Formularz kontaktowy
801 300 801 Infolinia
Znajdź lokalizację
Mężczyzna naprawiający wózek widłowy – jungheinrich.pl

Na co warto zwrócić uwagę, wybierając serwis wózków widłowych?

Wózki widłowe to maszyny, które są narażone na intensywną eksploatację każdego dnia. Z tego powodu z czasem może dojść do ich uszkodzenia. W razie awarii wózka widłowego konieczne jest udanie się do profesjonalnego serwisu. Jak wybrać odpowiednią firmę?

Jakość usług serwisu wózków widłowych w oczach klientów

Przed udaniem się do serwisu wózków widłowych warto sprawdzić opinie innych klientów na temat usług świadczonych przez daną firmę. Odpowiednio wykonana naprawa wpływa bowiem na żywotność pojazdu oraz bezpieczeństwo użytkowania. Ogromne znaczenie ma to, czy pracownicy serwisu usuwają tylko powierzchowne, łatwo zauważalne usterki, czy przeprowadzają kompleksową diagnostykę pojazdu w celu wykrycia mniej widocznych uszkodzeń.

Części wykorzystywane do naprawy wózków widłowych

W serwisach wózków widłowych, podobnie jak w serwisach samochodowych, korzysta się z oryginalnych lub nieoryginalnych części zamiennych. Pierwsze z nich są droższe, jednak cechują się wysoką jakością wykonania. Pasują idealnie do konstrukcji danego wózka i zapewniają jego sprawność na kolejne lata. Modele nieoryginalne są naturalnie tańsze, zwykle jednak bywają bardziej awaryjne niż oryginały. Stanowią jednak dobry wybór w sytuacji, gdy właściciel wózka nie może pozwolić sobie na oryginalny element, a musi szybko dokonać naprawy wózka. W takim przypadku warto upewnić się, że serwis korzysta z części zamiennych z certyfikatem CE – wówczas zyskujemy pewność, że jakość odpowiednika jest zbliżona do jakości oryginalnego elementu.

W wielu warsztatach klient może samodzielnie zdecydować, czy przy naprawie zostaną zastosowane części zamienne oryginalne, czy nieoryginalne. Warto jednak skorzystać z rady specjalisty, który wie, jaki element sprawdzi się najlepiej i zapewni odpowiednio długą żywotność.

To może być interesujące: Gdzie kupić używany wózek widłowy, aby na tym nie stracić?

Kontakt z pracownikami serwisu wózków widłowych

Na jakość współpracy w dużej mierze wpływa kontakt pomiędzy klientem a pracownikami serwisu wózków widłowych. Warto korzystać z usług firm, w których można liczyć na pomoc w razie jakichkolwiek wątpliwości i problemów. Pracownicy powinni być w stanie udzielić informacji na temat niezbędnych prac i ich przewidywanej ceny, a także przybliżonego czasu realizacji zleconych działań.

- Sprawny kontakt z serwisem pozwala szybko ustalić kwestie nurtujące właściciela wózka widłowego przed, w trakcie i już po zakończeniu naprawy. Profesjonalne podejście pracowników warsztatu w dużej mierze wpływa na zadowolenie klienta, a także pozwala wyeliminować problemy opóźniające realizację prac.– informuje specjalista z firmy Jungheinrich zajmującej się produkcją wózków widłowych.

Potrzebują Państwo natychmiastowej naprawy wózka widłowego? Zapraszamy do zapoznania się z ofertą serwisu na telefon!

Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny wózków widłowych

Jeśli dany wózek widłowy wciąż jest objęty gwarancją, warto skorzystać z usług serwisu oferującego darmowe naprawy w ramach takiej ochrony. W pozostałych przypadkach można skorzystać z oferty warsztatu niekoniecznie należącego do producenta, jednak posiadającego odpowiedni sprzęt diagnostyczny oraz wysokiej jakości części zamienne.

Przeczytaj też artykuł: Używane wózki widłowe – optymalizacja kosztów w firmie

Naprawa wózków widłowych – usługi producenta

Pracownik konserwujący wózek widłowy Jungheinrich – jungheinrich.pl

Wielu producentów wózków widłowych oferuje również usługi serwisowe – zwykle wariantowane i dostępne w różnych pakietach. To wygodne rozwiązanie dla osób, które chcą być pewne jakości wykonanych prac. Nikt nie zna bowiem konstrukcji wózka widłowego tak dobrze jak jego producent. W serwisie wózków widłowych Jungheinrich korzysta się też wyłącznie z oryginalnych części. Dostęp do elementów zamiennych w naszym serwisie jest znacznie lepszy niż w zewnętrznych warsztatach, dysponujemy bowiem własnym magazynem.

Szukają Państwo rzetelnego i szybko realizującego naprawy serwisu wózków widłowych?  Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Naprawiamy i serwisujemy wózki wszystkich marek!