Formularz kontaktowy
801 300 801 Infolinia
Znajdź lokalizację
ETV 216_[MAM-38924]

Wózki wysokiego składowania – 3 najczęściej powielane mity na ich temat

Trudno powiedzieć, skąd wzięły się mity na temat wózków wysokiego składowania. Pojawiające się czasem negatywne opinie na temat tych urządzeń magazynowych bywają niesłuszne. Zapraszamy do przekonania się, jak działają wózki wysokiego składowania i jak mogą pomóc zorganizować pracę w magazynie.

Mit 1: wózek widłowy wysokiego składowania to duży koszt dla firmy

W przypadku wózka widłowego wysokiego składowania cena to tylko jedna z kwestii, na którą należy zwrócić uwagę. Warto też spojrzeć na to, jak korzystanie z takiego wózka wpłynie na funkcjonowanie magazynu. Zakup wózka widłowego wysokiego składowania w cenie, która będzie odpowiadała możliwościom firmy, to dobra inwestycja. Dzięki wsparciu takiego urządzenia można zwiększyć efektywność pracy w magazynie. Wózki widłowe wysokiego składowania doskonale radzą sobie na każdej przestrzeni – w korytarzach roboczych różnej szerokości. Bez problemu obsługują też półki znajdujące się na wysokości nawet 13 m. Dzięki temu można lepiej wykorzystać dostępną w magazynie powierzchnię i zmniejszyć koszty magazynowania.

Warto przeczytać: Wózek widłowy wysokiego składowania - kiedy warto z niego skorzystać?

ETV C20_[MAM-30029]

Mit 2: wózki wysokiego składowania są niestabilne i mało zwrotne

To, że maszt wózka wysokiego składowania wysuwa się na wysokość nawet 13 m, nie wpływa niekorzystnie na stabilność urządzenia, nawet podczas przenoszenia ciężkich ładunków.

Wózki widłowe wysokiego składowania na wynajem dostępne w ofercie Jungheinrich

Mit 3: wózki widłowe wysokiego składowania nadają się tylko do pracy w pomieszczeniach

Magazyny wysokiego składowania kojarzą się przede wszystkim z widokiem regałów sięgających po sam sufit pomieszczenia. Rzeczywiście, takie zamknięte magazyny spotyka się najczęściej. Zdarza się jednak, że ze względu na specyfikę towarów lepiej sprawdzi się magazyn położony na zewnątrz.

W takim przypadku również można zastosować wózek wysokiego składowania do obsługi regałów magazynowych. Kluczowe jest wówczas odpowiednie dostosowanie ogumienia. Zamiast standardowych opon montuje się ogumienie superelastyczne. W oferowanych przez Jungheinrich wózkach wysokiego składowania takie rozwiązanie pojawia się w modelu ETV C16/C20. Specjalne opony mają uniwersalne zastosowanie – doskonale radzą sobie na podłodze magazynu wewnętrznego i bez problemu pokonują przeszkody terenowe na zewnątrz (np. nierówności na asfalcie).

Warto przeczytać: Wynajem wózka widłowego bocznego wysokiego składowania - na co zwrócić uwagę?

Wózek widłowy wysokiego składowania może zoptymalizować pracę w Państwa magazynie. Dzięki takiemu urządzeniu pobieranie i przewożenie ładunków odbywa się efektywnie, a wysoki maszt pozwala na obsługę półek położonych na wysokości nawet kilkunastu metrów. Jeśli myślą Państwo o wdrożeniu systemu wysokiego składowania w magazynie, nasi specjaliści chętnie pomogą w doborze odpowiednich urządzeń. Zapraszamy do kontaktu!