Formularz kontaktowy
801 300 801 Infolinia
Znajdź lokalizację
Content Automatisierungsprozess 5

Automatyczne systemy transportowe (AGV) - co to takiego?

Automatyzacja magazynu to droga do sukcesu – pozwala osiągnąć większą wydajność oraz elastyczność. Jednak, aby system był w pełni sprawny, powinien być odpowiednio dopasowany do klienta i potrzeb jego środowiska magazynowego.

W Jungheinrich wiemy, co jest najistotniejsze podczas procesów automatyzacji magazynów. Podnosimy wydajność firmy, stawiając na dobrodziejstwa technologii, w tym na automatyczne systemy transportowe (AGV).

AGV – czym są automatyczne systemy transportowe?

Inwestycje w zautomatyzowane rozwiązania w intralogistyce to już konieczność. Jungheinrich to pionier w dziedzinie nowoczesnych rozwiązań wspierających logistykę wewnątrzmagazynową. Stawiając na rozwój automatyzacji oraz logistykę 4.0, oferujemy niezwykle bezpieczne i wydajne pojazdy AGV, czyli Automated Guided Vehicles. Automatyczne systemy transportowe pozwalają podnieść efektywność pracy, usprawnić procesy magazynowe oraz utrzymać przewagę na rynku logistycznym.

AGV – rozwiązanie na miarę potrzeb dzisiejszej logistyki

Automatyczne systemy transportowe Jungheinrich to odpowiedź na wyzwania współczesnej logistyki. Systemy AGV mają wiele zalet, jednak przede wszystkim sprawiają, że realizacja powtarzalnych zadań obsługiwana jest w pełni automatycznie. Zwiększa to wydajność procesów magazynowych, często ograniczając jednocześnie dodatkowe koszty.

Jungheinrich stawia przede wszystkim na ochronę ludzi oraz otoczenia magazynowego – to dla nas priorytet. Automatyczne systemy transportowe (AGV) zostały wyposażone w nowoczesne rozwiązania, które sprawiają, że realizacja zadań transportowych jest w pełni bezpieczna. Wszystkie wózki AGV posiadają rozbudowany system czujników, których zadaniem jest stały monitoring otoczenia pojazdu. W sytuacji, gdy pojawiają się przeszkody (np. w postaci innej maszyny, pieszego) – modele AGV automatycznie zwalniają, a w razie konieczności dochodzi nawet do całkowitego zatrzymania urządzenia.

To jeszcze nie wszystkie możliwości automatycznych systemów transportowych Jungheinrich. Każdy z wózków AGV dodatkowo został wyposażony w sygnały świetlne oraz dźwiękowe.

Automatyczne systemy transportowe – z jakich pojazdów można skorzystać?

Jednym z flagowych pojazdów Jungheinrich, wspierających automatyzację pracy w magazynach wysokiego składowania, jest automatyczny wózek EKX 516a. To urządzenie, które odznacza się maksymalną wydajnością przy wysokości podnoszenia do nawet 13 000 mm. EKX 516a to model, który wyznacza nowe standardy w zautomatyzowanym magazynie. Pojazd wyposażony jest w napęd 80 V, bezobsługowy reluktancyjny silnik synchroniczny oraz wbudowany prostownik i szynę prądową, która sprawia, że wózek jest przystosowany do pracy nawet 24 godziny na dobę.

Drugim niezastąpionym pojazdem wspierającym automatyczne systemy transportowe jest EZS 350a. To wszechstronny i bardzo wytrzymały ciągnik, który pozwala usprawnić procesy produkcyjne. Sprawdza się m.in. podczas transportu przyczep o masie sięgającej nawet 5000 kg. Automatyczne ciągniki Jungheinrich idealnie sprawdzą się przy powtarzających się zadaniach.

Content automation with jungheinrich 3

Fot. Automatyczne systemy transportowe Jungheinrich – wózki automatyczne do wąskich korytarzy.

Najważniejsze zalety automatycznych wózków widłowych

Automatyczne wózki widłowe to specjalne pojazdy, które pozwalają na usprawnienie prac magazynowych. Posiadają liczne zalety:

  • wzrost wydajności, optymalizacja procesów, zmniejszenie ryzyka pomyłek;
  • powtarzające się czynności wykonują wózki, a personel może zostać oddelegowany do innych, istotnych zadań;
  • wszystkie automatyczne systemy Jungheinrich bazują na sprawdzonych wózkach seryjnych, które zostały doposażone w automatyczne komponenty i systemy bezpieczeństwa;
  • AGV mogą pracować w środowisku mieszanym, z innymi wózkami kierowanymi przez operatorów oraz pieszymi;
  • system ochrony osób – automatyczne systemy transportowe wyposażone są w liczne  rozwiązania zwiększające bezpieczeństwo i chroniące personel oraz wyposażenie magazynu
  • istnieje możliwość dostosowania wyposażenia do wymagań konkretnego magazynu.

Automatyczne systemy transportowe – w jakiej branży się sprawdzą?

Zarówno handel, przemysł, jak i transport czy logistyka to branże, które stawiają na wykorzystywanie najnowocześniejszych technologii. Automatyczne systemy transportowe to specjalne rozwiązania technologiczne, których zadaniem jest usprawnienie zarówno transportu wewnętrznego w firmie, jak i magazynowania towarów. Automatyczne systemy transportowe dają wiele opcji – oszczędzają czas i energię przeznaczoną na wykonywanie powtarzalnej pracy.

W jakiej branży sprawdzą się automatyczne systemy transportowe? Praktycznie w każdej. Istotą AGV jest możliwość dopasowania rozwiązań do konkretnych potrzeb. Odpowiednio dobrane systemy Jungheinrich sprawdzą się zarówno w przestrzeni, w której produkowane lub transportowane są meble, jak i leki, żywność długoterminowa czy inny asortyment.

Niezależnie, czy potrzebują Państwo rozwiązania do nowego czy modernizowanego magazynu – w Jungheinrich zapewnimy odpowiednie wsparcie. Mamy doświadczenie w projektach automatyzacji różnych magazynów.