Formularz kontaktowy
801 300 801 Infolinia
Znajdź lokalizację
ETV 214_[MAM-38989]

Wózki widłowe elektryczne – 5 rzeczy, które je wyróżniają

Wózek widłowy elektryczny, spalinowy czy ręczny? Wybierając sprzęt do obsługi magazynu, warto kierować się nie tylko ceną, ale też potrzebami firmy. Jeśli zależy Państwu na maksymalnej wydajności pracy i łatwej obsłudze, warto wydać nieco więcej i zdecydować się na elektryczny wózek widłowy

Napęd elektryczny: wydajna i cicha praca, szybkie ładowanie

Podstawową cechą wszystkich wózków elektrycznych jest korzystanie z napędu w postaci silnika zasilanego prądem z akumulatora. W przypadku wózka elektrycznego Jungheinrich mogą to być nowoczesne akumulatory litowo-jonowe, które dostarczają prąd w ilościach wystarczających nawet na kilka godzin pracy. W wózkach Jungheinrich wykorzystuje się też technologię prądu zmiennego, która ogranicza zużycie energii.


Podobnie jak wszystkie akumulatory, również ten znajdujący się w elektrycznym wózku widłowym musi być regularnie ładowany. W przypadku technologii li-ion można zrobić to w dowolnym miejscu z dostępem do gniazda elektrycznego. Co istotne, ta technologia umożliwia także doładowywanie akumulatorów, co nie jest wskazane w przypadku baterii kwasowych.

Akumulatorowe wózki czołowe na wynajem


Elektryczne wózki widłowe: szeroki wybór dostępnych rozwiązań

Czy wózek widłowy elektryczny pomoże usprawnić pracę magazynu? Aby tak się stało, warto poświęcić nieco czasu na zastanowienie się, jakie są potrzeby firmy. W przypadku wózka widłowego elektrycznego cena powinna być tylko jednym z kryteriów. Warto odpowiedzieć sobie także na pytania, jak często będzie użytkowany wózek, czy będzie służył do przewożenia ciężkich towarów oraz czy będą korzystali z niego doświadczeni, czy raczej początkujący pracownicy.


Jakie rodzaje akumulatorowych wózków widłowych znajdą Państwo w ofercie Jungheinrich?

  • Wózek widłowy elektryczny Jungheinrich podnośnikowy, służący do pobierania, transportowania i odkładania palet na regały magazynowe;
  • Wózek widłowy elektryczny Jungheinrich unoszący, służący do podnoszenia palet na niewielką wysokość i do transportu.
  • Czołowe wózki widłowe i wiele innych.


Każdy z tych rodzajów wózków jest dostępny w kilku wersjach. Różnią się one od siebie zastosowaniem. Wśród nich znajdą Państwo modele przeznaczone do mało lub średnio intensywnej pracy oraz takie, które sprawdzą się w intensywnym użytkowaniu.

Szczególnym rodzajem elektrycznych wózków widłowych są wózki wysokiego składowania. Są one przystosowane do obsługi regałów o dużej wysokości (nawet do 13 metrów).

Przeczytaj również: Wózek paletowy elektryczny - sprzęt niezbędny w magazynie

ETV Fork camera_[MAM-51463]

Fot. Widły wózka widłowego magazynowego

Wózek paletowy elektryczny Jungheinrich – bezpieczna praca w zamkniętych pomieszczeniach

Wózki elektryczne sprawdzają się tam, gdzie korzystanie z wózków spalinowych mogłoby być niebezpieczne. W zamkniętych pomieszczeniach, gdzie dopływ świeżego powietrza jest niewielki, nie powinno się używać sprzętu emitującego duże ilości dwutlenku węgla. Korzystanie z wózków elektrycznych pozwala poradzić sobie z tym problemem. Wózek paletowy elektryczny Jungheinrich będzie bezpiecznym rozwiązaniem także w przypadku wąskich korytarzy czy magazynów pozbawionych okien.


Wózek elektryczny Jungheinrich: łatwy w obsłudze także dla początkujących

Do obsługi akumulatorowych wózków widłowych, podobnie jak w przypadku innych tego typu urządzeń, konieczne jest posiadanie uprawnień UDT. Czy to oznacza, że operatorami mogą być wyłącznie osoby z dużym doświadczeniem?


W przypadku niektórych zaawansowanych modeli rzeczywiście tak jest, jednak z większości wózków widłowych elektrycznych mogą korzystać także mało doświadczeni pracownicy magazynu.


Przykładem może być wózek widłowy elektryczny Jungheinrich z dyszlem. W wózkach tego typu operator nie siedzi na fotelu, ale porusza się pieszo. Takie rozwiązanie można wykorzystać do prac o niewielkiej intensywności, np. do układania i transportowania lżejszego towaru. Wózki elektryczne z dyszlem to łatwa w obsłudze, niedroga alternatywa dla ręcznych wózków paletowych.


Wózki widłowe elektryczne z dyszlem czy z miejscem dla operatora?

Operator może obsługiwać wózek widłowy elektryczny Jungheinrich na jeden z trzech sposobów. Modele podstawowe, służące do okazjonalnego transportu niewielkich ładunków, są wyposażone w dyszel, za pomocą którego steruje się urządzeniem. Operator idzie wówczas przed lub za wózkiem, kierując go w odpowiednie miejsce w magazynie. Niektóre z wózków z dyszlem mogą być obsługiwane także przez operatora stojącego na platformie wózka.


Jaka jest najbardziej ergonomiczna pozycja dla operatora obsługującego wózek na dłuższych trasach? Czy lepsza jest jazda przodem, czy tyłem? Być może zaskoczy Państwa fakt, że to pozycja bokiem do kierunku jazdy zapewnia najlepszą widoczność i komfort obsługi. Wygodne fotele dla operatorów znajdą Państwo w wybranych wózkach widłowych elektrycznych unoszących.


Elektryczny wózek widłowy może nie tylko zapewniać wygodę i bezpieczeństwo, ale także zwiększać efektywność pracy w magazynie. Jeśli chcą Państwo znaleźć najlepsze rozwiązanie dla swojej firmy, chętnie pomożemy – zapraszamy do kontaktu!