Formularz kontaktowy
801 300 801 Infolinia
Znajdź lokalizację
Wózki widłowe ustawione w rzędzie

O czym pamiętać, kupując części do wózków widłowych?

Kupując części do wózków widłowych warto pamiętać o kilku kwestiach. Czym kierować się podczas wyboru?

Jakość części do wózków widłowych

Na rynku znaleźć można części do wózków widłowych znacznie różniące się od siebie pod względem jakości. Najlepszym wyborem są oczywiście elementy oryginalne. Pozwalają one na zachowanie pojazdu w odpowiednim stanie na kolejne lata. Wiele osób decyduje się jednak na kupowanie zamienników, które są oczywiście tańsze. Niektóre z nich cechują się dobrym stosunkiem jakości do ceny, ale zwykle nie są tak wytrzymałe jak produkty oryginalne.

Czy zamienniki części do wózków widłowych to dobry pomysł?

Zamienniki części do wózków widłowych są znacznie tańsze niż produkty oryginalne. Właśnie to przyciąga do nich wielu użytkowników takich pojazdów. Trzeba jednak pamiętać o tym, że niska cena wynika z zastosowania gorszych jakościowo materiałów. Zakupienie części zamiennych może być dobrym pomysłem w sytuacji, gdy planują Państwo korzystać z nich przez krótki czas i nie zależy Państwu na odpowiedniej trwałości. Jeśli zamierzają Państwo używać wózka widłowego przez kolejne lata, najlepiej postawić na elementy oryginalne. Zapewniają one bowiem większą wytrzymałość, dlatego pomimo wyższej ceny są znacznie bardziej opłacalne. Mowa tu zarówno o elementach nowych, jak i używanych, ale o dość niewielkim stopniu zużycia.

Zapraszamy do przeczytania: Części zamienne do wózków widłowych – czy warto postawić na oryginalne?

Części do wózków widłowych nowe i używane

Części do wózków widłowych są dostępne w wersji nowej i używanej. Pierwsze są droższe, ale pozwalają na zachowanie pojazdu w sprawności przez długi czas. Elementy używane, pod warunkiem że są oryginalne, zwykle zachowują odpowiedni stan krócej. Często pochodzą one jednak ze stosunkowo nowych pojazdów, których nie da się naprawić ze względu na inne usterki. Zakupienie używanych, oryginalnych części niekiedy jest więc doskonałym rozwiązaniem, zapewniając oszczędność.

Kompatybilność części do wózków widłowych

Części do wózków widłowych występują w wielu wersjach. Trzeba bowiem pamiętać, że obecnie na rynku znaleźć można nawet kilkaset modeli pojazdów różnych marek. Przed zakupem wybranego elementu warto więc sprawdzić jego numer katalogowy. Pozwala to na znacznie łatwiejsze dopasowanie odpowiedniej części do konstrukcji wózka widłowego. Poszczególne elementy różnią się od siebie bowiem dokładnym kształtem i rozmiarami, dlatego zwykle nie pasują do dowolnego modelu wózka widłowego. Jeśli mają Państwo wątpliwości, warto poprosić o pomoc pracownika danego sklepu.

Części do wózków widłowych ze sprawdzonego źródła

Nie bez znaczenia jest też miejsce, w którym kupują Państwo części do wózków widłowych. Warto wybierać takie elementy od sprawdzonych dostawców. W ten sposób można mieć pewność bezpieczeństwa transakcji. Firmy tego typu oferują też gwarancję na sprzedawane elementy. Przed zakupieniem części do wózków widłowych warto więc upewnić się co do renomy danego dystrybutora. Dobrym pomysłem jest zapoznanie się z opiniami na temat zakupów w konkretnym sklepie.


Oryginalne części do wózków widłowych dostępne w ofercie Jungheinrich!


Długość gwarancji na części do wózków widłowych

Operator wózka widłowego w magazynie

Dla wielu klientów jedną z najważniejszych cech części do wózków widłowych jest gwarancja. Większość firm oferujących wysokiej jakości elementy udziela takiej ochrony na co najmniej kilka miesięcy, a niekiedy nawet lat. Pozwala to na zabezpieczenie interesów użytkownika wózka widłowego. Może on mieć pewność, że jeśli dojdzie do uszkodzenia wadliwej części, producent dostarczy nowy element lub zwróci środki. Przed zakupem danego produktu warto więc sprawdzić, jak długo obowiązuje gwarancja i na czym polega jej działanie.

Dostępność części do wózków widłowych

Trzeba pamiętać, że niektóre modele wózków widłowych są znacznie popularniejsze niż inne. W przypadku nietypowych urządzeń, pojawiających się w polskich firmach dość rzadko, zakupienie odpowiedniego elementu może być problematyczne. Zdarza się, że konkretna część nie jest łatwo dostępna. Warto więc upewnić się, że jego zakup jest możliwy w danym przypadku. W przeciwnym razie może okazać się, że konieczne będzie czekanie na dostarczenie produktu, co często trwa nawet kilka tygodni. Dlatego warto stawić na sprzęt dobrego producenta, który dba o dostępność części zamiennych do swoich pojazdów i skontaktować się bezpośrednio z nim. Wiele firm udostępnia na swojej stronie internetowej także panel, w którym samodzielnie można wyszukać poszczególne produkty.

Szukają Państwo wysokiej jakości części do wózków widłowych? Zapraszamy do zapoznania się z naszym asortymentem.