Formularz kontaktowy
801 300 801 Infolinia
Znajdź lokalizację
Stage Łatwy dostęp

System EasyAccess – bezpieczeństwo i kontrola dostępu do wózków widłowych

Zarządzanie wieloma wózkami widłowymi może być problematyczne. Na szczęście powstały rozwiązania, które skutecznie to ułatwiają. Mowa tu m.in. o systemie Easy Access. Czym cechuje się ta technologia i gdzie można ją wykorzystać?

Czym jest system Easy Access?

System Easy Access to nowoczesna technologia, która pozwala na zarządzanie flotą wózków widłowych. Zapobiega on m.in. skorzystaniu z urządzenia osobom niepowołanym. Taka funkcja pozwala na zachowanie bezpieczeństwa w magazynie czy zakładzie przemysłowym. Osoby bez odpowiednich uprawnień nie powinny mieć bowiem dostępu do pojazdów, które poruszają się z ciężkimi paletami.

SYSTEM EASY ACCESS DOSTĘPNY W OFERCIE JUNGHEINRICH

System Easy Access dostępny w wielu wersjach

Easy Access jest dostępny w kilku wersjach. Pozwala to na dopasowanie odpowiedniego rozwiązania do profilu działalności swojej firmy. Wśród dostępnych wariantów można wyróżnić system:

  • EasyAccess Softkey,
  • EasyAccess PinCode,
  • EasyAccess Transponder.

Easy Access Softkey

Easy Access Softkey bazuje na kodzie dostępu, który należy wpisać na wyświetlaczu wózka. Ciąg cyfr jest znany wyłącznie operatorowi korzystającemu z danego pojazdu. System pozwala na ustawienie aż 10 różnych kodów, które umożliwiają skorzystanie z pojazdu.

Easy Access PinCode

Easy Access PinCode pełni podobną funkcję, jednak jest nieco bardziej rozbudowany niż wersja SoftKey. Pozwala na ustawienie aż 100 różnych kodów dostępu. Na wyświetlaczu znajduje się bowiem dodatkowe pole kodu PIN.

EasyAccess Transponder

System EasyAccess Transponder został wyposażony w dodatkowe pola odczytu transponderów. Pozwala to na wykorzystanie aż 100 różnych kart, które zastępują tradycyjne wpisywanie kodu. To rozwiązanie autonomiczne dla wózków różnych producentów.

System Easy Access zamiast klucza uniwersalnego

System Easy Access pozwala również na wyeliminowanie klucza uniwersalnego, z którego korzysta wiele firm. Zarządzanie wózkami widłowymi staje się znacznie łatwiejsze. Wszystko odbywa się z wykorzystaniem wyświetlacza, w nowoczesny sposób.

Dzięki wyeliminowaniu klucza uniwersalnego można zapobiegać sytuacjom, w których element ten zgubi się. Brak takiej formy zabezpieczenia zwiększa również bezpieczeństwo korzystania z wózka. PIN znają jedynie uprawnieni pracownicy, którzy nie mogą podawać go innym osobom bez zgody kierownictwa.

Wyeliminowanie klucza uniwersalnego sprawia, że pracownicy kolejnych zmian nie muszą go sobie przekazywać. Usprawnia to działanie w firmie, zwłaszcza gdy działa ona przez całą dobę i zatrudnia wiele osób.

Zapraszamy także do przeczytania: Fleet Management – skuteczne zarządzanie flotą wózków widłowych

Dlaczego warto postawić na Easy Access?

Stage Wózki widłowe

System Easy Access przynosi wiele korzyści. Pozwala m.in. na zmniejszenie kosztów eksploatacyjnych, co przekłada się bezpośrednio na zyski przedsiębiorcy. Co więcej, zastosowanie inteligentnych systemów zwiększa bezpieczeństwo w magazynie. Do wózków widłowych nie mają bowiem dostępu osoby bez stosownych uprawnień. Zapobiega to korzystaniu z pojazdów bez wyraźnego polecenia, a także chroni same urządzenia. Profesjonalni operatorzy wiedzą, jak poprawnie używać wózka, by nie doprowadzić do jego uszkodzenia, czego nie można powiedzieć o osobach pracujących na innych stanowiskach.

Zarządzanie flotą wózków widłowych na miarę obecnych czasów

System Easy Access pozwala na zarządzanie flotą wózków widłowych w sposób zgodny z obecnymi trendami. Wiele firm rezygnuje bowiem z analogowych rozwiązań na rzecz tych nowoczesnych. Pozwala to na podniesienie prestiżu przedsiębiorstwa i zapewnieniu większego komfortu pracy zatrudnionym osobom. Z takiego rozwiązania korzystają zarówno właściciele zakładów przemysłowych, jak i magazynów, centrów logistycznych i wielu innych miejsc, w których wykorzystuje się wózki widłowe.

Kiedy warto postawić na system Easy Access

Efektywne zarządzanie flotą wózków widłowych jest celem wielu firm. Ma to znaczenie zwłaszcza w sytuacji, gdy w jednym miejscu korzysta się z co najmniej kilku pojazdów. System Easy Access jest więc chętnie wybierany przez właścicieli większych przedsiębiorstw, zatrudniających dziesiątki pracowników. Gdy w danym miejscu pracuje co najmniej kilku operatorów wózków widłowych, postawienie na inteligentne systemy jest strzałem w dziesiątkę. W ten sposób można wyeliminować klucz uniwersalny, co ułatwia wymianę pomiędzy kolejnymi pracownikami.

System sprawdza się we wszystkich firmach, które stawiają na nowoczesne rozwiązania i automatyzację. To sposób na ograniczenie kosztów – korzystanie z pojazdów przez osoby nieuprawnione może doprowadzić do ich zniszczenia, co wymaga kosztownych napraw. Na takie rozwiązanie decyduje się więc coraz więcej firm.

Szukają Państwo sprawdzonego systemu pozwalającego na efektywne zarządzanie flotą wózków widłowych? Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty!