Formularz kontaktowy
801 300 801 Infolinia
Znajdź lokalizację
EKS-412s_Operation_--_Charging-process_[MAM-50051].jpg

Jakie wózki do kompletacji pionowej sprawdzą się najlepiej?

W magazynach wysokiego składowania pobieranie produktów wiąże się z koniecznością wykorzystania specjalnych sprzętów. Zwykle są to wózki z wysięgnikiem, który pozwala na zdejmowanie towarów z wysokości nawet kilku metrów. Jaki model sprawdzi się najlepiej w Państwa firmie?

Zasięg wózka do kompletacji

Wybierając wózek do kompletacji produktów znajdujących się na wysokich półkach, należy skupić się na typie wykorzystywanych regałów. Niezwykle istotna jest zwłaszcza ich wysokość. Magazyny wysokiego składowania często sięgają nawet kilkunastu metrów. W niektórych obiektach tego typu korzysta się z automatycznych systemów, by uniknąć konieczności stosowania wózków.

Na ogół wózki do kompletacji pionowej mają wysięgniki, które pozwalają na zbieranie produktów leżących na wysokości ponad 2 m. Maksymalny zasięg może wynosić nawet kilkanaście metrów.

Zasilanie wózka do kompletacji

W magazynach pracuje się w różny sposób, w zależności od wielkości danej firmy i aktualnej liczby zamówień. W niektórych obiektach tego typu stosuje się trzyzmianowy tryb pracy. W tym przypadku najlepiej sprawdzą się wózki zasilane bateriami litowo-jonowymi. Takie pojazdy mogą bowiem działać przez cały czas, z jedynie kilkudziesięciominutowymi przerwami na ładowanie. Akumulatory kwasowo-ołowiowe są tańsze, ale spiszą się jedynie tam, gdzie możliwe jest ich ładowanie przez kilka godzin.

Zapraszamy do przeczytania: Dobre i tanie wózki widłowe: bateria litowo-jonowa czy tradycyjny akumulator trakcyjny?

Ergonomiczność pracy z wózkiem do kompletacji

Współczesne wózki do kompletacji pionowej są produkowane w taki sposób, by zapewniały komfort pracy operatorowi. Kluczowa jest widoczność, która zmniejsza ryzyko wypadków. Wiele wózków można także łatwo obracać na małej przestrzeni. To bardzo ważna cecha zwłaszcza w przypadku wąskich alejek magazynowych.

Nie bez znaczenia jest też wyposażenie kabiny i typ sterowania pojazdem. Warto wybierać takie wózki do kompletacji pionowej, które nie będą sprawiały problemów podczas obsługi. Dobrym pomysłem jest zapoznanie się z opiniami o danym modelu i zweryfikowanie, jakie technologie zastosowano w pojeździe.

Wózki do kompletacji pionowej dostępne w ofercie Jungheinrich!

Ładowność wózka kompletacyjnego

Wózki kompletacyjne różnią się od siebie m.in. ładownością. Wybierając odpowiedni model, warto skupić się na tym, jakie towary są składowane w danym magazynie. Standardowe wózki mogą utrzymać produkty o łącznej masie około 1 tony. Jeśli palety na regałach są cięższe, konieczne jest zastosowanie wzmocnionych modeli lub zdecydowanie się na automatyczny system pobierania towarów.

Integracja wózków do kompletacji z systemami magazynowymi

We współczesnych magazynach korzysta się z innowacyjnych systemów, które pozwalają na poprawę wydajności pracy. W takich miejscach warto zdecydować się na wózki do kompletacji zamówień zintegrowane z programami do obsługi całego magazynu. W ten sposób operator może łatwo sprawdzić lokalizację konkretnego produktu bez konieczności korzystania z tabletu. Systemy tego typu gromadzą też informacje o pokonanej trasie i tworzą statystyki związane z eksploatacją pojazdu.

Koszt utrzymania wózka do kompletacji

Wózek do kompletacji pionowej - jungheinrich.pl

Wózki kompletacyjne zwykle są zasilane energią elektryczną, co wiąże się z dużymi kosztami ich eksploatacji. Warto więc wybierać modele, które pobierają mniej prądu, ale wciąż cechują się wysoką wydajnością. Współczesne modele są tworzone w taki sposób, by maksymalnie oszczędzać energię. Podczas ich ładowania zużywa się nawet o kilkadziesiąt procent mniej prądu niż w przypadku wózków kompletacyjnych pionowych wykorzystywanych jeszcze kilkanaście lat temu.

Zachęcamy do przeczytania: Wózki kompletacyjne – niezbędna pomoc przy kompletacji zamówień

Wymiary wózka do kompletacji pionowej

Wózki kompletacyjne pionowe zwykle mają dość małe wymiary, co pozwala na poruszanie się nimi po magazynach. Jeśli jednak w danej alejce jest wyjątkowo niewiele miejsca, warto zdecydować się na pojazd jak najbardziej kompaktowy. Trzeba bowiem pamiętać o tym, że operator musi mieć możliwość obrócenia się, często nawet o 180o.

Wózki kompletacyjne z możliwością dostosowania

W niektórych firmach konieczne jest zastosowanie wózków o niestandardowej wydajności czy udźwigu. W takim przypadku warto zdecydować się na modele, do których można dołączyć indywidualne pakiety wydajnościowe. Pozwalają one m.in. zwiększyć prędkość pracy. Ma to znaczenie w magazynach, gdzie panuje bardzo duży ruch i każda minuta jest na wagę złota.

Wózek kompletacyjny idealny do Państwa magazynu

W każdym magazynie panują zupełnie inne warunki, dlatego wózek kompletacyjny pionowy musi być dopasowany do specyfiki pracy w danej firmie. Dobrym pomysłem jest korzystanie z doradztwa specjalistów, którzy zajmują się dystrybucją takiego sprzętu. Wiedzą, w jakich warunkach najlepiej sprawdzą się konkretne modele, a w razie konieczności doradzą też zakup indywidualnych pakietów.

Szukają Państwo sprawdzonych wózków do kompletacji pionowej do swojego magazynu? Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.