Formularz kontaktowy
801 300 801 Infolinia
Znajdź lokalizację
Picture ID Logistics
Intensywna praca wózków 24/7

100 wózków widłowych Jungheinrich w magazynie firmy ID Logistics

ID Logistics jest międzynarodową firmą specjalizującą się w obsłudze logistycznej sektora e‑commerce, retail oraz FMCG. Posiada 350 lokalizacji na całym świecie. Wyposażając magazyny stawia na nowoczesne rozwiązania, gwarantujące bezpieczeństwo i ergonomię pracy oraz wysoką wydajność.

Nie inaczej jest w Wierzbicach koło Wrocławia, gdzie firma obsługuje jednego z liderów branży e‑commerce. Na powierzchni 80 000 metrów kwadratowych pracuje 950 pracowników. Podczas codziennych zadań magazynowych operatorów wspiera 100 nowoczesnych wózków widłowych EKS 412s z floty wynajmu długoterminowego Jungheinrich.

Wyzwania

 • Elastyczna praca 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu
 • Wysoki poziom bezpieczeństwa wykonywanych operacji magazynowych
 • Wydajność i ergonomia pracy
 • Sprawna dostawa dużej liczby urządzeń w krótkim czasie

Rozwiązania

 • Wynajem długoterminowy 100 sztuk wózków do kompletacji pionowej EKS 412s z technologią li-ion
 • Prowadzenie indukcyjne
 • 345 koszy kompletacyjnych 
 • System zarządzania flotą wózków widłowych ISM Online
 • System Floor- Spot

Sukcesy

 • Intensywna praca wózków widłowych 24/7, stała gotowość urządzeń do pracy
 • Wydajna kompletacja na wysokości ponad 11 metrów
 • Efektywne zarządzanie flotą wózków w magazynie
 • Zastosowanie rozwiązań zapewniających ergonomiczną i bezpieczną pracę


Urządzenia dostarczano i uruchamiano podczas trwającej budowy magazynu, w trakcie prac wielu innych ekip w hali. Takie zadanie wymagało od Jungheinrich wyjątkowej koordynacji. Istotna była doskonała współpraca między dostawcą a inwestorem. Wyzwanie stanowił także krótki czas dostaw, którego oczekiwał inwestor.


Kompletacja na wysokości ponad 11 metrów

Urządzenia EKS 412s to zaawansowane technologicznie wózki do kompletacji pionowej. W magazynie w Wierzbicach pracują w wąskich i szerokich korytarzach roboczych, umożliwiając kompletację towarów na wysokości do 11,5 m.  Poruszają się za pomocą nitki indukcyjnej. Na życzenie ID Logistics prowadzenie indukcyjne zostało zastosowane nie tylko w wąskich, ale także w szerokich alejkach, gwarantując wysoki poziom bezpieczeństwa podczas wykonywania operacji magazynowych. Łączna długość nitki indukcyjnej w obiekcie wynosi 12 km. Bezpieczeństwo pracy podnosi także zastosowanie elektrycznych blokad barierek w kabinie operatora, co jest istotne podczas pracy na wysokości, a także systemu Floor-Spot. Dzięki temu ostatniemu na posadzce, przed oraz za jadącym wózkiem, wyświetlany jest punkt świetlny. Tym samym inni operatorzy wózków widłowych oraz piesi w magazynie dostają informację o zbliżającym się pojeździe. Ma to ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa zwłaszcza podczas wyjeżdżania urządzeń z korytarzy roboczych.


Li-ion made by Jungheinrich

Działalność operacyjna w obiekcie prowadzona jest 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Konieczność posiadania maszyn stale gotowych do pracy sprawiła, że wybór technologii litowo-jonowej do zasilania wózków był oczywisty. Wózki li-ion z komfortowym gniazdem ładowania, w połączeniu z mocnymi prostownikami 300 Ah umożliwiają szybkie i wygodne doładowywanie urządzeń w trakcie nawet krótkich przerw w pracy, gwarantując tym samym praktycznie pełną dyspozycyjność urządzeń. Zastosowanie technologii litowo-jonowej przekłada się także na wyższą wydajność i efektywniejsze zarządzenie energią.

Wszystkie wózki widłowe Jungheinrich pracujące w obiekcie zostały wyposażone w system zarządzania flotą ISM Online. Monitoruje on pracę urządzeń oraz dostarcza dane niezbędne do optymalnego wykorzystania pojazdów w magazynie, ułatwiając tym samym podejmowanie trafnych decyzji biznesowych.

Specjalnym rozwiązaniem stworzonym do magazynu w Wierzbicach są kosze kompletacyjne, w które wyposażano wózki EKS 412s. Po podłączeniu podnoszą się one razem z kabiną operatora, ułatwiając kompletację na wysokości. Na poziomie „zero” mogą być łączone i służyć operatorowi do kompletacji ręcznej z niższych poziomów regałów lub zostać podpięte do ciągnika, tworząc zestaw holowniczy.


Wynajem zamiast zakupu

100 sztuk urządzeń EKS 412s pracujących w magazynie w Wierzbicach pochodzi z floty wynajmu długoterminowego Jungheinrich. Skala projektu dowodzi, że taka forma współpracy na dobre przyjęła się także w intralogistyce. Elastyczne okresy wynajmu, nowoczesna, zaawansowana technologicznie flota wózków widłowych, pełne wsparcie serwisowe to tylko niektóre korzyści dla ID Logistics.

Projekt dostarczenia 100 wózków widłowych był dla nas olbrzymim wyzwaniem. Powiem szczerze, że firma Jungheinrich poradziła sobie z tym przedsięwzięciem znakomicie” - mówi Sylwia Dunn, Business Development Director w ID Logistics Polska S.A.