Formularz kontaktowy
801 300 801 Infolinia
Znajdź lokalizację
Używane wózki widłowe

Gdzie kupić używany wózek widłowy, aby na tym nie stracić?

Wózki widłowe są ogromną pomocą w większości firm, które zajmują się magazynowaniem lub produkcją. Pozwalają na przewożenie ciężkich palet w sposób bardzo sprawny. Nie wszędzie konieczne jest kupowanie nowych wózków. Czasem dobrze sprawdzą się te używane. Gdzie można je znaleźć?

Gdzie można znaleźć wózki widłowe używane?

Wózki widłowe używane można kupić w wielu miejscach. Na portalach ogłoszeniowych regularnie pojawiają się oferty od prywatnych użytkowników, którzy chcą pozbyć się aktualnie nieużywanego sprzętu. Najczęściej pochodzi on od właścicieli firm – bez względu na profil ich działalności. Sprzęt od prywatnych osób zwykle jest tańszy, ale niesie za sobą pewne ryzyko.

Wózki widłowe używane można kupić też od producenta. Niektóre marki skupują starsze modele swoich wyrobów, wykonują niezbędne naprawy, a następnie sprzedają je dalej. Na podobnej zasadzie działają też osobne skupy wyposażenia zakładów przemysłowych różnych marek. Kupowanie urządzeń z takich źródeł jest znacznie bezpieczniejsze.

Zapraszamy do przeczytania: Używane wózki widłowe – skuteczny sposób na optymalizację kosztów w firmie

Gdzie najlepiej kupić wózek widłowy używany?

Wózek widłowy używany to sprzęt, który musi posłużyć swojemu nowemu właścicielowi przez co najmniej kilka kolejnych lat. Z tego powodu takie urządzenia powinny pochodzić ze sprawdzonych źródeł. Zdecydowanie najbezpieczniejszym wyborem jest stawianie na produkty od firm, które zajmują się skupowaniem wózków widłowych, a następnie ich odnawianiem. W wielu egzemplarzach wystarczy bowiem wymienić tylko kilka elementów, by możliwe było ich używanie przez kolejne lata.

UŻYWANE WÓZKI WIDŁOWE DOSTĘPNE W OFERCIE JUNGHEINRICH

Używany wózek widłowy a gwarancja

Niektóre firmy zajmujące się odnawianiem używanych wózków widłowych oferują gwarancję. Daje to pewność, że zakupiony egzemplarz będzie pełnił swoją funkcję przez co najmniej kilka kolejnych lat. Dla wielu osób ma to ogromne znaczenie. Używany wózek widłowy to inwestycja średnio kilkunastu tysięcy złotych, dlatego warto upewnić się, że nie zepsuje się on w krótkim czasie. W okresie gwarancji firmy udostępniają opcję dokonania bezpłatnych napraw, a nawet wymiany pojazdów na inny egzemplarz. Przed zakupem warto upewnić się, na jakich zasadach działa gwarancja.

Czy zakup wózka widłowego używanego się opłaca?

Wózek widłowy używany to sposób na oszczędność. Zakupienie egzemplarza z drugiej ręki może obniżyć koszty nawet o kilkanaście tysięcy złotych. W przypadku droższych modeli oszczędności te mogą być jeszcze wyższe i wynosić ponad 20 000 zł. Ma to ogromne znaczenie dla mniejszych i początkujących firm, które nie chcą decydować się na wynajem. Używane wózki to sposób na zdobycie własnego pojazdu za znacznie mniejsze pieniądze.

Zachęcamy do przeczytania: Kiedy warto zdecydować się na zakup używanego wózka widłowego?

Sprawne wózki widłowe używane

Używane wózki widłowe zwykle zachowują swoją sprawność przez kolejne lata. Trafiają one do skupów nie tylko w sytuacji, gdy nie nadają się już do użytku. Często firmy rezygnują z posiadanego sprzętu na rzecz nowszych modeli. Używane wózki widłowe to też takie, które pochodzą z zamkniętych przedsiębiorstw oraz firm zmieniających profil swojej działalności. Często są to więc w pełni sprawne urządzenia. Wymagają tylko delikatnego odświeżenia, by mogły ponownie trafić do obiegu.

Nowoczesne wózki widłowe używane

Niektóre wózki widłowe używane trafiające ponownie do sprzedaży to urządzenia dość nowe. Większe firmy regularnie wymieniają flotę swoich pojazdów na kolejne modele, wyposażone w innowacyjne udogodnienia. Oznacza to, że możliwe jest nabycie wciąż sprawnych i stosunkowo nowych urządzeń, które zapewniają wygodę i bezpieczeństwo korzystania. Oznacza to, że wózki widłowe używane to nie tylko sprzęty sprzed kilkunastu lat.

O czym pamiętać, kupując używany wózek widłowy?

Wózek widłowy z paletą

Przed zakupem używanego wózka widłowego warto przeanalizować kilka czynników. Pojazd musi być dopasowany do typu działalności prowadzonej w danej firmie. Wewnątrz hal przemysłowych i magazynowych stosuje się modele elektryczne. Wózki spalinowe wymagają zastosowania specjalnych filtrów, co wiąże się z dodatkowymi kosztami.

Kupując używany wózek widłowy, warto skupić się także na:

  • naprawach dokonanych przez firmę, która sprzedaje używany sprzęt,
  • długości okresu gwarancyjnego,
  • cenie w stosunku do nowych egzemplarzy i innych używanych pojazdów dostępnych na rynku,
  • roku produkcji wózka widłowego,
  • dokumentacji, która musi zostać przekazana nowemu właścicielowi,
  • parametrach technicznych pojazdu.

Obecnie zakupienie używanego wózka widłowego, który bez problemu będzie pełnić swoją funkcję przez kolejne lata, jest dość łatwe. Na rynku pojawiają się dziesiątki nowych modeli, dlatego rotacja sprzętu jest dość duża.

Zapraszamy do przeczytania: Wózki używane JUNGSTARS - dlaczego warto na nie postawić?

Szukają Państwo używanych wózków widłowych ze sprawdzonych źródeł? Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!