Formularz kontaktowy
801 300 801 Infolinia
Znajdź lokalizację
Operator w wózku widłowym w magazynie

Wózki kompletacyjne – niezbędna pomoc przy kompletacji zamówień

Obsługa magazynu może stanowić niemałe wyzwanie. Aby kompletowanie zamówień odbywało się szybko i wydajnie, niezbędne jest wyposażenie miejsca pracy w odpowiedni sprzęt. Idealnie sprawdzą się wózki kompletacyjne do tego typu zadań. Wyjaśniamy, czym się charakteryzują.

Kompletacja zamówień w magazynie – na czym polega?

Kompletacja zamówień w magazynie to jeden z ważnych etapów przygotowywania towaru do wysyłki. Polega ona na zebraniu wszystkich elementów zamówienia w całość, aby w kolejnym etapie zapakować je i przekazać klientowi. Zarządzanie towarami w magazynie, może być prowadzone na różne sposoby:

  • ręcznie,
  • automatycznie,
  • półautomatycznie,
  • jednostopniowo (realizowana w całości w magazynie),
  • dwustopniowo (towary są przenoszone do sortowni, w której kompletuje się zamówienie).

Wybór konkretnej metody kompletacji zamówień w magazynie powinien być uzależniony od liczby obsługiwanych zamówień oraz możliwości technicznych i funkcjonalnych obiektu. Wózki kompletacyjne są z powodzeniem wykorzystywane w wielu miejscach i nie ulega wątpliwości, że wsparcie technologiczne jest w tej dziedzinie bardzo istotne. Zautomatyzowanie procesu, przynajmniej częściowo, jest warte rozważenia szczególnie w większych obiektach lub takich, gdzie efektywna kompletacja zamówień jest skomplikowanym zadaniem.

Zapraszamy również do przeczytania: Kompletacja zamówień - jak przebiega proces kompletacji zamówień?

Błyskawiczna wysyłka towaru jest obecnie standardem, którego oczekują klienci. Jeśli więc szukają Państwo sposobu, by zoptymalizować proces kompletacji zamówień w magazynie, warto przyjrzeć się ofercie urządzeń, które pozwolą ją przeprowadzić. Niezastąpione w magazynie są wózki do kompletacji zamówień.

Wózki widłowe

Wózki do kompletacji poziomej – charakterystyka

Wózki kompletacyjne to urządzenia umożliwiające przyspieszenie procesu zbierania towarów przeznaczonych do wysyłki. Ich wykorzystywanie pozwala na osiągnięcie większej liczby pobrań na godzinę. Inwestycja w wózek kompletacyjny przyczynia się zatem do zwiększenia wydajności pracy magazynu.

Urządzenia są dostępne w kilku wariantach, a różnica pomiędzy nimi dotyczy m.in. ich udźwigu. Najpopularniejsze modele mogą podnosić ładunek o masie od 1000 do 2000 kg. Do kompletacji drobnych zamówień można natomiast wykorzystać wózek o ładowności 215 kg. To idealne rozwiązanie do miejsc, w których przestrzeń jest ograniczona, a przechowywane towary mają najczęściej formę niewielkich paczek.

Wózki kompletacyjne dostępne w ofercie Jungheinrich

Wózki kompletacyjne – dlaczego warto w nie inwestować?

Wózek do kompletacji zamówień to urządzenie oferujące przestronne stanowisko operatora i praktyczne schowki. Praca z takim pojazdem jest więc niezwykle komfortowa i bezpieczna dla użytkownika. Zaletą tego typu maszyny jest przede wszystkim wysoka jakość wykonania i odporna konstrukcja. Są to niezbędne cechy urządzeń wykorzystywanych w intralogistyce.

Kolejną istotną kwestią jest wydajność. To właśnie ona jest kluczowa dla przedsiębiorców działających w branży e-commerce i logistycznej. Kompletacja zamówień w magazynie powinna być prowadzona maksymalnie szybko. Niewielkie, ergonomiczne wózki pozwalające na pobieranie i przewożenie dużej liczby paczek jednocześnie bardzo dobrze wpisują się w to założenie.

Na efektywność pracy wpływa także dobór urządzenia do konkretnych potrzeb. Wózki do kompletowania zamówień są dostępne w różnych wariantach, które można dopasować do określonych warunków pracy.

Wózek do kompletacji zamówień – idealny do pracy wielozmianowej

Kompletowanie zamówień w wielu magazynach odbywa się w sposób ciągły. Wykorzystywane urządzenia powinny więc odpowiadać takim potrzebom. Jeśli w firmie praca przebiega wielozmianowo, warto postawić na sprzęt, który zapewnia długi czas działania bez konieczności przerywania obowiązków na dłuższy czas w celu ładowania.

Polecanym rozwiązaniem są wózki do kompletacji zamówień zasilane akumulatorami litowo-jonowymi. Pozwalają one na szybkie doładowywanie, zapewniając ciągłość pracy.

Poszukują Państwo wózka do kompletacji zamówień? Zachęcamy do przejrzenia naszej oferty!