Formularz kontaktowy
801 300 801 Infolinia
Znajdź lokalizację
Pracownicy w magazynie

Regał karuzelowy – efektywne magazynowanie drobnych elementów

W magazynach stosuje się różnego rodzaju systemy, które pozwalają na maksymalne wykorzystanie przestrzeni i zachowanie porządku. Wśród nich warto wyróżnić przede wszystkim regały karuzelowe. Czym dokładnie są, jak działają i gdzie najczęściej znajdują zastosowanie?

Czym jest regał karuzelowy?

Regał karuzelowy to wyposażenie magazynu składające się ze specjalnych, obrotowych półek. Ułożone na nich produkty przesuwają się do okna dostępowego. Z tego miejsca można je pobierać podczas kompletowania zamówień. Takie rozwiązanie umożliwia maksymalne wykorzystanie przestrzeni w magazynie. Jest to więc świetna opcja w przypadku niewielkich budynków. Na półkach karuzelowych z powodzeniem można umieszczać wiele przedmiotów, z dużym zagęszczeniem.

Regały karuzelowe mogą być bardzo wysokie, obejmując nawet kilka okien dostępowych na różnych wysokościach. Taka budowa jest celowa – pozwala na zaoszczędzenie przestrzeni w wysokich budynkach.

Zapraszamy do przeczytania: Regały magazynowe – jak wygląda proces montażu i demontażu?

Jakie zalety mają regały karuzelowe?

Regał karuzelowy pionowy to rozwiązanie chętnie wykorzystywane w przestrzeniach magazynowych ze względu na swoje liczne zalety. Wśród najważniejszych można wyróżnić:

  • uzyskanie maksymalnej powierzchni magazynowej przy wykorzystaniu minimalnej powierzchni podłogi,
  • dużą prędkość obrotu półek,
  • łatwy dostęp do wszystkich produktów, nawet przy ich dużym zagęszczeniu.

Aby jednak regał karuzelowy mógł pełnić swoją funkcję w prawidłowy sposób, należy zakupić go u sprawdzonego producenta. Warto korzystać z oferty przedsiębiorstw, które dają gwarancję i zapewniają pomoc w razie jakichkolwiek problemów związanych z użytkowaniem regału.

 Regały karuzelowe dostępne w ofercie Jungheinrich!

Gdzie znajdują zastosowanie regały karuzelowe?

Gdy powierzchnia podłogi jest ograniczona, zwykle nie ma możliwości wstawienia dużej liczby regałów. Regały karuzelowe pozwalają na maksymalne wykorzystanie przestrzeni. Jednocześnie zapewniają one funkcjonalność. Dlatego są powszechnie wykorzystywane w magazynach.

Z regałów karuzelowych korzysta się m.in. w miejscach, w których konieczne jest błyskawiczne kompletowanie zamówień. Taki mebel może zostać zintegrowany z automatycznymi systemami stosowanymi w nowoczesnych magazynach.

Gdzie nie sprawdzą się regały karuzelowe?

Mężczyzna na tle pudełek w magazynie

Regały karuzelowe są chętnie wybierane przede wszystkim przez firmy, które zajmują się magazynowaniem i produkcją niewielkich wyrobów. Produkty o znacznych gabarytach mogą nie zmieścić się na takich konstrukcjach. Z regałów karuzelowych nie korzysta się także w sytuacji, gdy przechowywane przedmioty są cienkie, ale długie.


Zapraszamy do przeczytania: Jak często powinno się robić przegląd regałów magazynowych?


Regały karuzelowe w wielu odsłonach

Na funkcjonalność regałów karuzelowych wpływa odpowiednie dopasowanie konkretnej konstrukcji do potrzeb danego użytkownika. Istnieje opcja przygotowania wyposażenia z konkretną liczbą półek, szuflad i separatorów. Wielkość miejsca do przechowywania jest dostosowywana m.in. do gabarytów składowanych towarów. Klienci zwykle mają do wyboru zarówno systemy samodzielne, jak i zintegrowane.

Kluczowe jest także dobranie odpowiedniej wysokości regału karuzelowego do konstrukcji danego budynku. Najwyższe modele takich mebli sięgają nawet 10 m. Pozwala to na maksymalne wykorzystanie przestrzeni w pionie, oszczędzając powierzchnię podłogi.

Czy warto korzystać z regałów karuzelowych?

Regały karuzelowe są ciekawym wyborem w przypadku magazynów o ograniczonym metrażu. Pozwalają one na szybkie pobieranie towaru oraz składowanie wielu drobnych elementów na niewielkiej przestrzeni. To ciekawa alternatywa dla standardowych regałów. Na popularność tego rozwiązania wpływa również możliwość połączenia go z inteligentnymi systemami stosowanymi w danym magazynie. Producenci regałów karuzelowych zapewniają także gwarancję na takie wyroby. Daje to pewność, że konstrukcja będzie działać prawidłowo przez kolejne lata.

Zastosowanie regałów karuzelowych w wielu przypadkach może znacznie usprawnić pracę w danym przedsiębiorstwie. Dzięki takim systemom znacznie łatwiej wydaje się bowiem mniejsze produkty. Szybsze działanie i niższy nakład pracy wpływają bezpośrednio na zyski osiągane przez konkretną firmę. Zautomatyzowane rozwiązanie nie obciąża nadmiernie także samych pracowników.

Szukają Państwo funkcjonalnych i innowacyjnych regałów karuzelowych? Zapraszamy do zapoznania się z naszym asortymentem.