Formularz kontaktowy
801 300 801 Infolinia
Znajdź lokalizację
Trolley_Operation_--_Factsheet_[MAM-40432].jpg

W jaki sposób platforma transportowa może wesprzeć zarządzanie magazynem?

Transport towarów na niewielkie odległości jest niezbędny w niemal każdej firmie. Samodzielne przenoszenie produktów jest jednak bardzo obciążające dla pracowników. Z tego powodu w magazynach często korzysta się z platform transportowych.

Platforma transportowa, czyli odciążenie pracowników

Platforma transportowa pozwala na sprawne przewożenie towarów ważących nawet kilkaset kilogramów, nie obciążając kręgosłupa pracowników. Dzięki takim sprzętom osoby zatrudnione w magazynie nie muszą dźwigać pojedynczych produktów. Wystarczy umieścić je w opakowaniach zbiorczych, a następnie przenieść  na platformę. Na niektórych wózkach mieszczą się także palety, pod warunkiem że nie przekraczają one maksymalnego udźwigu danego modelu.

Do sterowania platformą transportową nie jest potrzebne dużo siły. Na przyczepie można przewozić towar o masie nawet 1,6 t. Do jej obsługi wystarczy natomiast tylko jedna osoba.

Platforma transportowa jako sposób na obracanie towarów

W celu zmieszczenia produktów w magazynie czy zapewnienia do nich łatwego dostępu niekiedy konieczne jest ich obrócenie. Na platformie transportowej zmiana orientacji ładunku trwa zaledwie kilka sekund. Wózki tego typu wyposaża się bowiem w kółka, które w niektórych przypadkach pozwalają na obrócenie o 360 stopni. Zwykle mają także blokadę, pozwalającą na zatrzymanie platformy w określonej pozycji.

Platformy transportowe, czyli szybsza praca

Możliwość przewożenia wielu produktów na jednej platformie znacznie usprawnia pracę w danym magazynie. Dzięki takim sprzętom można wykonać mniej kursów, co przekłada się bezpośrednio na oszczędność czasu. Platformy są także bardzo uniwersalne. Można je wykorzystać nie tylko na hali magazynowej, lecz także na placu przeładunkowym.

Przyczepy i platformy transportowe dostępne w ofercie Jungheinrich!


Platformy transportowe używane przez klientów

Na platformach transportowych często umieszcza się towary, które mają trafić z magazynu prosto do klienta. Niekiedy wózki tego typu są używane także do załadowania samochodów znajdujących się na placu przeładunkowym. Dzięki nim klienci nie muszą samodzielnie nosić materiałów budowlanych, mebli czy opakowań zbiorczych. Platformy tego typu zwykle stosuje się w hurtowniach i dużych marketach przemysłowych, a także w zakładach produkcyjnych, skąd towar jest odbierany przez klientów.

Przewożenie towarów z placu do magazynu na platformie transportowej

Przyczepy przemysłowe mogą również stanowić alternatywę dla wózków widłowych podczas przewożenia towarów z placu załadunkowego do magazynu. Dzięki nim można sprawnie przetransportować niewielkie produkty. To dobra opcja w przypadku małych sklepów, a także wtedy, gdy aktualnie w firmie nie ma dostępnego operatora wózka widłowego z odpowiednimi uprawnieniami.

Zapraszamy do przeczytania więcej na ten temat: 6 zastosowań platformy transportowej w magazynie

Zestawy przyczep przemysłowych

Przyczepy przemysłowe można połączyć w całe ciągi, co zapewnia znacznie większą ilość miejsca na przewożone towary. Każda platforma ma ograniczoną wytrzymałość, dlatego rozłożenie ciężaru na kilka egzemplarzy jest dobrym rozwiązaniem. Taka opcja sprawdzi się wtedy, gdy zależy Państwu na zminimalizowaniu liczby potrzebnych kursów, zwłaszcza w przypadku dużych lub ciężkich produktów. Zestawy platform są tak projektowane, by poruszały się po takim samym torze, także na zakrętach.

Przyczepy przemysłowe dostosowane do Państwa potrzeb

Przyczepy przemysłowe są dostępne w wielu wersjach, dlatego tak ważne jest skupienie się na charakterze pracy swojej firmy przed zakupem jednego z oferowanych modeli. Dobrym pomysłem jest też skorzystanie z pomocy specjalistów zajmujących się sprzedażą platform. Przeanalizują oni zapotrzebowanie danego magazynu na sprzęt transportowy i pomogą dobrać przyczepę o odpowiedniej nośności i wymiarach do produktów przechowywanych w Państwa obiekcie.

Platforma transportowa na kółkach a zarządzanie magazynem

Stage Wózek do GTE i GTP

Platformy transportowe na kółkach znacznie usprawniają przewożenie i układanie towarów w firmie. Nie obciążają pracowników, a także pozwalają zaoszczędzić dużą ilość czasu. Są sposobem na zoptymalizowanie kosztów i zwiększenie wydajności produkcji. Współczesne produkty tego typu wyposaża się w innowacyjne rozwiązania, które pozwalają np. na łączenie platform w ciągi i pobieranie ich automatycznie specjalnym ciągnikiem.

Platformy transportowe są wykorzystywane zarówno w małych, jak i dużych magazynach. Stanowią one jedno z podstawowych elementów wyposażenia, zwłaszcza tam, gdzie na ogół nie korzysta się z wózków widłowych. Pozwalają na łatwe manewrowanie nawet w niewielkich przestrzeniach. Do ich obsługi nie trzeba mieć specjalnych uprawnień.

Szukają Państwo funkcjonalnych platform transportowych do swojej firmy? Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!