Formularz kontaktowy
801 300 801 Infolinia
Znajdź lokalizację
Wnętrze magazynu z paletami

Technika transportu palet i pojemników – niezawodny przepływ materiałów

Zarządzanie magazynem dopasowane do określonych potrzeb i możliwości logistycznych przekłada się na lepszą przepustowość, właściwy przepływ materiałów i efektywność pracy. Dlatego tak ważne jest wybranie właściwej techniki transportu ładunków. Mogą w tym pomóc niezawodne urządzenia. Sprawdź, jakie.

Technika transportu ładunków – na czym polega?

Technika transportu ładunków polega na wyborze konkretnych rozwiązań intralogistycznych. Dotyczą one zarówno sposobu zarządzania magazynem, jak i wykorzystania określonych narzędzi i urządzeń, takich jak:

  • wózki widłowe,
  • wózki przesuwne,
  • stoły podnośne,
  • stoły obrotowe,
  • przenośniki rolkowe.

Każdy z produktów może przyczynić się do poprawy efektywności magazynowania, najważniejsze jest jednak wybranie systemu techniki transportowej, który będzie dopasowany do określonych potrzeb. Znaczenie ma między innymi wielkość dostępnej powierzchni do przechowywania, rodzaj towarów czy sposób ich przepływu. Jeśli planują Państwo urządzenie magazynu lub optymalizację istniejącego obiektu, warto korzystać z profesjonalnego doradztwa. Dzięki temu specjaliści będą w stanie zaprojektować rozwiązania w dziedzinie techniki transportowej, które będą w pełni dopasowane do konkretnych potrzeb intralogistycznych.

 SYSTEMY TECHNIKI TRANSPORTOWEJ DOSTĘPNE W OFERCIE JUNGHEINRICH

Magazynier przewożący ładunek na wózku

Nowoczesne systemy techniki transportowej dążą do automatyzacji wielu procesów odbywających się w magazynach. Przewidują między innymi stosowanie urządzeń usprawniających przenoszenie ładunków bez konieczności angażowania do tego pracowników.


Technika transportu palet – na co zwracać uwagę?

Wybierając system techniki transportu palet, warto zwrócić uwagę, że ich przemieszczanie jest czynnością powtarzalną, która zajmuje sporo czasu. Do jej wykonania konieczne jest również zaangażowanie sporej liczby pracowników, którzy w tym czasie mogliby zajmować się innymi zadaniami.

Warto zatem zwrócić uwagę na techniki transportowe, które automatyzują ten proces. Jednym z polecanych rozwiązań jest wyposażenie magazynu w systemy przenośnikowe. Dzięki zainwestowaniu w taki sprzęt można przede wszystkim przyspieszyć przebieg transportu, a także obniżyć koszty. Wynika to z tego, że przenośniki rolkowe eliminują konieczność wykorzystywania innych urządzeń transportu bliskiego, a także redukują zaangażowanie pracowników w przewożenie palet wewnątrz magazynu.

Technika transportu ładunków przewidująca zastosowanie przenośników rolkowych jest coraz częściej wybierana przez przedsiębiorców. Takie urządzenia umożliwiają transportowanie towaru na paletach najczęściej w obrębie magazynu lub pomiędzy zakładem produkcyjnym a magazynem. Urządzenia są zbudowane z napędzanego silnikiem zespołu rolek lub łańcuchów, które przemieszczają ładunki w sposób kontrolowany i ciągły. Zapewniają stabilność, działają z zadaną prędkością i są wysoce niezawodne.


Zapraszamy także do przeczytania: Automatyczne systemy transportowe (AGV) - co to takiego?


Automatyzacja transportu palet

Zautomatyzowane techniki transportu w magazynie możesz przynieść przedsiębiorstwu wiele zalet. Wykorzystanie nowoczesnych urządzeń służących do przemieszczania ładunków na paletach przede wszystkim oszczędza czas i wysiłek pracowników, ale także zapewnia zachowanie porządku i prawidłowego obiegu towarów. Zapewnianiający także wyższy poziom bezpieczeństwa w magazynie i eliminują ryzyko wystąpienia wypadków. Takie rozwiązana można dopasowywać do konkretnych potrzeb, co stanowi ich bardzo ważną zaletę.

W celu zminimalizowania ryzyka wypadków i przestojów techniki transportowe z wykorzystaniem zautomatyzowanego procesu przewidują stosowanie licznych systemów elektronicznych, które czuwają nad poprawnym przebiegiem procesu. Mogą to być fotokomórki, które wykrywają obecność ładunku czy regulatory częstotliwości zapewniające stały i stabilny ruch towarów na rolkach.

Szukają Państwo specjalistycznych rozwiązań w dziedzinie techniki transportowej w magazynie? Zapraszamy do sprawdzenia oferty Jungheinrich. Znajdą w niej Państwo rozwiązania przygotowane na miarę Waszych potrzeb.