Formularz kontaktowy
801 300 801 Infolinia
Znajdź lokalizację
Systemy wspomagania Jungheinrich
Bezpieczniej z Jungheinrich

Assistance systems – systemy wspomagania Jungheinrich, które mogą Państwo wykorzystać w swoim magazynie

Sprawnie funkcjonujący magazyn odgrywa kluczową rolę w firmie. Aby działał wydajnie i bezpiecznie, potrzebne są sprawdzone rozwiązania, które mu to umożliwią. Z pewnością należą do nich systemy wspomagania Jungheinrich. Czym są assistance systems i jak wpływają na działanie magazynu?

Systemy bezpieczeństwa Jungheinrich – co warto o nich wiedzieć?


Dynamiczny rozwój sprzedaży internetowej i konieczność prowadzenia operacji logistycznych na skalę globalną sprawiły, że szybko rosną potrzeby związane z przesyłaniem, magazynowaniem i składowaniem towarów. Procesy z zakresu intralogistyki są coraz bardziej złożone, co z kolei przekłada się na rosnący poziom zagrożeń w przestrzeniach magazynowych.

Kluczową rolę odgrywa bezpieczeństwo. Dziś już jednak nie wystarczy ochrona pojedynczych obszarów – na magazyn trzeba patrzeć całościowo, jak na organizm, który będzie dobrze działał, gdy sprawne będą wszystkie jego elementy składowe.

Właśnie taka jest filozofia bezpieczeństwa Jungheinrich. Firma, wykorzystując wieloletnie doświadczenie i nowatorskie rozwiązania, oferuje kompleksową Ochronę 360°. Obejmuje ona pięć obszarów ryzyka występujących w środowisku magazynowym i dotyczy ochrony ludzi, towarów, magazynu, wózków oraz danych.

Bezpieczeństwo w magazynie – jak o nie zadbać?


Zapewnienie bezpieczeństwa w magazynie wymaga działań zakrojonych na szeroką skalę, które obejmą wszystkie jego obszary. Systemy bezpieczeństwa opracowane przez Jungheinrich pozwalają nie tylko przewidzieć i zapobiec groźnym sytuacjom, dzięki czemu znacznie spada ryzyko wypadku w magazynie, ale też umożliwiają poprawienie poziomu bezpieczeństwa na każdej płaszczyźnie jego działania.

Systemy bezpieczeństwa Jungheinrich chronią ludzi na wszelkie możliwe sposoby. Proponowane przez firmę wyposażenie ma zabezpieczać pracowników przed wypadkami (m.in. z udziałem wózków widłowych), a oferowane rozwiązania korzystnie wpływają na ergonomię miejsca pracy. Wzrasta tym samym komfort pracy i jej efektywność.

Systemy Jungheinrich zapewniają także wysoki poziom ochrony towaru. Jednocześnie oferowane rozwiązania umożliwiają zwiększenie wydajności magazynowej i bezpieczeństwa dostaw, co przekłada się na realne oszczędności czasu i pieniędzy.

Kolejny aspekt to ochrona systemów magazynowych. Działania prewencyjne w postaci inspekcji regałów dają możliwość zidentyfikowania i wyeliminowania usterek.

Uszkodzone wyposażenie magazynu stanowi bowiem duże zagrożenie dla pracowników, pojazdów i towaru. Na czas usunięta usterka to także uniknięcie wydatków związanych z koniecznością naprawy wyposażenia w przypadku awarii na większą skalę.

Systemy bezpieczeństwa Jungheinrich to też ochrona wózków. Odpowiednie wyposażenie (m.in. czujnik wstrząsowy, uderzeń) i systematyczna kontrola i konserwacja pozwalają zmniejszyć liczbę wypadków z udziałem wózków. Chroni to i pracowników, i finanse firmy, minimalizując nakłady potrzebne na naprawy pojazdów oraz ich utrzymanie w ruchu.

Ostatnią, ale nie mniej ważną kwestią związaną z bezpieczeństwem w magazynie, jest ochrona danych. Cyfrowe rozwiązania Jungheinrich (w tym kompleksowy system Jungheinrich ISM Online pozwalający na zarządzanie flotą wózków) spełniają najwyższe standardy bezpieczeństwa. Aplikacje internetowe i oprogramowanie są certyfikowane przez niezależnych ekspertów. Jest to gwarancja, że cenne informacje i dane znajdują się pod stałą i skuteczną ochroną.

Assistance systems – systemy wspomagania Jungheinrich


Operacje w magazynie są niekiedy bardzo złożone, a dzięki systemom wspomagania Jungheinrich ich przeprowadzenie obarczone jest mniejszym ryzykiem niepowodzenia. Rozwiązania „szyte na miarę” sprawiają, że magazyn (niezależnie od wielkości i zastosowanych technologii) działa sprawnie, elastycznie i jest bardziej wydajny.

Systemy wsparcia Jungheinrich spełniają różnorodne zadania i w zróżnicowany sposób wpływają na działanie magazynu. Warto przyjrzeć im się bliżej i wybrać optymalne rozwiązania.

Zwiększ bezpieczeństwo w magazynie


Zapewnienie bezpieczeństwa w magazynie odgrywa kluczową rolę w działalności każdego przedsiębiorstwa. Warto więc wykorzystać nowoczesne rozwiązania, które znacząco poprawiają jego poziom.

ETV216i curveCONTROL_[MAM-52662]

Fot. System curveCONTROL eliminuje większość wypadków związanych ze zbyt wysoką prędkością podczas jazdy wózka na zakręcie.

Wózki widłowe wyposażone w system curveCONTROL są znacznie mniej narażone na przewrócenie się czy zsunięcie przewożonego ładunku. Prędkość jazdy wózka jest automatycznie dopasowywana do obciążenia i kąta skrętu – większe obciążenie to mniejsza prędkość na zakrętach. System wspomagania curveCONTROL wpływa na wzrost stabilności wózka oraz zwiększenie bezpieczeństwa kierowcy i osób znajdujących się w pobliżu pojazdu.

Kierowca wózka widłowego nie musi mieć oczu z tyłu głowy, gdy ma Reverse System. Dzięki niemu przestrzeń za pojazdem jest monitorowana, a gdy system wykryje niepożądany obiekt, informuje o tym, wysyłając sygnały akustyczne i optyczne.

Z kolei system wspomagania driveCONTROL ma za zadanie dopasować prędkość jazdy do wysokości, na jaką uniesione są widły wózka. Pozwala to na dokładne manewrowanie pojazdem i zwiększa bezpieczeństwo w czasie transportu z podniesionymi widłami.

Bezawaryjne oraz szybsze odkładanie i pobieranie towarów umożliwia natomiast system liftCONTROL, który kontroluje prędkość podnoszenia. Sensor Indoor/Outdoor jest z kolei w stanie rozpoznać, czy wózek znajduje się wewnątrz czy na zewnątrz pomieszczenia i do tego parametru dopasowuje najwyższą możliwą prędkość jazdy.

Wzrost wydajności pracy na magazynie


Wydajność pracy na magazynie przekłada się bezpośrednio na zyski firmy, dlatego warto postawić na system wspomagania positionCONTROL, który wpłynie na jej wyraźny wzrost.

positionCONTROL_[MAM-52683] (1)

Fot. System positionCONTROL pozwala na szybsze podnoszenie ładunków, dzięki czemu praca jest bardziej ekonomiczna.

Dzięki systemowi positionCONTROL bezpieczeństwo w magazynie wysokiego składowania jest wyższe, a procesy związane z transportem, unoszeniem i układaniem na regałach zostają zoptymalizowane. System umożliwia dopasowanie indywidualnych wysokości podnoszenia do wymagań magazynu, co pozwala podnieść wzrost wydajności nawet o 15%.

Systemy wspomagające zarządzanie logistyką


Systemy wspomagające zarządzanie logistyką umożliwiają bardziej efektywną obsługę zamówień i zwiększają wydajność procesów.

warehouseNAVIGATION Assistance system_[MAM-51795]

Fot. Dzięki systemowi warehouseNAVIGATION komplementacja zamówień jest bardziej precyzyjna, a produktywność rośnie o 25%.

Zadaniem systemu warehouseNAVIGATION jest przekazanie bezpośrednio do wózka właściwej lokalizacji regału, dzięki czemu operator może skupić się jedynie na procesie unoszenia.

Wykorzystywany w wózkach wysokiego składowania półautomatyczny system liftNAVIGATION pozwala na wybór wysokości podnoszenia. Gdy operujący pojazdem znajdzie się we właściwej pozycji, widły zostają automatycznie podniesione na odpowiednią wysokość.

Z kolei system driveNAVIGATION, we współpracy z oprogramowaniem magazynowym WMS, jest w stanie przesłać bezpośrednio do wózka ECE z systemem easyPILOT informację o położeniu kolejnego towaru. Gdy operator zdalnie uruchomi ECE albo potwierdzi ostatnią operację komplementacji, wózek automatycznie przyjmuje odpowiednią pozycję.

Szybszy i łatwiejszy transport towarów


W ofercie Jungheinrich znajdziemy też szereg rozwiązań ułatwiających i przyspieszających transport towarów. Jest wśród nich system operationCONTROL, który pozwala na dokonanie pomiaru masy ładunku oraz momentu obrotowego i wysokości podnoszenia. System ostrzega operatora o przekroczeniu poziomu udźwigu resztowego, dzięki czemu wózek się nie przechyla, a cała operacja jest szybsza i przebiega bez zakłóceń.

tiltCONTROL to z kolei system, który zapewnia pionową pozycję masztu w sposób automatyczny. Pozwala to na szybsze i znacznie bezpieczniejsze układanie i pobieranie ładunku.

Jungheinrich jest firmą, dla której bezpieczeństwo w magazynie jest sprawą priorytetową. Dlatego swoje doświadczenie i ciągle pogłębianą wiedzę wykorzystała do stworzenia systemów wspomagania assistance systems, które mają za zadanie podnieść poziom bezpieczeństwa w przestrzeni magazynowej. Nie jest to jednak jedyna zaleta. Jak łatwo się przekonać, atutów tych jest znacznie więcej i warto je wykorzystać, stosując rozwiązania Jungheinrich w swojej firmie.