Formularz kontaktowy
801 300 801 Infolinia
Znajdź lokalizację
Stage Regał wsuwny

Regały typu push back – zalety i możliwości rozbudowy

O zaletach najlepiej mówić za pomocą liczb: regały push back pozwalają znacznie zwiększyć pojemność składowania o nawet 75%. Na optymalnym wykorzystaniu przestrzeni magazynu korzyści ze stosowania tego rozwiązania się jednak nie kończą. Dlaczego warto wykorzystać regał push back w magazynie?

Czym regał push back różni się od zwykłych regałów magazynowych?

Na rozwiązanie w postaci push back system często decydują się firmy, które nie chcą, by niewielka przestrzeń magazynowa była ograniczeniem dla ich działalności. Regał push back pozwala rozwiązać ten problem. Jego konstrukcja różni się od typowego regału paletowego. Jest to rodzaj regału przepływowego, w którym wykorzystuje się specjalne rolki.

W regale push back odkładana na miejsce paleta przesuwa się po pochylonej powierzchni za pomocą rolek. W ten sposób umieszczone wcześniej na regale palety przemieszczane są w głąb.

Warto przeczytać także: Regały magazynowe - sposób na optymalne składowanie towarów
 

regal-push-back

Gdzie najlepiej sprawdzają się regały push back?

Czy regały typu push back to uniwersalne rozwiązanie, które można zastosować w każdym magazynie i w przypadku dowolnego rodzaju produktów? Zdecydowanie nie – ten sposób składowania najlepiej sprawdzi się w określonych warunkach.

Regały push back pozwolą zwiększyć efektywność i ograniczyć koszty magazynowania w przypadku:

  • magazynów o średniej ilości asortymentu;
  • towarów, przy których ma zastosowanie zasada LIFO – Last In, First Out
  • gdy w magazynie składowane są towary tego samego rodzaju;
  • określonych branż: w przemyśle spożywczym (chłodniach, mroźniach), hurtowniach, zakładach produkcyjnych stanowią doskonałą strefę buforową dla strefy produkcji.

Regały typu push back dostępne w ofercie Jungheinrich

Najważniejsze zalety push back system

Państwa magazyn i składowane w nim produkty spełniają powyższe kryteria? Jeśli tak, zastosowanie push back system może być dobrą decyzją! Z wprowadzeniem takiego systemu magazynowego wiąże się wiele korzyści. Do najważniejszych z nich należą:

  • ograniczenie powierzchni korytarzy roboczych potrzebnych do obsługi regałów
  • bardzo duża pojemność składowania dzięki możliwości umieszczania kilku palet jedna za drugą;
  • wygodna obsługa za pomocą wózków widłowych, także tych wysokiego składowania;
  • znaczne skrócenie dróg transportu towaru wewnątrz magazynu;
  • możliwość swobodnego łączenia z innymi typami regałów – w jednym magazynie mogą występować obok siebie zarówno klasyczne regały paletowe, jak i regały push back.

Możliwości rozbudowy regału push back

Z push back system korzystają firmy z różnych branż: spożywczej, produkcyjnej, logistycznej i innych. Regały są na tyle elastyczne, że można je rozbudowywać i dostosowywać do potrzeb magazynu.

Standardowe regały push back oferowane przez Jungheinrich są przystosowane do przechowywania maksymalnie 3 palet na głębokość. W większości przypadków jest to optymalna liczba. Może się jednak zdarzyć, że w danym magazynie rozmiary takiego regału nie będą wystarczające. Możemy wówczas go zwiększyć.

Czy regały typu push back są bezpieczne dla delikatnych, łatwo ulegających uszkodzeniom towarów? Takie bezpieczeństwo może zapewnić dodatkowe wyposażenie – regulator prędkości i separator. To rozwiązania, które zapobiegają niekontrolowanemu przesuwaniu się palet na rolkach, a także chronią przed upadkiem paletę podczas pobierania jej z regału.

Regał push back doskonale sprawdzi się w połączeniu z innymi rozwiązaniami. Można go traktować jako jeden z elementów systemu, umożliwiający maksymalne wykorzystanie powierzchni magazynu. Jak to wygląda w praktyce? Przy ścianie umieszcza się regały typu push back – z uwagi na to, że nie wymagają one dojścia do towaru z obu stron. Pośrodku magazynu można umieścić inne rodzaje regałów, np. przepływowe lub klasyczne rzędowe. Da się wówczas znacznie poszerzyć asortyment magazynu, na przykład regały przepływowe sprawdzą się jako miejsce na towary o krótszych terminach ważności.

Jak najlepiej wykorzystać regał push back w Państwa magazynie? Chętnie doradzimy optymalne rozwiązania – zapraszamy do kontaktu!