Formularz kontaktowy
801 300 801 Infolinia
Znajdź lokalizację
Akumulatory litowo-jonowe

Baterie litowo-jonowe do wózków widłowych a wydajność magazynu

Baterie litowo-jonowe są wykorzystywane przy produkcji różnych urządzeń – od telefonów, aż po maszyny używane w magazynach. Takie akumulatory znajdują się także w wózkach widłowych. Jak wpływają one na wydajność pracy w magazynie?

Cena baterii litowo-jonowych do wózków widłowych

Jeszcze kilkanaście lat temu baterie litowo-jonowe były dość drogie. Z czasem jednak spopularyzowały się one na tyle, że ich cena spadła kilkukrotnie. Ze względu na coraz niższy koszt obecnie akumulatory te stosuje się w wielu urządzeniach użytku domowego i przemysłowego. Stanowią one świetną alternatywę dla modeli kwasowych.

Wydajność baterii litowo-jonowych do wózków widłowych

Baterie litowo-jonowe do wózków widłowych są wydajniejsze w dłuższej perspektywie czasu w porównaniu do modeli kwasowych. Przekłada się to bezpośrednio na koszt utrzymania pojazdu. Podczas ładowania zużywają one mniej prądu. Nie trzeba ich wymieniać zbyt często – jeden egzemplarz przetrwa nawet kilka tysięcy cykli pełnego ładowania. Zwykle jest to więcej niż żywotność pozostałych elementów pojazdu..

Baterie litowo-jonowe dostępne w ofercie Jungheinrich!


Baterie litowo-jonowe do wózków widłowych a praca w magazynie

W niektórych magazynach praca trwa przez całą dobę. W takich warunkach ładowanie pojazdów mogłoby być problematyczne. Do uzupełnienia akumulatora litowo-jonowego wystarczy zaledwie kilkadziesiąt minut. Pozwala to zachować płynność prac, co przekłada się bezpośrednio na wydajność funkcjonowania magazynu.

Wózki widłowe zasilane bateriami litowo-jonowymi są polecane zwłaszcza do miejsc, w których stosuje się 3-zmianowy system pracy z krótkimi przerwami. Ciągła eksploatacja i doładowywanie nie powodują bowiem zmniejszenia wydajności akumulatora.

Baterie litowo-jonowe a praca na trzy zmiany

Baterie litowo-jonowe mają ogromną przewagę nad innymi typami akumulatorów ze względu na fakt, że można doładowywać je bez względu na aktualny poziom energii. Oznacza to, że istnieje opcja podpięcia pojazdu do ładowarki nawet w trakcie krótkich przerw. Nie musi być to czas niezbędny do pełnego naładowania. Stosowanie innych typów baterii, które wymagają aż kilku godzin do całkowitego uzupełnienia, w magazynach działających przez całą dobę jest zupełnie nieopłacalne. W takich miejscach nie ma bowiem wystarczająco długich przerw, by akumulator kwasowy mógł się w pełni naładować. Odłączenie go w trakcie może natomiast spowodować uszkodzenie i zmniejszenie pojemności.

Zapraszamy do przeczytania: Jak ładować baterie litowo-jonowe?

Baterie litowo-jonowe do wózków widłowych a oszczędności

48V Teaser Picture

Baterie litowo-jonowe do wózków widłowych są bardzo opłacalnym rozwiązaniem. Do ich naładowania potrzebne jest mniej prądu, ale to nie wszystko. Akumulatory tego typu wymienia się niezwykle rzadko. Zdarza się, że w trakcie całego okresu korzystania z jednego wózka przedsiębiorca ani razu nie musi kupować nowej baterii. Przekłada się to nie tylko na oszczędność na akumulatorach. Brak wymian pozwala też zapobiec przestojom w pracy.

Baterie litowo-jonowe do wózków widłowych a akumulatorownia

W przypadku baterii kwasowych wykorzystywanych jeszcze kilka lat temu konieczne jest stworzenie osobnej akumulatorowni. Wiąże się to z wysokimi kosztami. Modele litowo-jonowe ładuje się znacznie łatwiej, dlatego nie potrzebują one specjalnie przystosowanego pomieszczenia. Akumulatory tego typu można uzupełniać bez względu na aktualny poziom naładowania. Taka praktyka nie powoduje bowiem zmniejszenia ich pojemności całkowitej.

Zachęcamy do przeczytania: Dobre i tanie wózki widłowe: bateria litowo-jonowa czy tradycyjny akumulator trakcyjny?

Baterie litowo-jonowe do pracy na placach przeładunkowych

Wózki widłowe czasem są wykorzystywane poza budynkiem, na placach przeładunkowych. W przypadku takich pojazdów trzeba zdecydować się na specjalny typ baterii, z dodatkowymi zabezpieczeniami. Akumulator ten musi być odporny na wstrząsy, opady atmosferyczne i wysokie temperatury. Klasyczne baterie litowo-jonowe do zamkniętych przestrzeni nie sprawdzą się w tak trudnych warunkach.

Baterie litowo-jonowe czy kwasowo-ołowiowe?

Wybór odpowiednich baterii do wózków widłowych zależy przede wszystkim od trybu pracy w magazynie. Jeśli działa on na dwie zmiany, możliwe jest skorzystanie z modeli kwasowych. W przypadku ciągłej eksploatacji wózków lepiej sprawdzą się baterie litowo-jonowe, choć są one zdecydowanie droższe.


Baterie litowo-jonowe do wózków widłowych a wydajność firmy

Baterie litowo-jonowe są innowacyjnym rozwiązaniem sprawdzającym się zwłaszcza w firmach, które działają przez całą dobę. Produkty znacznie podwyższają wydajność takich magazynów, przekładając się na zyski przedsiębiorcy. Dzięki nim możliwe jest szybsze transportowanie towarów, bez prawie żadnych przerw. Właściciel magazynu nie musi też inwestować w dodatkowe wózki widłowe stosowane zamiennie z tymi rozładowanymi.

Baterie litowo-jonowe są kilkukrotnie droższe niż inne modele, jednak w wielu firmach okazują się one niezwykle opłacalne. Ich zakup przekłada się bowiem na oszczędność pieniędzy i czasu, a więc także zwiększone zyski. Akumulatory trzeba wymieniać znacznie rzadziej i wymagają one mniejszych ilości prądu. Pozwalają także na używanie po zaledwie kilkudziesięciu minutach ładowania, zapobiegając przestojom w pracy.

Zapraszamy do sprawdzenia naszych baterii litowo-jonowych do wózków widłowych.

Szukają Państwo sprawdzonej baterii litowo-jonowej do wózków widłowych? Zapraszamy do sprawdzenia naszej oferty!