Formularz kontaktowy
801 300 801 Infolinia
Znajdź lokalizację
Automatic reference RIKA_[MAM-54130]

Wynajem wózków widłowych – korzyści dla firmy

Wynajem wózków widłowych to bardzo popularna usługa. Pozwala ona na ograniczenie kosztów, a jednocześnie uzyskanie funkcjonalnego sprzętu od ręki. Dlaczego warto postawić na wynajem wózków widłowych w swojej firmie?

Wynajem wózków widłowych na start

Wynajem wózków widłowych sprawdzi się świetnie zwłaszcza w sytuacji, gdy dana osoba dopiero rozpoczyna swoją działalność gospodarczą. Na samym początku konieczne jest bowiem poniesienie dużych wydatków. Niektóre z nich są niezwykle pilne i nie da się zastąpić ich np. wynajmem. W przypadku wózków można pozwolić sobie na skorzystanie z takiej opcji. Wówczas koszty maleją do wysokości comiesięcznego abonamentu. Pojawia się więc czas na wystartowanie z działalnością, a jeśli odniesie ona sukces – zakupienie własnego sprzętu w kolejnych miesiącach, gdy znikną ważniejsze wydatki.

Wynajem wózków widłowych, czyli szeroki wybór sprzętu

Firmy oferujące wynajem wózków widłowych zwykle mają do dyspozycji co najmniej kilka różnych modeli takich sprzętów. Ma to ogromne znaczenie. Wózki mogą być bowiem wykorzystywane do transportowania standardowych palet, ale nie tylko. Niekiedy muszą poruszać się po bardzo wąskich alejkach, dlatego znaczenie ma ich rozmiar i dodatkowe udogodnienia.

Wózki widłowe dzielą się również na te z napędem spalinowym i elektrycznym. Pierwszy wariant sprawdzi się jedynie poza budynkiem. W pomieszczeniu wydzielane spaliny mogą bowiem stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia pracowników. Modele elektryczne są bardziej uniwersalne, choć raczej unika się ich stosowania wyłącznie na placach. To stałe wyposażenie magazynów, gdzie pojazdy tego typu pracują zwłaszcza wewnątrz budynku.

Wózki widłowe na wynajem w ofercie Jungheinrich

Wynajem wózków widłowych, czyli możliwość testowania

Decydując się na zakup jednego wózka widłowego, przedsiębiorca będzie korzystać z niego przez kolejne miesiące, a nawet lata. Aby zmienić go na nowszy model, konieczne jest zainwestowanie kolejnych pieniędzy. Wynajem wózków widłowych jest więc doskonałym rozwiązaniem dla osób, których potrzeby zmieniają się z biegiem czasu.

Na wynajem wózków widłowych można zdecydować się również w sytuacji, gdy dany przedsiębiorca planuje zakup własnego egzemplarza, ale nie wie, jaki sprawdzi się najlepiej. W trakcie miesiąca można bowiem przetestować nawet kilka modeli i wybrać ten, który zapewnia największą funkcjonalność w danym przedsiębiorstwie. To sposób także na sprawdzenie, czy w konkretnym miejscu wózek rzeczywiście jest potrzebny, czy może lepiej zainwestować w zupełnie inny sprzęt.


Zapraszamy również do przeczytania: Wynajem długoterminowy wózków używanych Jungheinrich

Wynajem wózków widłowych z dodatkowymi usługami

EFG430s_[MAM-38887]


Często firmy zajmujące się wynajmem wózków widłowych oferują również możliwość skorzystania z dodatkowych usług. Mowa tu m.in. o opcji dostawy pojazdu pod wskazany adres czy opiece serwisowej wynajmowanych urządzeń. Gdy w wypożyczonym wózku dojdzie do uszkodzeń, firma oferująca wynajem zajmie się jego naprawą. Odciąża to właściciela przedsiębiorstwa. Jednocześnie nie naraża się on na przestoje w pracy – na miejsce uszkodzonego egzemplarza może być dostarczony kolejny.

W przypadku wynajmu krótkoterminowego czasami można skorzystać również z usług operatora. Znacznie popularniejszym rozwiązaniem jest jednak wypożyczanie wózków widłowych na dłuższy czas. Wówczas ich kierowaniem zajmuje się pracownik danego przedsiębiorstwa, który uzyskał odpowiednie kwalifikacje.


Zapraszamy także do przeczytania: Wydajność wózków widłowych - który wózek wybrać?

Wynajem wózków widłowych w różnych planach

Wynajem wózka widłowego jest obecnie możliwy na dowolny czas. Niektórzy przedsiębiorcy potrzebują takiego pojazdu jedynie na kilka dni, a inni opierają swoją działalność na sprzętach tego typu. Cena za pojedynczy dzień zwykle jest większa w sytuacji, gdy decydują się Państwo na krótszy okres wynajmu. Z czasem koszt spada, dlatego wypożyczenie wózka na co najmniej kilka miesięcy staje się bardzo opłacalnym rozwiązaniem.

Koszt wynajmu wózka widłowego zależy również od tego, na jaki model się Państwo zdecydują. Najnowsze egzemplarze dostępne na rynku zwykle kosztują znacznie więcej. Ich wynajem wciąż jest jednak znacznie bardziej opłacalny niż zakup własnego wózka widłowego.

Nowe wózki widłowe na wynajem

Wynajem wózków widłowych ma jeszcze jedną zaletę. Użytkownicy mogą skorzystać z urządzeń nowych, wyposażonych w najbardziej innowacyjne rozwiązania dostępne na rynku. Profesjonalne wypożyczalnie dbają bowiem o to, by zaoferować swoim klientom sprzęt jak najwyższej jakości. W ten sposób można korzystać z funkcjonalnych wózków widłowych bez konieczności przeznaczania od kilkudziesięciu do nawet kilkuset tysięcy złotych jednorazowo. Zwykle nowe modele pozwalają na znacznie łatwiejszą obsługę, a także zwiększają wydajność pracy.

Szukają Państwo wózków widłowych na wynajem? Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!