Formularz kontaktowy
801 300 801 Infolinia
Znajdź lokalizację
Używany wózek widłowy pracujący na zewnątrz magazynu. (© Zakup używanego wózka widłowego to propozycja m.in. dla mniejszych firm o ograniczonym budżecie.)

Kiedy warto zdecydować się na zakup używanego wózka widłowego?

Zakup wózka widłowego używanego to nie tylko sposób na oszczędności w firmie. Decydując się na tego typu rozwiązanie, otrzymają Państwo w dużo niższej cenie wysoką funkcjonalność i bezpieczeństwo z użytkowania widlaka. Na co zwrócić uwagę, wybierając używany wózek widłowy?

Wózki widłowe używane – rozwiązanie na każdy budżet

Ceny nowych wózków widłowych, w szczególności tych z napędem elektrycznym, bywają dla wielu firm zaporowe. Zakup nowych urządzeń to często zbyt duże obciążenie dla budżetu, tym bardziej że do obsługi magazynu rzadko wystarcza jeden wózek widłowy – najczęściej trzeba ich kupić co najmniej kilka.

Firmy prowadzące duże centra logistyczne czy posiadające wielkopowierzchniowe magazyny mogą udźwignąć wydatki rzędu nawet kilkuset tysięcy złotych. Wózki widłowe wykorzystuje się jednak także w mniejszych przedsiębiorstwach: hurtowniach, sklepach, zakładach produkcyjnych. Czy w ich przypadku zakup używanego wózka widłowego będzie dobrym pomysłem?

Tam, gdzie liczy się każda złotówka, zdecydowanie warto zapoznać się z ofertą sprzedaży wózków widłowych używanych. To, że urządzenie nie jest fabrycznie nowe, nie oznacza, że jest mniej funkcjonalne czy pozbawione nowoczesnych rozwiązań. W sprzedaży pojawiają się najczęściej modele kilkuletnie, wyposażone we wszystkie funkcje potrzebne do sprawnej obsługi magazynu.

Wyszukiwarka używanych wózków widłowych dostępnych w ofercie Jungheinrich

Ile można zaoszczędzić dzięki zakupowi wózka widłowego używanego?

Czy w przypadku używanego wózka widłowego cena rzeczywiście jest znacząco niższa? A może zakup używanego sprzętu to gra niewarta świeczki i lepiej jest wydać nieco więcej na nowy wózek?

W przypadku wózków widłowych używanych cena jest zazwyczaj co najmniej kilka tysięcy złotych niższa w porównaniu z fabrycznie nowymi modelami. Warto mieć też na uwadze, że sprzedawane przez profesjonalnych dystrybutorów wózki są zazwyczaj po przeglądach technicznych i wymianie części na nowe. Dzięki temu mogą Państwo ograniczyć związane z tym koszty.

Używane wózki widłowe: wydajność, zaawansowane funkcje i wysokie parametry w atrakcyjnej cenie

Zakup widlaka używanego to nie tylko sposób na oszczędności w firmie. Na takie rozwiązanie decydują się często także ci przedsiębiorcy, którym zależy na wysokich parametrach urządzeń, a jednocześnie nie chcą przepłacać za wyposażenie magazynu. W przypadku kilkuletnich tańszych wózków widłowych używanych nie muszą Państwo rezygnować z tego, co usprawni pracę magazynu: dużego udźwigu maksymalnego, wydajnych akumulatorów litowo-jonowych czy wysokiego masztu. Mogą Państwo cieszyć się pełną funkcjonalnością urządzeń magazynowych, wydając dużo mniej na ich zakup.

Przeczytaj również: Paleciak elektryczny a ręczny – 6 najważniejszych różnic

Zakup wózków widłowych używanych: czy to bezpieczne?

Rynek używanych wózków widłowych nie ma nic wspólnego z tym, co kojarzy się ze sprzedażą używanych samochodów. Tu jest mniejsze prawdopodobieństwo, że przepłaci się za niskiej jakości sprzęt czy uzyska nieprawdziwe informacje na temat stanu urządzenia. Ważne jest jednak, aby korzystać wyłącznie z oferty sprawdzonych dystrybutorów wózków widłowych używanych. Sprzedaż przez osoby prywatne na portalach i w grupach na Facebooku ma się dobrze, ale nie są to miejsca, gdzie powinno się szukać profesjonalnego sprzętu dla swojej firmy.

Zapoznając się z ofertami wózków widłowych używanych na sprzedaż, warto zwrócić uwagę na kilka kwestii:

  • jakiej marki jest wózek – najlepiej wybierać modele od sprawdzonych, cenionych na rynku producentów;
  • czy w wózku były wymieniane szybko zużywające się części, np. elementy masztu czy opony;
  • czy informacje z oferty zgadzają się z tymi zamieszczonymi w dokumentacji urządzenia;
  • czy wózek ma aktualne badania techniczne i jak dawno był wykonywany jego przegląd;
  • czy łatwo jest kupić części zamienne do tego modelu – może to stanowić problem w przypadku starszych wózków;
  • jakie są opinie użytkowników na temat danego modelu.

Wózek widłowy używany Jungheinrich

Oferta Jungheinrich – wózki używane z pewnego źródła

Gdzie znaleźć używane wózki widłowe Jungheinrich w najbardziej atrakcyjnej cenie? Najlepiej – bezpośrednio u producenta! W firmie Jungheinrich posiadamy szeroką ofertę używanych wózków widłowych: unoszących, podnośnikowych, czołowych spalinowych i elektrycznych, wysokiego składowania.

Dlaczego warto zdecydować się na oferowane przez Jungheinrich wózki używane? Jako producent jesteśmy w stanie zaproponować naszym klientom konkurencyjne ceny. Oszczędności nie są jednak jedynym argumentem. Używane wózki widłowe Jungheinrich to także wysoka jakość i bezpieczeństwo. Zawdzięczamy to regeneracji przeprowadzanej zgodnie z najwyższymi standardami. Poddawane jej wózki uzyskują idealny wygląd i stan techniczny. W razie potrzeby wymieniamy również poszczególne części na nowe. Warto pamiętać także o tym, że wózki używane Jungheinrich są objęte gwarancją – w razie nieprawidłowego działania mogą Państwo liczyć na nasze wsparcie.

Szukają Państwo indywidualnego rozwiązania do swojego magazynu? Zapraszamy do zapoznania się z ofertą wózków używanych Jungheinrich i kontaktu z naszymi specjalistami!