Formularz kontaktowy
801 300 801 Infolinia
Znajdź lokalizację
ETV 214_[MAM-30197]

Wynajem wózka widłowego bocznego wysokiego składowania – na co zwrócić uwagę?

Wózki widłowe boczne wysokiego składowania to, jak sama nazwa wskazuje, urządzenia powszechnie wykorzystywane w magazynach wysokiego składowania. W wielu przypadkach flota tych pojazdów nie stanowi własności przedsiębiorstwa, a jest wypożyczana od firmy specjalizującej się w tego typu usługach. 

Wózki widłowe boczne wysokiego składowania

Wózki widłowe boczne wysokiego składowania to popularny rodzaj wózków jezdniowych, który stanowi niezbędny element wyposażenia w magazynach wysokiego składowania i podobnych miejscach. Urządzenia są przeznaczone do składowania na dużych wysokościach (powyżej 7,2 metra) oraz do transportu wewnętrznego towarów umieszczonych na paletach.

Cechy

Wózek widłowy boczny wysokiego składowania cechuje się charakterystyczną konstrukcją, w której maszt i widły oraz ładunek znajdują się po prawej stronie operatora. Takie ułożenie zapewnia dużą stabilność podczas podnoszenia palet na duże wysokości, dochodzące nawet do 13 metrów. Dzięki swojej budowie, wózek widłowy boczny wysokiego składowania ma także większą łatwość poruszania się w korytarzach roboczych.

Na co zwrócić uwagę przy wynajmie wózka widłowego bocznego wysokiego składowania?

Przed podjęciem decyzji o wynajmie wózka widłowego bocznego wysokiego składowania warto przemyśleć swoje potrzeby odnośnie konstrukcji i sposobu działania pojazdu, a także zapoznać się ze stanem technicznym potencjalnie wynajmowanego urządzenia.

Dopasowanie do potrzeb

Nawet najlepszy wózek widłowy boczny wysokiego składowania nie będzie funkcjonował optymalnie, jeżeli będzie źle dopasowany do swojego zastosowania. Podczas wybierania modelu do wynajęcia warto zwrócić uwagę przede wszystkim na kilka poniższych parametrów.

Sprawdź ofertę na wynajem wózków wysokiego składowania

Napęd i zasilanie

Ze względu na zastosowanie wewnątrz pomieszczeń, najbardziej popularne są wózki widłowe boczne wysokiego składowania z napędem elektrycznym. Na rynku dostępne są urządzenia zasilane standardowymi bateriami trakcyjnymi (kwasowo-ołowiowymi) lub z akumulatorami wykonanymi w nowoczesnej technologii Li-Ion.

Udźwig

Wózki widłowe boczne wysokiego składowania oferują zazwyczaj udźwig od 1 do 2,5 tony. Warto dopasować ten parametr do parametrów transportowanego najczęściej ładunku, by zoptymalizować wydajność wózka.

Wysokość podnoszenia

Wysokość podnoszenia w wózkach widłowych bocznych wysokiego składowania może wynosić do nawet 13 metrów. Wybrany model powinien odpowiadać (z lekkim zapasem na manewrowanie ładunkiem) wysokości wykorzystywanych regałów.

Wolny skok

Wysokość wolnego skoku warunkuje, na ile wózek może podnieść ładunek bez wysuwania masztu.

Dodatkowe funkcje i przystosowania

Wózki widłowe boczne wysokiego składowania mogą być wyposażone w wiele dodatkowych funkcji ułatwiających pracę i zwiększających poziom bezpieczeństwa – na przykład systemy ułatwiające operatorowi pracę z ładunkiem lub systemy dostępu, uniemożliwiające użycie wózka przez osoby do tego nieuprawnione. Dostępne są także modele ze specjalnymi przystosowaniami, przykładowo z możliwością pracy w chłodni.

Stan techniczny urządzenia

Przed podjęciem ostatecznej decyzji o wynajmie wózka widłowego bocznego wysokiego składowania dobrze jest obejrzeć konkretny egzemplarz i skontrolować, czy wszystkie jego elementy oraz funkcje działają prawidłowo. Warto też zapoznać się z historią urządzenia i poprosić o wgląd w jego aktualne badania techniczne.

Opcje wynajmu wózka widłowego bocznego wysokiego składowania

Wynajem wózków widłowych bocznych wysokiego składowania może obejmować zarówno krótki, jak i dłuższy okres.

Wynajem krótkoterminowy

Wynajem krótkoterminowy najczęściej wykorzystuje się w momencie, gdy magazyn posiada własną flotę, jednak w okresie intensywniejszej pracy (na przykład prac sezonowych) potrzebuje dodatkowych maszyn.

Wynajem długoterminowy

Długoterminowy wynajem wózków widłowych bocznych wysokiego składowania to rozwiązanie dla zakładów, które potrzebują tego typu urządzeń do codziennego funkcjonowania, ale z różnych powodów nie mogą lub nie chcą inwestować we własne pojazdy. Zaletą wynajmu długoterminowego jest niższa cena za dzień.

Wynajem wózków widłowych bocznych wysokiego składowania – na co jeszcze zwrócić uwagę?

Poszukując ofert krótko- lub długoterminowego wynajmu wózków widłowych bocznych wysokiego składowania warto dowiedzieć się również, kto i w jakim zakresie odpowiada za serwis i konserwację pojazdów, jakie są limity motogodzin przy określonej cenie oraz czy urządzenia są ubezpieczone i do jakiej kwoty. Dzięki temu możliwe będzie wybranie propozycji, która będzie najbardziej atrakcyjna zarówno ze względu na oferowane wózki, jak i z punktu widzenia samych warunków najmu.


 Poznaj wózki widłowe z technologią Li-ion