Formularz kontaktowy
801 300 801 Infolinia
Znajdź lokalizację
Flota wózków widłowych

Fleet Management – skuteczne zarządzanie flotą wózków widłowych

Wiele firm w swojej działalności wykorzystuje wózki widłowe. Zarządzanie rozbudowaną flotą ułatwia korzystanie z systemu typu FMS (Fleet Management System).

Analiza pracy operatora

Fleet Menagement zbiera informacje o pojazdach oraz pracy operatorów. W takiej cyfrowej dokumentacji znajdują się dane o różnych zdarzeniach, w tym niewłaściwym użytkowaniu pojazdów czy kolizjach. Istotna jest też możliwość przydzielania i monitorowania uprawnień operatorów.

Dane o wózkach

W systemie gromadzi się też informacje na temat poszczególnych pojazdów. Obejmują one takie dane, jak typ wózka, producent, wiek, specyfikacja i lokalizacja. Współczesne systemy Fleet Management zapobiegają sytuacjom, kiedy to właściciel pojazdu zapomni na przykład o wymaganym przeglądzie.

Dbanie o odpowiedni stan pojazdów pozwala na zachowanie ich sprawności przez kolejne lata.


 System Fleet Management dostępny w ofercie Jungheinrich!


Monitorowanie kosztów w FMS

Fleet Management pozwala również na znacznie sprawniejsze monitorowanie ponoszonych kosztów. Mowa tu m.in. o wydatkach ponoszonych w związku z przeglądami czy dotyczącymi eksploatacji urządzeń. System zbiera wszystkie dane na ten temat, dzięki czemu możliwe jest wdrażanie działań pozwalających na optymalizację kosztów i szukanie oszczędności.

Zarządzanie flotą wózków widłowych

Żółty wózek widłowy w magazynie

System Fleet Management doskonale sprawdzi się w magazynach, gdzie pracuje rozbudowana flota wózków widłowych, które wymagają odpowiedniego zarządzania i monitorowania ponoszonych koszty. W wielu firmach wykorzystuje się nawet kilkanaście wózków widłowych, dlatego inteligentne systemy są tam bardzo cenione.

Zapraszamy także do przeczytania: Na czym polega system zarządzania magazynem WMS?

Dlaczego warto postawić na system Fleet Management?

System Fleet Management pozwala na zacznie łatwiejsze zarządzanie flotą wózków widłowych. Umożliwia on uporządkowanie wszystkich najważniejszych informacji i usprawnienie działania firmy.

System zarządzania flotą wózków widłowych zapobiega również chaosowi, zwłaszcza gdy w danej firmie wykorzystuje się wiele pojazdów. To znacznie lepsze rozwiązania niż zapisywanie poszczególnych informacji w osobnych programach lub na papierze. Współczesne systemy są niezwykle łatwe w obsłudze. Umożliwiają zbieranie danych o wszystkich parametrach pojazdów, ich analizowanie i wdrażanie nowych rozwiązań.

Najważniejsze cechy FMS

System FMS pozwala na generowanie raportów o produktywności urządzeń i sposobie ich wykorzystywania. Oprócz tego pozyskuje informacje o ponoszonych kosztach, co przekłada się na oszczędności. W systemie istnieje opcja samodzielnego wybrania limitów i ustawienia ostrzeżeń, gdy zostaną one przekroczone. Platforma jest bardzo przyjazna użytkownikom, którzy nigdy wcześniej nie korzystali z programu służącego do zarządzania flotą wózków widłowych.

FMS znajduje zastosowanie zarówno w halach przemysłowych, jak i magazynowych. Pozwala na utrzymanie kosztów pod kontrolą, a także zachowanie wózków widłowych w odpowiednim stanie na dłużej, poprzez przestrzeganie terminów przeglądów.

Szukają Państwo funkcjonalnego systemu do zarządzania flotą? Zapraszamy do nas.