Formularz kontaktowy
801 300 801 Infolinia
Znajdź lokalizację
Wózek widłowy z paletą

Używane wózki widłowe – skuteczny sposób na optymalizację kosztów w firmie

Wózki widłowe są podstawowymi pojazdami w wielu przedsiębiorstwach. Pozwalają one na bezpieczne przestawianie palet z ciężkim towarem, ważącym nawet ponad tonę. Nie zawsze trzeba jednak kupować nowy wózek widłowy. Kiedy sprawdzą się używane modele?

Wózki widłowe używane a ich stan

Wózki widłowe używane mogą być w różnym stanie. Zwykle jednak producenci takich pojazdów dbają o to, by były one funkcjonalne i wytrzymałe, dzięki czemu będą mogły być bezpiecznie wykorzystywane do pracy przez długi czas. Z czasem w obrębie wózka może dojść do różnego rodzaju usterek eksploatacyjnych, jednak po wymianie konkretnych części pojazd ten nadaje się do używania przez kolejne lata.

Oznacza to, że wózki widłowe używane często są w bardzo dobrym stanie. Przed sprzedażą ich kolejnemu właścicielowi sprawdza się całą konstrukcję i usuwa ewentualne usterki. Tak przygotowany pojazd może być wykorzystywany przez następnych kilka lat, bez utraty funkcjonalności i bezpieczeństwa korzystania.

Zapraszamy do sprawdzenia artykułu: Na co zwrócić uwagę kupując używany wózek widłowy?

Cena używanych wózków widłowych

Wózek widłowy używany jest naturalnie tańszy niż ten nowy, prosto od producenta. Taki pojazd kosztuje zwykle kilkadziesiąt tysięcy złotych – zazwyczaj ceny oscylują wokół 40 000 zł. Pozwala to na zaoszczędzenie dużej sumy w stosunku do nowych egzemplarzy, jednocześnie ciesząc się własnym wózkiem. Dla wielu osób jest to sposób na zaopatrzenie firmy w swoje pojazdy bez konieczności wypożyczania ich od zewnętrznych przedsiębiorstw.

Ceny używanych wózków widłowych różnią się oczywiście w zależności od danego modelu oraz jego stanu technicznego. Zazwyczaj jednak kupowanie modeli z drugiej ręki pozwala na ogromną oszczędność, wynoszącą co najmniej kilkanaście tysięcy złotych.

Kiedy sprawdzi się używany wózek widłowy?

Wózek widłowy używany jest doskonałym rozwiązaniem przede wszystkim dla tych firm, które nie mają odpowiedniego budżetu, by zakupić nowy model. W wielu przedsiębiorstwach konieczne jest zastosowanie co najmniej kilku takich pojazdów. Koszt ich zakupienia może więc łącznie wynieść nawet kilkaset tysięcy złotych. Oszczędność na poziomie kilkudziesięciu procent na jednym egzemplarzu jest więc bardzo opłacalna.

Warto rozważyć kupienie wózka widłowego używanego, zanim zdecydują się Państwo na nowy egzemplarz. Takie rozwiązanie może być strzałem w dziesiątkę, szczególnie dla  pojazdów, które będą użytkowane tylko przez kilka lat. Konieczne jest jednak upewnienie się przed ich zakupem, że wózek jest w dobrym stanie technicznym.

Wózki widłowe używane dostępne w ofercie Jungheinrich

Gdzie wykorzystuje się używane wózki widłowe?

Używany wózek widłowy sprawdzi się wszędzie tam, gdzie wykorzystuje się także nowe modele. Takie pojazdy pojawiają się przede wszystkim w magazynach. W takich miejscach pozwalają na wygodne podnoszenie palet z towarem i przenoszenie ich w inne miejsce. Z wózków widłowych korzysta się również w trakcie załadunku i rozładunku. Są nieodłącznym elementem pracy wielu zakładów przemysłowych. Mogą być stosowane też w centrach logistycznych.

Gdzie można kupić wózki widłowe używane?

Wózki widłowe używane można obecnie kupić w wielu miejscach. Istnieją firmy sprzedające egzemplarze zakupione uprzednio od innych przedsiębiorstw. Takie pojazdy przechodzą szczegółową kontrolę stanu technicznego. Wymienia się w nich także uszkodzone elementy, zwłaszcza jeśli są to części szczególnie narażone na eksploatację. Wyczyszczony i odnowiony wózek widłowy trafia następnie do ponownej sprzedaży. Obecnie oferta takich maszyn jest naprawdę ogromna, dlatego każdy klient może z łatwością znaleźć odpowiedni model do swoich potrzeb.

Zapraszamy do przeczytania artykułu: Kiedy warto zdecydować się na zakup używanego wózka widłowego?

Jakie wózki widłowe używane można znaleźć na rynku?

Wózki widłowe stojące w rzędzie

Wózki widłowe używane różnią się od siebie pod względem wielu parametrów. Obecnie na rynku znaleźć można przede wszystkim modele wypuszczone do użytku kilkanaście lub kilka lat temu. Wśród wózków używanych nie znajdą Państwo najnowszych produktów. Nie oznacza to jednak, że nie opłaca się kupować takich pojazdów. Wiele używanych wózków widłowych cechuje się bowiem doskonałą funkcjonalnością. Od wielu lat w takich maszynach stosuje się rozwiązania, które zapewniają wygodę oraz bezpieczeństwo pracy.

O czym pamiętać, wybierając wózek widłowy używany?

Wybierając konkretny wózek widłowy używany, warto skupić się przede wszystkim na stanie technicznym takich maszyn. Muszą być one w pełni sprawne, by pozwalać na bezproblemowe korzystanie przez co najmniej kilka kolejnych lat. Znaczenie ma też dopasowanie odpowiedniego modelu do swoich potrzeb. Warianty spalinowe mogą być wykorzystywane tylko poza budynkami. Pojazdy elektryczne stosuje się natomiast także na zamkniętych halach produkcyjnych i w magazynach.

Szukają Państwo funkcjonalnych wózków widłowych używanych w wielu wariantach? Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!