Formularz kontaktowy
801 300 801 Infolinia
Znajdź lokalizację
Automatyczny magazyn wysokiego składowania

Automatyczny magazyn na drobne elementy – co można w nim przechowywać?

W magazynach stosuje się różnego rodzaju systemy składowania, które pozwalają na optymalne wykorzystanie przestrzeni i odpowiednie posegregowanie drobnych elementów. Wykorzystuje się je w przypadku konkretnych typów produktów. Co można przechowywać w automatycznych magazynach na drobne towary?

Czym jest automatyczny magazyn na drobne elementy?

Automatyczny magazyn na drobne elementy to złożony system. Bazuje on na specjalnych konstrukcjach, na których można umieścić pojemniki czy kartony. Pozwalają one na maksymalne wykorzystanie przestrzeni w danym budynku.

Magazyn automatyczny bazuje także na technologiach komputerowych, które ułatwiają układanie i zdejmowanie towarów. Do obsługi regałów wykorzystywane są układnice. Takie rozwiązanie zwiększa bezpieczeństwo w magazynie.

Zapraszamy do przeczytania: Sprawne składowanie towarów dzięki magazynom automatycznym

Zalety automatycznego magazynu

W magazynie automatycznym towar jest układany i pobierany przez maszyny zasilane energią elektryczną. Ich praca bazuje na programach komputerowych programowanych według wymagań danego obiektu. Dzięki takiemu rozwiązaniu osoby zatrudnione w firmie nie muszą poruszać się w okolicy wysokich regałów. Zmniejsza to zagrożenie dla ich zdrowia i życia. Korzystając z automatycznego magazynu, nie trzeba martwić się również o ewentualne upadki towarów podczas ich układania na wysokich półkach. To bardzo nowoczesne rozwiązanie, które ma na celu zwiększyć wydajność i bezpieczeństwo w danej firmie.

Zastosowanie systemów informatycznych w wielu przypadkach zapobiega również sytuacji, gdy pracownik pomyli towary. Wszystkie ładunki są bowiem odpowiednio oznaczane. Maszyny zdejmują je według konkretnych kodów, co zapewnia znacznie sprawniejsze działanie i minimalizuje ewentualne pomyłki.

Gdzie stosuje się magazyn automatyczny na drobne elementy?

Nie każdy system magazynowy pozwala na składowanie niewielkich elementów. Jeśli w Państwa firmie wytwarza się produkty o małych gabarytach, doskonale sprawdzi się magazyn automatyczny na drobne przedmioty. To świetny wybór zwłaszcza w przypadku zakładów produkujących części zamienne. Na takie regały decydują się też właściciele magazynów i centrów dystrybucyjnych.

W automatycznych magazynach na drobne elementy można przechowywać na przykład drobne części samochodowe, do maszyn przemysłowych czy urządzeń wykorzystywanych w gospodarstwach domowych. Często jest to też elektronika, która musi zostać odpowiednio zabezpieczona przed czynnikami zewnętrznymi.

Zapraszamy do sprawdzenia: Czym jest automatyzacja magazynu i czy jest konieczna?

Czym magazyn na małe elementy różni się od standardowego magazynu?

W magazynie na małe elementy przestrzenie są zaprojektowane z myślą o płytkich tackach z wyrobami oraz niewielkich pudełkach. W standardowych pomieszczeniach regały są dostosowane do umieszczenia na nich dużych pudeł lub palet. W takich warunkach drobne pudełka czy przedmioty umieszczone luzem na tackach mogłyby łatwo spadać i się gubić. Z tego powodu projektując magazyn, warto skupić się na typie przechowywanych w nim produktów.

Automatyczny magazyn na zamówienie

Automatyczny magazyn w firmie

Automatyczny magazyn na drobne elementy z łatwością można dopasować do potrzeb danego użytkownika. Mowa tu zarówno o zastosowanych technologiach komputerowych, jak i wysokości samych regałów. Takie konstrukcje powstają na indywidualne zamówienie, dlatego są dopasowywane do wymagań danego klienta.

Automatyczne magazyny na drobne elementy dostępne w ofercie Jungheinrich!

Szukają Państwo funkcjonalnych automatycznych magazynów na drobne elementy? Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty!