny i chroniący zasoby.

Content Automatyczne systemy transportowe (AGV) (1)
Content Automatyczne systemy transportowe (AGV) 1

Połączenie funkcjonalności i designu

Optymalizacja procesów zaopatrzenia i produkcji bez dodatkowych kosztów? Z naszymi systemami transportowymi to żaden problem. Rutynowe zadania wykonują one automatycznie.

Automatyczne systemy transportowe w akcji

Dzięki sterowanej laserowo drodze przejazdu można zoptymalizować trasy transportowe i odciążyć pracowników. Łatwa integracja automatycznych systemów transportowych w istniejącą infrastrukturę pozwala na zachowanie dużej elastyczności. Warto zobaczyć zobacz nasze automatyczne systemy transportowe w akcji!

Wszystko z jednej ręki

Na każdym etapie realizacji projektu mają Państwo stały kontakt z doradcą Jungheinrich.


Kontakt

kontakt ogólny

Kontakt z doradcą

Jungheinrich

Skontaktuj się z nami