Formularz kontaktowy
801 300 801 Infolinia
Znajdź lokalizację
Nowoczesne wózki wysokiego składowania mają możliwość dostosowania licznych opcji indywidualnego wyposażenia.

Wózek widłowy wysokiego składowania - kiedy warto z niego skorzystać?

Wózki widłowe boczne określane są fachowo jako wózki wysokiego składowania.

To profesjonalne, niezwykle wydajne pojazdy, które można spotkać m.in. na magazynach, w których w dużej ilości przyjmuje się i składuje towary. Dzięki swojej budowie idealnie sprawdzą w wąskich przestrzeniach magazynowych. Co jeszcze warto wiedzieć o wózkach wysokiego składowania?

Czym charakteryzują się wózki wysokiego składowania?

Wózki wysokiego składowania Jungheinrich spotkać można na wielu magazynach. Najbardziej charakterystyczną cechą tych pojazdów jest to, że operator siedzi bokiem do kierunku jazdy, a widły umieszczone są prostopadle do pozycji operatora.

Widłowe wózki wysokiego składowania Jungheinrich mają kompaktową konstrukcję oraz bardzo dużą wysokość podnoszenia, sięgającą nawet 13 000 mm. Ich charakterystyczna cechą jest wysuwany maszt. Co to oznacza? Przy podejmowaniu ładunku, maszt przesuwa się do przodu, a wraz z ładunkiem – wsuwa między oś przednią i tylną. Zapewnia to maksymalne skrócenie długości całkowitej wózka, co przekłada się na jego zwrotność. Te akumulatorowe wózki widłowe Jungheinrich mają możliwość przewożenia ładunków o masie do 2,5 t. W ofercie posiadamy modele z tradycyjnymi akumulatorami kwasowymi oraz li-ion.

Gdzie sprawdzą się wózki wysokiego składowania?

Wózki wysokiego składowania znajdą swoje zastosowanie przede wszystkim w magazynach. Doskonale nadają się do pracy podczas składowania towarów w wysokich regałach. Korzystać mogą z niego wszystkie przedsiębiorstwa, które dysponują magazynami wysokiego składowania, jednak najczęściej spotkać można je w:

 • centrach logistycznych, transportowych i spedycyjnych,
 • firmach przeładowczych,
 • centrach dystrybucyjnych,
 • dużych hurtowniach i magazynach,
 • marketach,
 • miejscach transportowania długich lub/i trudnych do przewożenia materiałów, np. na składach lub w tartakach.

Na co zwrócić uwagę wybierając wózek wysokiego składowania?

Decydując się na zakup wózka wysokiego składowania, należy kierować się nie tylko ceną pojazdu, ale przede wszystkim jego jakością i specyfikacją. Przede wszystkim – urządzenie powinno być maksymalnie dopasowane do potrzeb konkretnego przedsiębiorstwa. Tylko wtedy będzie stanowić odpowiedź na potrzeby danego magazynu wysokiego składowania.

Przed zakupem warto pomyśleć o takich kwestiach jak:

 • maksymalna wysokość unoszenia,
 • udźwig maksymalny pojazdu,
 • szerokość wózka wysokiego składowania,
 • rodzaj akumulatora.

Wózki wysokiego składowania Jungheinrich charakteryzują się kompaktową konstrukcją do wąskich korytarzy roboczych.


Fot. Wózki wysokiego składowania Jungheinrich charakteryzują się kompaktową konstrukcją do wąskich korytarzy roboczych. 

ETV 216i – ponadprzeciętny akumulatorowy wózek wysokiego składowania od Jungheinrich

Jednym z wózków, z których z pewnością warto skorzystać jest najnowszy model Jungheinrich – ETV 216i. To pierwszy na świecie wózek wysokiego składowania z w pełni zintegrowanym akumulatorem litowo-jonowym. Model ten posiada szereg zalet, które ułatwiają pracę na magazynach wysokiego składowania.

Akumulatorowy wózek wysokiego składowania o doskonałej wydajności

ETV 216i ma zwartą konstrukcję, która zapewnia maksymalną zwrotność wózka wysokiego składowania. Zastosowanie akumulatora li-ion, który jest zdecydowanie mniejszy niż akumulator kwasowo-ołowiowy, zaowocowało zwiększeniem przestrzeni dla operatora i jednocześnie wpłynęło na sprawniejszą obsługę maszyny. Duża wydajność wózka wysokiego składowania powoduje, że ETV 216i, dzięki zastosowaniu akumulatora litowo-jonowego jest praktycznie bezobsługowy. Operator nie musi poświęcać dodatkowego czasu na obsługę baterii, ani posiadać specjalistycznej wiedzy, jak ma to miejsce w przypadku modeli z kwasową baterią trakcyjną.

Zastosowanie akumulatora litowo-jonowego oznacza też mniej przerw na ładowanie baterii wózka wysokiego składowania. Rozwiązanie zastosowane w ETV 216i sprawia, że urządzenie jest praktycznie cały czas gotowe to użytku. Zdecydowanie przekłada się to na wydajność pracy w magazynie. Niewątpliwą zaletą wózka wysokiego składowania ETV 216i jest wydajny napęd i brak emisji spalin, dzięki czemu pojazd nadaje się do stosowania zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz magazynów.

Doskonała ergonomia pracy operatora wózka wysokiego składowania

Dzięki zastosowaniu akumulatora li-ion, wózek ETV 216i ma więcej miejsca dla operatora. Zaowocowało to:

 • szerszym, regulowanym siedzeniem,
 • większą ilością miejsca na nogi,
 • możliwością komfortowego dopasowania podłokietnika i kierownicy do potrzeb operatora.

Na wygodę pracy w wózku wysokiego składowania ETV 216i przekłada się także możliwość zamontowania drukarki wewnątrz pojazdu, a także poręcznych schowków i półek na narzędzia.

Maksymalne bezpieczeństwo podczas pracy

ETV 216i to wózek wysokiego składowania, w którym doskonale widać priorytet firmy Jungheinrich – bezpieczeństwo pracy. W nowym pojeździe zastosowano rozwiązania, dzięki którym wzrosła widoczność operatora. Zastosowanie panoramicznego dachu umożliwiło bezpieczne odbieranie i odkładanie towarów w regałach wysokiego składowania.

Wózki widłowe wysokiego składowania z akumulatorem litowo-jonowym, gwarantują możliwość szybkiego ładowania pojazdu.

Fot. Wózki widłowe wysokiego składowania z akumulatorem litowo-jonowym, gwarantują możliwość szybkiego ładowania pojazdu.