Formularz kontaktowy
801 300 801 Infolinia
Znajdź lokalizację
Platforma transportowa w magazynie

6 zastosowań platformy transportowej w magazynie

W magazynach korzysta się z różnych urządzeń, które pozwalają na łatwe przenoszenie ciężkich przedmiotów i układanie ich w regałach. Wśród nich można wyróżnić między innymi platformy transportowe. Do czego dokładnie są one używane?

Rozwożenie paczek i kartonów na platformach transportowych

Platformy transportowe to urządzenia bardzo wytrzymałe, stworzone z myślą o przewożeniu ciężkich przedmiotów, ważących nawet kilkaset kilogramów. Z tego powodu powszechnie wykorzystuje się je do zmiany lokalizacji gotowych paczek czy innych opakowań zbiorczych z produkowanymi towarami. Takie zastosowanie sprawdza się zarówno w magazynach, jak i centrach logistycznych. Na platformach można umieścić też palety – pod warunkiem, że nie przekraczają one maksymalnego udźwigu urządzenia.

platforma transportowa dostępna w ofercie Jungheinrich


Obracanie przedmiotów na platformach transportowych

Platformy transportowe są bardzo funkcjonalnymi urządzeniami, które pozwalają nie tylko na przewożenie towarów, lecz także zmienianie ich orientacji. Ma to znaczenie m.in. w przypadku ciężkich palet, których nie da się podnieść bez wykorzystania specjalistycznego sprzętu. Na platformie obrócenie przedmiotów jest znacznie łatwiejsze. Może to mieć na celu np. zapewnienie dostępu do opakowań zbiorczych czy delikatne przesunięcie pudełek, by wykorzystać przestrzeń w magazynie jeszcze efektywniej.

Transport towarów do klienta na platformie transportowej

Niekiedy wózek transportowy typu platforma może być wykorzystywany również do przewiezienia towarów do klienta. Bardzo często wydanie towaru następuje bezpośrednio z magazynu, a osoba go kupująca może samodzielne zabrać produkt własnym samochodem. Platforma transportowa ułatwia przewiezienie go na parking i załadowanie. Zazwyczaj zajmują się tym pracownicy, dbając o bezpieczeństwo towaru w trakcie pokonywania parkingu.

Transport towarów w niewielkich przestrzeniach na platformach transportowych

Platforma transportowa

Platforma transportowa ma bardzo małe wymiary, dlatego sprawdza się doskonale wszędzie tam, gdzie nie zmieszczą się klasyczne wózki widłowe. Oznacza to, że platformy są niezwykle uniwersalne i często wchodzą w skład wyposażenia nawet dość małych firm, gdzie przestrzeń magazynowa także jest dość ograniczona. Można stosować je m.in. w magazynach sklepów spożywczych czy nawet odzieżowych.

Zapraszamy również do przeczytania: Jak powinien wyglądać profesjonalnie wyposażony magazyn?

Przewożenie towarów pomiędzy placem a magazynem na platformie transportowej

Kółka do platformy transportowej są na tyle wytrzymałe, że pozwalają na komfortowe i bezpieczne poruszanie się po różnych nawierzchniach. Z tego powodu w wielu przedsiębiorstwach sprzęty te są wykorzystywane również na placach.

Na rynku znaleźć można również platformy, które pozwalają na poruszanie się po nieutwardzonym terenie. Wybór odpowiedniego modelu powinien zależeć od tego, czym dokładnie zajmuje się dane przedsiębiorstwo.

Czy warto postawić na platformy transportowe?

Jak widać, platformy transportowe mają wiele zalet. Pozwalają na wykorzystywanie zgodnie z aktualnymi potrzebami. Sprawdzają się doskonale nie tylko na magazynach, lecz także w wielu innych przestrzeniach, gdzie konieczne jest przewożenie produktów. Maszyny tego typu od sprawdzonych producentów zachowują swoje właściwości przez długie lata. Są to urządzenia uniwersalne, pozwalające na stosowanie zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku.

Platformy transportowe w magazynie są nieocenioną pomocą. Dzięki nim pracownicy nie muszą martwić się koniecznością samodzielnego przenoszenia ładunków, co mogłoby trwać bardzo długo. Ma to znaczenie przede wszystkim w sytuacji, gdy produkty znajdują się w mniejszych opakowaniach zbiorczych. Na platformie można ustawić kilka egzemplarzy, których nie udźwignie pracownik. Wózki transportowe pozwalają więc na zachowanie zgodności pracy z przepisami BHP, a także znaczne usprawnienie całego procesu magazynowania. Dzięki nim wszelkie czynności przebiegają sprawniej, a niewielkie gabaryty pozwalają na łatwe przechowywanie aktualnie nieużywanych egzemplarzy.

Szukają Państwo funkcjonalnych platform transportowych idealnych dla danego przedsiębiorstwa? Zapraszamy do kontaktu!